×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
31. janvāris, 2014
Drukāt

Dace Melbārde piedalīsies Ūmeo 2014 atklāšanā

Foto - LetaFoto - Leta

Latvijas Nacionālās kultūras centra direktore Dace Melbārde piedalās XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV latviešu deju svētku un bankas "Citadele" sadarbības atklāšanas pasākumā, kurā stāstīs par svētku jaunievedumu - īpašu aprīkojumu cilvēkiem ar kustību traucējumiem, un prezentēs bankas "Citadele" īpašās Dziesmu un deju svētkiem veltītās maksājumu kartes.

Kultūras ministre Dace Melbārde devusies uz Ūmeo, Zviedrijā, kur līdz 2. februārim piedalīsies Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas pasākumos, liecina informācija Kultūras ministrijas mājas lapā.

“Mani ļoti interesē kultūrpolitikas reģionālais aspekts. Ūmeo ceru gūt interesantu pieredzi par to, kā kultūras dzīves akcentu pārnese no valsts galvaspilsētas uz reģiona centru, organizējot un īstenojot Eiropas mēroga kultūras programmu veselam gadam, ietekmē dzīves kvalitāti reģionā,” pauž ministre.

Svētku programmas ietvaros ministre apmeklēs dažādas izstādes un atklāšanas pasākumus, arī galveno atklāšanas ceremoniju “Burning Snow” 1. februārī.

Ūmeo līdz ar Rīgu ir 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsēta. Savā programmā Ūmeo akcentēs dažādus sociālos projektus ar vietējo iedzīvotāju un mākslinieku piedalīšanos un popularizēs sāmu kultūru.

Ūmeo un Rīga veido arī kopīgus komunikācijas un apmaiņas projektus, t. sk. Latvijas Laikmetīgās mākslas centra un Ūmeo galerijas Verkligheten organizēto Survival Kit sateltītfestivālu Ūmeo, Latvijas Fotogrāfijas muzeja un Vesterbotenas muzeja rīkotās izstādes, Latvijas Brīvdabas etnogrāfiskā muzeja un Vesterbotenas muzeja kopprojektus, 2Annas un Botnia Films sadarbību projektā “Rīga – sešas versijas”, atsevišķu mākslinieku, dzejnieku un mūziķu līdzdalību dažādos pasākumos Ūmeo un Rīga 2014 programmas pasākumos. Zviedrijas Pasts un Latvijas Pasts kopīgi veido īpašās 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētu pastmarkas, uz kurām atainotas Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Ūmeo Mākslas muzeja jaunās ēkas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+