×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. novembris, 2013
Drukāt

Terpentīns – dabīgs palīgs mājas tīrīšanā (4)

© Maslov Dmitry - Fotolia.com© Maslov Dmitry - Fotolia.com

pine growth in late spring close up

Terpentīnu var izmantot ne vien kā šķīdinātāju, bet arī lietot mājsaimniecībā, lai atbrīvotos no dažādiem traipiem, arī nosēdumiem uz flīzēm un krāniem, un pat tiktu galā ar mājdzīvnieku pārnestajām blusām.

Terpentīnu iegūst no priežu pumpuriem un sveķiem. Tas satur daudz ēterisko eļļu, tāpēc, uzpilinot uz auduma, nerodas traipi. Šim dabiskajam, iedarbīgajam un pēc meža tīkami smaržojošajam šķidrumam piemīt arī antibakteriāla iedarbība.

Mazgājot grīdu ar siltu ūdeni, kam pievienots terpentīns, vieglāk tikt galā ar tauku traipiem virtuvē un ūdens nosēdumiem uz vannas istabas grīdas flīzēm, iznīcinot arī iespējamās sīkbūtnes. Kad kaķi un suņi pārnes mājās blusas, terpentīns ir pirmā ātrā palīdzība: sajauc ar ūdeni, samērcē drāniņu un noslauka visas virsmas, arī mīkstās mēbeles.

Šis līdzeklis ļauj veikli noņemt ūdens kaļķainos nosēdumus no virtuves un vannas istabas krāniem, arī metāla izlietnēm. Terpentīnu uzpilina uz drānas un ķeras pie darba. Rokās noteikti jāuzvelk gumijas cimdi, jo tas ļoti sausina ādu. Tāpat jāņem vērā, ka terpentīns viegli uzliesmo – atklātas uguns tuvumā to nedrīkst lietot.

Ar terpentīna šķīdumā samērcētu sūkli noslaukot pulētas virsmas, tās iegūst vieglu spīdumu. Spoguļa, stikla priekšmetu un trauku mazgāšanai šis šķidrums gan neder.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Tas nav nekas jauns. Agrāk pat slimnīcās un poliklīnikās, laikā kad bija kādu vīrusu laiks, grīdas mazgāja pievienojot ūdenim terpentīnu.

Draugiem Facebook Twitter Google+