Pasaulē
Eiropa

Dabisko vajadzību kārtošana tūristam Florencē izmaksā 10 000 eiro3

Foto no Pixabay.com

Kādam amerikāņu tūristam dabisko vajadzību nokārtošana Florences vēsturiskajā 14. gadsimta būvē “Loggia dei Lanzi” izmaksās 10 tūkstošus eiro, atsaucoties uz vietējiem Florences medijiem, vēsta portāls “The Local”. Salīdzinājumam, Rīgā par urinēšanu pie Brīvības pieminekļa, izģērbšanos un tamlīdzīgām izdarībām ārvalstu tūristi līdz šim sodīti ar summām no 70 līdz 250 eiro.

Florences republikas laikos “Loggia dei Lanzi” Sinjorijas laukuma malā uzbūvēja kā pajumti dažādām publiskām ceremonijām. Mūsdienās tajā izvietoti vairāki ārkārtīgi vērtīgi itāļu renesanses laikmeta tēlnieciskie darbi no līdzās esošās Ufici galerijas. Novērošanas kameras ap plkst. 1.30 otrdienas naktī šajā vietā fiksēja 21 gadus veco Ņūdžersijas štata iedzīvotāju, kurš urinēja pie florenciešu tēlnieka Bartolomeo Bandinelli 16. gadsimta pirmajā pusē tapušās figurālās kompozīcijas “Herkuless un briesmonis Kakuss”. Tūristu par “rīcību, kas ir pretrunā ar sabiedrisko pieklājību” aizturēja policija. Vietējā likumdošana paredz, ka par šāda veida pārkāpumiem pienākas 5 – 10 tūkstošu eiro sods.

“The Local” aizrāda, ka urinēšana nepiemērotās vietās, vēstures un kultūras objektu tuvumā ir viens no izplatītākajiem ārvalstu tūristu pārkāpumiem Itālijā. Pie citiem ierastajiem “stulbākajiem tūristu pārkāpumiem” pieder:

– Peldēšanās barokālajā Trevī strūklakā Romā (sods 40 līdz 240 eiro)

– Mīlēšanās Pompeju publisko namu kvartālā vai Dantes Aligjēri tēla pakājē Florences “Piazza Santa Croce” jeb Svētā Krusta laukumā

– Sava vārda vai citu tekstu skrāpēšana 2000 gadu senā Romas Kolizeja sienās, kā arī mazu sienu gabaliņu izlaušana suvenīram

– Maltītes ieturēšana un “fastfūda” baudīšana Romas vēstures pieminekļos to apskates laikā (sods 25 – 500 eiro)

– Ierakstu skrāpēšana, vai rakstīšana Florences “Ponte Vecchio” jeb Vecajā tiltā (sods par vandālismu 160 eiro)

– sods pienākas arī Venēcijas gondoljēriem, ja tie tiek pieķerti publiski atvieglojamies kanālā

LA.lv