Foto – Shutterstock.com

Dabiski preparāti, kas palīdz, ja sievietei ir hormonālais disbalanss + 7 hormonālās veselības cikli 0

Nemainīgs menstruālais cikls ir viena no pazīmēm, kas sievietei var signalizēt par harmonisku hormonālo procesu norisi. Tomēr kopš pubertātes sākuma līdz pat periodam pēc menopauzes sievietes reproduktīvā sistēma piedzīvo vairākus posmus, kuru laikā notiek pārmaiņas sievietes hormonālajā sistēmā. Par būtiskāko sievietes hormonālajā veselībā un to, kā atpazīt, vai Tevi nav skāris hormonu disbalanss, stāsta „BENU Aptieka” farmaceite Jūlija Kovaļova.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84
Lasīt citas ziņas

Kas ir hormonu disbalanss?
Kā stāsta „BENU Aptieka” farmaceite, neraugoties uz pilnvērtīgu uzturu un veselīgu dzīvesveidu, neviena sieviete nav pasargāta no hormonālā disbalansa. Hormonu disbalanss var rasties pēkšņi, un tas var liecināt gan par menopauzes sākšanos, gan par traucējumiem sievietes reproduktīvajā sistēmā. Hormonālais disbalanss ir atkarīgs no sievietes dzīvesveida, kā arī no vecuma. Pēdējā laikā ir sastopams tāds jēdziens kā priekšlaicīgā menopauze, ko novēro arī sievietēm līdz 30 gadu vecumam.

Bieži vien hormonālā disbalansa gadījumā pirmie simptomi ir straujas garastāvokļa izmaiņas, karstuma viļņi, nervozitāte un pat agresivitāte, var būt arī neregulārs menstruāciju cikls un sāpīgās mēnešreizes. Protams, vislabāk vērsties pie ginekologa, tad ārsts pēc izmeklējuma un analīzēm varēs izvērtēt, cik situācija ir bīstama, vai var iztikt ar dabīgiem hormonus saturošiem līdzekļiem vai arī nepieciešams izmantot recepšu medikamentus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Hormonālā disbalansa gadījumā farmaceits var ieteikt lietot vitamīnus sievietēm, kas satur gurķeņu eļļu un naktssveces eļļu (omega-6 taukskābju avots), – tās savukārt ļoti labi palīdz uzturēt sievietes hormonālo stāvokli līdzsvarā. Sievietēm ar klimaktēriskām pazīmēm var ieteikt produktus, kas satur sojas izoflavonus un sarkano āboliņu. Abi ir fitoestrogēnu avoti, kas var palīdzēt stabilizēt hormonālo līmeni sievietes organismā klimaktēriskajā periodā.


SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.