×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
18. oktobris, 2016
Drukāt

Dabas parādība atsedz unikālas vēstures liecības Liepājas pludmalē

Ekrānšāviņš no Liepājas domes video.Ekrānšāviņš no Liepājas domes video.

Jau vairākas dienas Liepājā vērojama gana reta parādība – jūtami krities ūdens līmenis, tostarp jūra atkāpusies par vairākiem metriem un visu skatam pavērušās varenās fortifikācijas drupas, kas ierasti atrodas zem ūdens, vēsta Liepājas dome.

Ziemeļu forti ir 19. un 20. gadsimtu mijā būvētā Liepājas cietokšņa sastāvdaļa. 1908.gada novembrī Liepājas cietoksni likvidēja, jo atzina, ka tā celtniecība bijusi stratēģiska kļūda, liecina vēsturiskās liecības. Daļu lielgabalu demontēja un aizveda uz Kauņas cietoksni Lietuvā, daļu pārkausēja. Artilērijas baterijas, pazemes būves un pulvera noliktavas mēģināja spridzināt, taču tas nedeva gaidīto rezultātu un tā cariskās Krievijas jaunākā un modernākā cietokšņa paliekas ir saglabājušās līdz mūsdienām.

Liepājas domes pārstāve Zita Lazdāne pastāstīja, ka drupas ierasti atrodas krietni zem ūdens un šī iespēja tiešām ir unikāla. Dome aicina cilvēku izmantot šo iespēju, bet pašvaldībā vēl nevarēja komentēt, cik lielu interesi tas ir līdz šim izraisījis.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati liecina, ka Kurzemes rietumkrastā jūra atkāpusies līdz zemākajai atzīmei kopš 2014.gada februāra, vēsta BNS. Zemais ūdens līmenis saistīts ar ilgstošo anticiklonu un austrumu vēju. Brīvdienās Latvijā un Baltijas jūrā prognozēta austrumu vēja pastiprināšanās un tālāka ūdens līmeņa pazemināšanās.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +23.2
Alūksne +19.3
Daugavpils +20.6
Saldus +22.4
Liepāja +19.6
Jelgava +22.7
Ventspils +16.3
Limbaži +21
Madona +21.7
Rēzekne +21.1
Draugiem Facebook Twitter Google+