×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
6. marts, 2017
Drukāt

Dabas vērotājs atgādina: kāds 1. marts, tāds pavasaris (2)

Krokusi. Foto - LETAKrokusi. Foto - LETA

Uz pavasari kopumā norāda 1. marts: ticējums saka, kāds 1. marts, tāds pavasaris, savās jaunākajās pārdomās par prognozēm dalījies pazīstamais dabas vērotājs Vilis Bukšs savā mājas lapā internetā “meiravietis”. Viņš norāda, ka Austrumu pierobežā (Viļakas novadā) tas bija mākoņains, ar nelielu lietutiņu dienas otrajā pusē un silts. Atbilstoši 1. martam un nozīmīgām dienām janvārī un februārī, tad caurmērā pavasaris varētu būt silts un pārsvarā sauss.

Ja laikā līdz Bindus dienai (21. marts) laika apstākļi mainīgi, kad nereti dažādi nokrišņi un siltākām dienām sekos dienas ar salu, tad ap Pavasara Māru (25.marts) un vēlāk sevi var pieteikt īsts pavasaris, kad saulainās dienās temperatūra var sasniegt plus 15. Marta otrajā pusē virsroku gūs austrumu, dienvidaustrumu vēji un tie var atnest nelielu salu naktīs, saulainas dienas un nelielus īslaicīgus nokrišņus mēneša pēdējās dienās.

Pēc Bukša prognozēm, aprīļa pirmajā pusē līdz Lieldienām (16. aprīlis) laika apstākļi būs mainīgi. Saulainām dienām sekos dienas ar īslaicīgiem nokrišņiem, kas nereti būs arī slapjš sniegs. Naktīs bieži nelielas salnas. Lieldienās laiks mainīsies un mēneša otrajā pusē un beigās lielākoties būs sauss, saulains un pavasarīgi silts.

To, ka maijs var būt silts un nokrišņiem bagāts, apliecinot salīdzinoši maigais janvāris, viņš pauž. Maija sākumā dažviet iespējamas nakts salnas, bet kopumā maijs rādās būt silts un saulains. Nokrišņi īslaicīgi un reizēm stipri. Ievziedā, kas rādās būt maija pirmajā pusē, iespējama arī krusa.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kad būs atskaite par iepriekšsolīto? Jocīgi, ka šis tipiņš masmēdekļos padarīts gandrīz par laikreģu dievu, bet paredzējumiem pierādijumu nav. Vienkārši, ir iemesls rakstīt par neko, bet vai nav pienācis laiks ko prātīgāku pastāstīt?

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +23.2
Alūksne +20.2
Daugavpils +19.9
Saldus +19.8
Liepāja +21.6
Jelgava +18.8
Ventspils +22.5
Limbaži +20
Madona +20.0
Rēzekne +19.1
Draugiem Facebook Twitter Google+