Dabā
Rīga

Dabas muzejs piedāvā iepazīt kaktusus0


Kaktusu izstāde Latvijas Dabas muzejā.
Kaktusu izstāde Latvijas Dabas muzejā.
Foto: LETA

Latvijas Dabas muzejā no 4. līdz 8. jūnijam būs aplūkojama izstāde “Kaktusi un citi sukulenti 2014”, portālam LA.lv pastāstīja muzeja pārstāve Elīna Pekšēna.

Izstādē tiks eksponēti vairāk nekā 500 dažādu sugu kaktusi un citi sukulenti, šogad īpašu uzmanību veltot gimnokalīcijiem (‘Gymnocalycium’), kas ir vienkārši audzējami un skaistos pasteļtoņos ziedoši kaktusi. Gimnokalīciju dzimtene ir Dienvidamerika (Argentīna, Bolīvija, Urugvaja, Paragvaja un Brazīlija), tiem ir lodveida forma diametrā no viena līdz pat 50 centimetriem. Latvijas Kaktusu un citu sukulentu biedrības valdes priekšsēdētāja Jeļena Samcova atzīst, ka gimnokalīciji ir ļoti populāri kaktusu audzētāju vidū un tieši tos iesaka iesācējiem.

Ekspozīcijā būs gan kaktusu audzētāju siltumnīcās, gan mājās ziedošie kaktusi, pusdienziežu dzimtas sukulenti, kurus tautā sauc par dzīvajiem akmeņiem, kā arī kaudeksu sukulenti (‘Adenium’ un citi). Ekspozīciju bagātinās Nacionālā botāniskā dārza un Latvijas Universitātes Botāniskā dārza augi.

Kaktusi un citi sukulenti ir salīdzinoši viegli kopjami augi un to neparastās formas, dažādie izmēri, asās adatas vai mānīgi mīkstās pūciņas interesantas liekas arī bērniem, tāpēc muzeja speciālisti ir sagatavojuši īpašas aktivitātes mazajiem izstādes apmeklētājiem. Ģimenes ar bērniem varēs kopā darboties sīko akmentiņu smilšu kastē, veidojot augu kompozīcijas.

Apmeklētāji, konsultējoties ar speciālistiem, izstādē varēs iegūt informāciju par dažādu sukulentu iegādi, audzēšanu un pārstādīšanu. 7. jūnijā notiks paraugdemonstrējumi augu pārstādīšanā.

Izstādi muzejs rīko sadarbībā ar Latvijas Kaktusu un citu sukulentu biedrību.

LA.lv