×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.9°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
5. aprīlis, 2018
Drukāt

Dabas parka teritorijā bagātnieks noslēdz pieeju ezeram (31)

Foto no skaties.lvFoto no skaties.lv

Beberbeķu dabas parks atrodas Babītes pagastā pie Rīgas apvedceļa. TV3 raidījuma “Bez Tabu” skatītāji ziņo, ka parkā esošā ūdenstilpne nav brīvi pieejama, jo tas Dzirnavu ezera krastā slejas privātmāja un prāvs žogs.

Likums paredz, ka gar publiski pieejamām ūdenstilpnēm ir jābūt tauvas joslai un krastam jābūt brīvi pieejamam ikvienam.

Bez Tabu izpētījis īpašuma vēsturi un kā notika žoga uzbūvēšana.

Ko raidījums uzzināja pašvaldībā un ko teica Dabas aizsardzības pārvaldē?

Pievienot komentāru

Komentāri (31)

 1. Nu un, kas tālāk? Tagad mēs uzzinām, ka ir tauvas joslas likums, tāpat dabas liegumi attiecas tikai uz vienkāršo cilvēku. Ja kaut ko pretlikumīgu vēlas darīt un dara bagātnieks, tad likumi tiek piemēroti viņa interesēm un tie, kas mēģina iebilst, tiek padarīti par noziedzniekiem. Ne velti nav neviena, kas nebaidītos būt atpazīstams, mācības jau saņemtas.

 2. Saprotu un atbalstu jebkuru īpašnieku, kas nevēlas nekādas klejošanas savā īpašumā vai tā tuvumā, jo cilvēki ir ļoti nekārtīgi. Atstāj aiz sevīm izsmēķus, netīrus papīrus, netīrus celofāna maisiņus tukšas gan stikla, gan plastmasas pudeles un citas drazas, kas jāsavāc zemes īpašniekam. Cilvēkiem, kas ir iekopuši savu zemes stūrīti un mīl dabu, ir patiešām ļoti sāpīgi uz to skatīties.

 3. ar likumu aplaupitais Atbildēt

  kur skatas attiecigas iestades,vai likumi uz siem ipasniekiem neattiecas!

 4. tā kā vecmamma saka Atbildēt

  bagātnieks suhda

 5. Beidziet! Tauvas josla paredzēta, lai var pārvietoties makšķernieki un un inspektori. Neviens nedrīkst bez īpašnieka atļaujas viņa zemē rīkot piknikus, celt teltis un iet peldēties viņa koptajā peldvietā, ja pašvaldība tur nav ierīkojusi servitūta ceļu un publisku peldētavu. Lasiet likumus pareizi un līdz galam.

 6. Tur jau tā lieta, ka Lielvārdē visa pieeja ir nobloķēta ar šādiem “īpašnieku” patvaļu. Cilvēkiem ir jābūt pieejai pie Daugavas un tas, ka tu esi turīgāks un esi nopircis zemi vai māju pie upes, tad tev, īpašniek, ir jāņem vērā kā sava veida apgrūtinājumu, ar ko tev vajadzēs rēķināties visu turpmāko dzīvi, jo tev nepieder upe. Ja gribi dzīvot ar šādu ekstru, tad uzņemies atbildību, jo ne viss ir pa velti! Tev, īpašniek, nav tādas tiesības nogriezt pieeju tam, kas nav tavs.

 7. Tur jau tā lieta, ka Lielvārdē visa pieeja ir nobloķēta ar šādiem “īpašnieku” patvaļu. Cilvēkiem ir jābūt pieejai pie Daugavas un tas, ka tu esi turīgāks un esi nopircis zemi vai māju pie upes, tad tev, īpašniek, ir jāņem vērā kā sava veida apgrūtinājumu, ar ko tev vajadzēs rēķināties visu turpmāko dzīvi, jo tev nepieder upe. Ja gribi dzīvot ar šādu ekstru, tad uzņemies atbildību, jo ne viss ir pa velti! Tev, īpašniek, nav tādas tiesības nogriezt pieeju tam, kas nav tavs.

 8. Tas ir visā Latvijā. Nevajag nekādus īpaši bagātos un liegtās teritorijas. Pamēģiniet pieiet, piemēram, pie Daugavas. Īpašnieki aizņēmuši zemesgabalus, sacēluši mājas pie Daugavas un norobežojusi ar žogiem pilnībā jebkuru piekļuvi pie upes. Viss ir aizšķērsots. Iedzīvotājs netiek, jo Viņi nav atstājuši brīvu vietu/ joslu/ taku vismazi 1m platumā, lai varētu aiziet līdz Daugavai izpeldēties. Šī situācija pilnībā ir absurda un klaji tiek pārkāpti likumi.

 9. Ir Baltezera, ir Daugavas, ir Lielupes, ir daudzo ezeru , krastos ir līdzīgi žogu un dažādu atjautīgu barikāžu, šlagbaumu risinajumi, tauvas joslā. Ko liedz uzstādīt gan ,,zvejniecības”, gan ,,tauvas” joslas likums. Tomēr, kas ir šie likumi, likumdošana pret labvēlīgu blēžu čupošanos, ,,savu cilvēku” kukuļošanos pašvaldībās, varas struktūrās. Kur palikuši likumsargi, varas un uzraudzības iestādes, attiecīgās ministrijas ? Acīmredzami, pieminētās IESTĀDES arī sastāda šo ,,savējo” kukuļu brālību.

 10. Viss varetu but jo ja jau kadam tā zeme piederetu-tad tam vajadzetu but ari komplektā kopā ar debesim ari un protamsari likumam savam un kur problema

 11. babītes ezers ir publiskais ezers ! civillikuma rakstītajā saraksta .

 12. Piektajā gadā taču jau dega muižas. Vai biezie grib atkal to pašu? Tiešām nevar rimties? Vai nav pienācis laiks nojaukt tādus žogus un dzīvot ar nostādni LATVIETIS LATVIETIM BRĀLIS?

 13. Da izbeidziet! Visu visi labi zin! Un nekas mūsu valstī ticiet nemainīsies! Deputāti uzpirkti, policijai nav ne daļas! Un likumi ir bagāto pusē!

 14. sākumam…ir oficiāli brīvi piejams publisko ūdenstilpņu , upju un ezeru saraksts , kuriem jābūt nodrošinājuma joslai piekļuvei ( tur viss aprakstīts .). ir privātas ūdens tilpnes , upes , ezeri utt .

 15. Atraduši gan baigo notikumu! Jūs, žurnālisti, aizbrauciet uz Baltezeru un tur gar krastu pastaigājiet! Tas, kas darās tur, šie jums liksies sīkumi!

 16. vai tiesam bagatie var rikoties ka grib?iedzivotaji pasi vainigi! kas balsoja par babites novada amatpersonam?acim redzot seit ir darbs KNABAM jo bez kartiga kukula seit neiztika!

 17. Un raksta autors nezina kur dzīvojam?Mums te latvijā ja nauda ir tad visu var nopirkt,visu valsts iestāžu darbinieku parakstus var nopirkt par atsevišķu samaksu!!!

 18. kautri no krūmiem Atbildēt

  Kāpēc blēžus nesauc vārdā? Par cik tiek tirgota likumpārkāpuma neieraudzīšana?

 19. kā nenāk tā nenāk pie prāta. Atbildēt

  cik reizes esmu mācijis- ceļat žogu lidz tauvas joslai un tad tālāk līdz pašam krastam kautkādus dzeloņainus krūmus, rozes….. bus gan likums ieverots, gan neviens nevazāsies kur nevajag.
  var jau protams brēkt ka pie ūdens gribas, bet kas tev liedz, ej tur kur žoga nav. ja jau tie dabas miļotāji butu tik kārtigi, tad neviens savišķi neiespringtu, bet parasti pēc viņiem paliek tādas mēslu kaudzes kas jāvāc zemes īpasniekam ka speciāli konteiners tam vien jātur.

 20. Diemžēl jāatzīst , ka šobrīd Latvijā , ikviens , kam ir pietiekoši naudas , var pasūtīt visas likumdošanas un iestādes ”trīs mājas tālāk” un darīt ko vien vēlas un mūsu tiesībsargājošām iestādēm nav izprotams jēdziens ”mundiera gods” – katrs ”biezais” kakā virsū likumiem un taisnībai , kamēr iestāžu inspektopri žēli smilkst par katru saņemto naudas papīriņu … Fui !

 21. pretīgos bagātnieķeļus pagrūst zem laivas tajās pludmalēs uz visiem laikiem,lai netraucē cilvēkiem.

 22. Bij mums Krišjānis Barons, bet, kurš no Bāgātniekiem? Andris vai Pēteris? Vārds un uzvārds jau tādai personai ir, kurš ir liedzis mums pastaigāties pa krastmalu.

 23. Pie mums tak korupcija

 24. Tāpat līdzigi ir pie liela baltezera ari tikai dažas vietas var pienākt.

 25. Nu, pie mums. Lielvardē pat žogu nevajag,pietiek publiskaja plūdmalē turēt pieķedeto sūni! Un tad tur var turet laivas un buvēt laipiņu un nevienu nelaist!! Vienkātši nospļaut un viesiem likumiem.Kad policija uzstādija zimolu “Iebraukt aizliegts” ,tad viņi neredzēja kā uz plūdmales ir pieķedets sūns???Tas viss notiek ‘AUSTRIŅU’ plūdmales Lielvārdē,tur ir viensļ ļoti labs krasts,pat aprikots un labiekartots,bet sūns pieķedets bišku talāk pie pašas ūdens.Kadreiz tur mamiņas ar bērniem plunčajas,jo tur ļoti sēkls.Nu tagad vairs nekā!

  • Piē jūms mongolijā tādas Līēlvardēs nāv. Un kas ir sūnis? Kas tā tāda plūdmale?

  • to krastu iekopis, sakārtojis un ari grib pats sava darba augļus baudit, bet sliņķi grib tikai parazitet uz citu rēķina. sarikojiet kopigi talku un labiekārtojiet citu vietu kur visi draudzigi varesit pļunčāties, bet tam jus esat par slinku

   • Tur jau tā lieta, ka Lielvārdē visa pieeja ir nobloķēta ar šādiem “īpašnieku” patvaļu. Cilvēkiem ir jābūt pieejai pie Daugavas un tas, ka tu esi turīgāks un esi nopircis zemi vai māju pie upes, tad tev, īpašniek, ir jāņem vērā kā sava veida apgrūtinājumu, ar ko tev vajadzēs rēķināties visu turpmāko dzīvi, jo tev nepieder upe. Ja gribi dzīvot ar šādu ekstru, tad uzņemies atbildību, jo ne viss ir pa velti! Tev, īpašniek, nav tādas tiesības nogriezt pieeju tam, kas nav tavs.

Draugiem Facebook Twitter Google+