Ekonomika
Bizness

Dabasgāzes uzglabāšanas un pārvades sistēmas aktīvus nodos ”Conexus Baltic Grid” 16

Foto – LETA

Rīgā šodien nodibināta AS “Conexus Baltic Grid”, kurai no AS “Latvijas Gāze” nodos dabasgāzes uzglabāšanas un pārvades sistēmas aktīvus.

Uz “Conexus Baltic Grid” dibināšanas sapulci ieradās vairāk nekā 100 cilvēku, tostarp “Latvijas Gāzes” un jaundibināmās kompānijas akcionāri, “Latvijas Gāzes” vadība un mediji.
Uz sapulci ieradušies jaundibināmās kompānijas akcionāri pārstāvēja teju 98% no uzņēmuma pamatkapitāla. Lēmums par “Conexus Baltic Grid” tika pieņemts ar 99,98% sapulces dalībnieku balsu, bet pret bija 0,02%.

“Latvijas Gāzes” valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis sapulcē pastāstīja, ka “Conexus Baltic Grid” faktiski darbību sāks, kad uzņēmums tiks iegrāmatots Komercreģistrā, ko paredzēts izdarīt janvāra pirmajā nedēļā.

Pēc viņa teiktā, jaunās kompānijas mērķis būs kļūt par līderi Baltijas reģionā, izmantojot dabasgāzes uzglabāšanas un pārvades sistēmas priekšrocības, vienlaikus nodrošinot caurspīdīgu uzņēmuma darbību un pārvaldību.

Vienlaikus viņš piebilda, ka līdz nākamā gada beigām “Conexus Baltic Grid” būs jāpārdod jauniem īpašniekiem – tas gan neattiecas uz mazajiem akcionāriem un finanšu investoru “Marguerite Fund”.

Kalvītis norādīja, ka šis būs ļoti sarežģīts uzdevums un jaundibināmā uzņēmuma īpašniekiem
nākamajā gadā atkal gaidāmas akcionāru sapulces.

Atbildot uz jautājumu par jaundibināmā uzņēmuma akciju kotēšanu biržā, Kalvītis pauda, kas tas jau būs jauno īpašnieku jautājumus.

“Conexus Baltic Grid” lielākie īpašnieki ir Krievijas “Gazprom”, Eiropas investīciju banku veidotais “Marguerite Fund”, Vācijas “Uniper Ruhrgas International GmbH” (“Uniper”) un “Itera Latvija”. Kopumā jaunajam uzņēmumam 4830 ir akcionāri. 34,1% kapitāldaļu pieder “Gazprom”, 29,1% – “Marguerite Fund”, 18,3 % – “Uniper”, 16% – “Itera Latvija”. Pārējiem akcionāriem pieder 2,5% “Conexus Baltic Grid” daļu.

Jaundibināmās kompānijas pamatkapitāls ir 39 786 089 eiro, kas sastāv no 39 786 089 akcijām viena eiro nominālvērtībā.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka “Latvijas Gāzes” akcionāri ārkārtas sapulcē 2.septembrī atbalstīja uzņēmuma reorganizāciju, izveidojot jaunu kompāniju “Conexus Baltic Grid” un nododot tai pārvades un uzglabāšanas sistēmas aktīvus.

LA.lv