×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. maijs, 2013
Drukāt

Dabas vērotājs paredz sausu un mēreni siltu vasaru

LETALETA

Ziemā un pavasarī piedzīvotās laika zīmes liecina, ka šā gada vasarai vajadzētu būt sausai un mēreni siltai, – liecina laika un dabas vērotāja Viļa Bukša prognozes.

Viņš savā mājaslapā vēsta, ka nozīmīgajās dienās gadu mijā, kas paredz vasaras mēnešus, lielākoties bija atkusnis un nelieli nokrišņi. Savukārt janvāra sākums, kad atgriezās sals, norāda uz siltu un sausu laiku jūlija otrajā pusē.

Savukārt vecās Svecaines jeb Ziemas Māras diena bija apmākusies, ar nelielu salu un par tādu dienu ticējums saka, ka Jāņos līs, bet vasara būs sausa un vēsa.

Vairāk par sausu nekā slapju vasaru šogad liecināja arī bērza un alkšņa, tāpat arī ozola un oša lapu plaukšana pavasarī. Bērzs apsteidza alksni un tāpat arī ozols osi. Arī pirmais pērkona negaiss, kas šopavasar nogāja pa dienvidu pusi, liecina, ka vasara būs silta. Arī maijvaboles, kuru šopavasar daudz, norāda uz siltu vasaru.

Karstas vasaras iespējamību mazina tas, ka ezeros vējš ledu sadzina ziemeļu malā un pirmie gājputni atgriezās vēlu. Ticējums saka, ja stārķis atnāk ledū, bet dzeguze iekūko kailos kokos, būs vēsa un nemīlīga vasara. Tas liecina, ka tropiskais karstums ies garām, bet arī lietaino dienu vēsums būs īslaicīgs.

Bukšs min, ka vasaras pirmais mēnesis jūnijs lielākoties būs tuvu ikgadējiem vidējiem rādītājiem gan nokrišņu, gan siltuma ziņā. Mēneša pirmajā pusē būs vairāk sauss, ar īslaicīgiem nokrišņiem, kas reizēm var būt stipri. Būs dienas, kad temperatūra pakāpsies līdz plus 27 grādiem, bet atbilstoši sarmas dienām decembrī, laikā ap 8.jūniju, salnu vietās iespējamas arī vasaras salnas.

Jūnija otrajā pusē savukārt varētu būt vairāk nokrišņu un mēreni silts. Laikā ap vasaras saulgriežiem būs stiprāki nokrišņi, bet Jāņos tik vien kā neliels lietutiņš un vasarīgi silts.

Ja Siena mēneša pirmajā pusē, pārsvarā līdz 12.jūlijam, būs gaidāmas vēl salīdzinoši nokrišņiem bagātas dienas, tad jūlija otrā puse lielākoties tiek paredzēta sausa. Šajā laikā ar dienvidaustrumu vējiem var ieplūst arī karstāks gaiss, kas beigsies ar stipriem pērkona negaisiem.

Pārsvarā sauss un silts laiks saglabāsies arī Rudzu mēneša jeb augusta pirmajās desmit dienās. Laikā ap 10.augustu laika apstākļi kļūs nepastāvīgāki un biežāk līs, bet mēneša otrajā pusē atkal kļūs saulaināks un sausāks, savukārt augusta beigās zemākās vietās iespējamas arī pirmās rudens salnas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+