Pasaulē

Dabas parka apmeklētāja atrod vērtīgu brūno dimantu 0


Neaptrādāts brūnais dimants un “Dimantu krātera” parka zīme.
Neaptrādāts brūnais dimants un “Dimantu krātera” parka zīme.
Foto: Fotolia and Wikimedia Commons

Parka “Dimantu krāteris” apmeklētāja, kāda 25 gadus veca Oklahomas štata iedzīvotāja, jau pirmajās desmit minūtēs tajā atradusi 2,65 karātus vērtu dimantu, vēsta UPI.

Viktorija Brodski nolēma apmeklēt “Dimantu krāteri” savā dzimšanas dienā pēc tam, kad bija dzirdējusi, ka tajā atrasts vairāk nekā septiņus karātus vērts dārgakmens. Arī jaunā sieviete tiešām jau pirmajās desmit minūtēs pēc savas ierašanās parka teritorijā pie drenāžas caurules atrada priekšmetu, ko sākumā noturēja par krāsainu stikliņu. Viņa to pacēla, taču neticēja, ka patiešām uzgājusi dārgakmeni, kamēr apmeklējuma noslēgumā neiegāja parka muzejā.

“Brodski jaunkundzes atradums ir viens no skaistākajiem brūnajiem dimantiem, kādus esmu šeit redzējis,” atzina parka līdzstrādnieks Veimons Kokss. Dimantam neesot nekādu defektu, tam ir lieliska ieapaļa forma un tas ir prāvas stikla pērlītes lielumā.

Koksa savu atradumu nosauca par Mikelandželo – tiesa, ne par godu māksliniekam, bet gan tā vārdabrālim no animācijas filmas “Bruņurupuči nindzjas”.

“Dimantu krāteris” atrodas izdzisuša vulkāna vietā un ir vienīgā publiski pieejamā šo dārgakmeņu atradne pasaulē. 1990. gadā apmeklētājs šeit atrada Strouna-Vāgnera dimantu – ārkārtīgi retu bezkrāsainu dārgakmeni pilnīgi bez iekšējiem defektiem. Parks to atpirka no atradēja par 34,7 tūkstošiem dolāru.

LA.lv