×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
4. jūnijs, 2017
Drukāt

Dabas skaitītāji devušies pļavās

Foto - Zanda BirzeFoto - Zanda Birze

Latvijā sākusies dabas skaitīšana – Eiropas Savienības nozīmes īpaši aizsargājamo biotopu jeb dzīvotņu izplatības un kvalitātes apzināšana, informē Dabas aizsardzības pārvalde.

Šogad apsekošana sākta daļā Vidzemes, Latgales un Kurzemes, tajā skaitā aizsargājamās dabas teritorijās – Gaujas nacionālajā parkā, Ķemeru nacionālajā parkā, Lubāna mitrājā, aizsargājamo ainavu apvidū Augšdaugavā, Dvietes palienē un Vidzemes akmeņainajā jūrmalā.

Apsekošanu veic eksperti Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) uzdevumā. Apsekošana turpināsies trīs gadus. Jāņem vērā, ka eksperti pārbaudīs tikai tās teritorijas, kurās potenciāli iespējama aizsargājamā biotopa sastopamība – lielākoties esošajās īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, mikroliegumos un citviet, kur šobrīd nenotiek aktīva saimnieciskā darbība.

Gan pašvaldībām, gan zemju īpašniekiem (tiesiskajiem valdītājiem) pirms biotopu kartēšanas uzsākšanas uz to deklarētajām adresēm izsūtītas informatīvas vēstules, lai informētu par aptuveno ekspertu apmeklējumu un eksperta atpazīšanas zīmēm. Vēstules tiks izsūtītas tiem īpašniekiem (tiesiskajiem valdītājiem), kuru īpašumos obligāti paredzēta eksperta vizīte. Ja dabas skaitīšanas laikā būs atrasta nozīmīga dabas vērtība, īpašnieks arī par to tiks rakstiski informēts. Vairākus mēnešus notika aktīva ekspertu apmācība, kā arī vērtētāji gaidīja biotopu kartēšanai piemērotus dabas apstākļus. Lai varētu saprast, kādi aizsargājamie augi aug pārbaudāmajās teritorijās, tiem ir nepieciešams izaugt līdz atpazīstamam lielumam.

Līgumu par biotopu kartēšanu atklātā konkursā ieguva personu apvienība “SIA Estonian, Latvian & Lithuanian Environment un Latvijas Dabas fonds”. Projekta kopējās izmaksas – 9,5 milj. eiro, no kuriem 8,1 milj. eiro ir Eiropas Kohēzijas fonda finansējums.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +23.2
Alūksne +20.2
Daugavpils +19.9
Saldus +19.8
Liepāja +21.6
Jelgava +18.8
Ventspils +22.5
Limbaži +20
Madona +20.0
Rēzekne +19.1
Draugiem Facebook Twitter Google+