×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
28. janvāris, 2014
Drukāt

Dabas muzejs izsludina putnu foto konkursu (1)

Foto:  G.VilbrantsFoto: G.Vilbrants

Latvijas Dabas muzejs (LDM) aicina gaidīt pavasari, piedaloties tradicionālajā fotokonkursā “Mans putns”, portālu “LA.lv” informēja LDM pārstāve Elīna Pekšēna.

Konkursa mērķis ir vairot izpratni par putnu daudzveidību, aktualizēt to aizsardzības jautājumus un vērst sabiedrības uzmanību uz dažādo sugu unikālo skaistumu. Fotogrāfijas tiks apkopotas izstādē, kas Dabas muzeja apmeklētājus priecēs no 28. marta līdz 31. augustam.

Pēc Pekšēnas sacītā, pagājušajā gadā fotokonkursa darbos lielākoties bija redzami Latvijas putni. Visvairāk fotografēti – gulbji, mājas baloži un baltie stārķi. Žūrijas vērtējumam tika piedāvāti arī ārzemēs fotografēti eksotiski putni. Īpaši pārsteidz foto kadri, kuru autori met izaicinājumu kustību valdzinājumam, atzīst muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko.

Viens no iepriekšējo gadu laureātiem Gatis Vilbrants uzsver, ka konkurss ir lieliska iespēja katram foto mākslas amatierim kaut uz brīdi pievienoties labākajiem putnu fotogrāfiem Latvijā. “Ja esi piedalījies jau iepriekš, tad katrs nākamais fotokonkurss ir satikšanās ar labiem draugiem,” stāsta Vilbrants.

Fotogrāfijas konkursam jāiesniedz Dabas muzejā līdz šā gada 7.martam vai jānosūta uz LDM Kr.Barona 4, Rīga, LV-1050. Iesūtītie darbi tiks vērtēti četrās vecuma grupās – bērni (līdz 14 gadiem), jaunieši (15 – 25 gadi), pieaugušie (26 – 50 gadi) un seniori (vecāki par 50 gadiem).

Fotokonkursa uzvarētāju apbalvošana un izstādes atklāšana notiks šā gada 28. martā. Laureātu darbi būs apskatāmi arī LDM mājas lapā “www.dabasmuzejs.gov.lv” un tiks publicēti žurnālā “Vides Vēstis”.

Konkursu atbalsta un balvas sarūpējuši muzeja ilggadējie partneri: “Tallink”, Latvijas Valsts meži, Dabas aizsardzības pārvalde, Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs, apgāds “Jumava” un žurnāls “Vides Vēstis”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kāpēc 21 g.s. nevar nosūtīt foto elektroniski?

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +21.4
Alūksne +25.9
Daugavpils +28.1
Saldus +24
Liepāja +16.3
Jelgava +23
Ventspils +15.7
Limbaži +23
Madona +26
Rēzekne +26
Draugiem Facebook Twitter Google+