×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
9. augusts, 2013
Drukāt

Dace Terzena izvēlas skaistas kleitas, domājot par “Mājas Viesa” 500. numuru

Foto-Kristians BērentsFoto-Kristians Bērents

Nākamais “Mājas Viesis”, ko lasītāji saņems 23. augustā, būs 500. žurnāla numurs. Gaidot jubilejas numura iznākšanu, stila lappusēs viesojas žurnāla galvenā redaktore DACE TERZENA. Viņa ikdienā veic tādu kā aizkulišu darbu, gādājot, lai “Mājas Viesis” būtu piepildīts ar saistošu, izzinošu un noderīgu lasāmvielu, lai tas būtu gaidīts viesis ikviena lasītāja mājās. Taču kādreiz jāiznāk arī rampas gaismā, lai palūkotos uz lasītājiem no žurnāla lappusēm.


 

– Lai arī mans darbs lielākoties aizrit redakcijas telpās, tomēr par ģērbšanos ir jāpadomā, jo tas ir rituāls, kas uztur sievišķību un interesi par dzīvi. Ja dzīves ritms būtu citāds, tad es tērptos tikai kleitās un valkātu kurpes uz augstiem papēžiem. Taču bieži vien ērtuma labad izvēlos garās bikses un zempapēžu apavus. Agrāk ģērbšanās ziņā biju konservatīvāka. Uzskatīju – labāk, lai ir mazāk apavu, bet lai tie ir kvalitatīvi, ērti un ilgi kalpotu. Tagad domāju – var jau nopirkt arī ne tik dārgas kurpes, toties stilīgas un kuras pēc vienas sezonas var mierīgi izmest. Savulaik par savām krāsām dēvēju brūnos un tumši zaļos toņus. Tagad šie laiki beigušies. Gadiem ritot, arvien vairāk patīk košas krāsas, un gribas izmēģināt apģērbu dažādās toņu gammās. Grūtākos dzīves periodos man nav vēlēšanās staigāt pa veikaliem un domāt par lupatām. Taču, kad aste gredzenā un ir attiecīgs noskaņojums, labprāt dodos iepirkties, jo tas pacilā omu. Saprotams, nedrīkst ļauties ilūzijai – ja man būs tas un tas, tad gan būšu laimīga. Jauni pirkumi sniedz vien īslaicīgu prieku, bet arī tas ir labi. Man nav problēmu iegādāties gatavu apģērbu, jo der klasiskie izmēri. Citi uzskata, ka Latvijā nevar nopirkt interesantu apģērbu, tāpēc to iegādājas tikai ārzemēs. Es tam nepiekrītu. Pie mums veikalos var atrast elegantas lietas, ar odziņu. Savukārt daudzos veikalos Vācijā manam skatam bieži pavērās īsta tantīšu garderobe, – spriež Dace.

 

Mīļas lietas

{gallery id=”2033″}

Rokassprādzes noņemu, tikai gulēt ejot. Nav dienas, kad tās nebūtu kopā ar mani. Mana rokassprādžu kaislība ir jau sena, tās nēsāju kopš sava apzinātā vecuma. Man patīk, kā citām sievietēm izskatās auskari un karekļi, bet manas rotas ir rokassprādzes. Kolēģi jau pa gabalu pēc skanīgajām sprādzēm var dzirdēt manu tuvošanos. Sarkanā adītā rokassprādze ir kolēģes Laimas darināta, bet sudraba rokassprādze ar gandrīz vai simbolisko mezglu ir dēla Gustava dāvana.

Sievietes statuete no metāla ir vīra Arņa dāvana. Tā ir sievišķīga, romantiska, vienkārši skaista. Raugoties uz to, var ļauties fantāzijai par nosacīti nesteidzīgo 19. gadsimtu, tā laika modi, izsmalcinātajām dāmām ar elegantām cepurēm un garām kleitām. Statuete mūsu mājās novietota redzamā vietā, uz kamīna malas.

Omāra Haijama dzejas izlase “Četrrindes”, savulaik manam tēvam dāvināta četrdesmit gadu jubilejā. Tajā saglabājušās viņa ievietotās zīmītes pie dzejoļiem, kuri patikuši visvairāk. Vienā no tiem rindas, kas īpaši uzrunā arī mani: “Ja sirdij tu potējis mīlas rozi, tava dzīve nav bijusi velta.”

Tējkarotītes ar rozītēm atvedu mammai kā dāvanu no Holandes. Kopš viņas vairs nav, tās atrodas pie manis. Karošu kastītē glabāju kartīti, ko mamma rakstījusi, sveicot mani un vīru 25 gadu kāzu jubilejā. Tajā lasāmi vārdi: “Pati laime nekas cits nav, kā priecīga sirds un mundrs gars.”

Britu mūziķa Cat Stevens albumu paklausos, kad vēlos dzirdēt viņa mistiski skumīgi valdzinošās un iedvesmojošās melodijas un dziesmu vārdus. Tā ir fascinējoša mūzika, reizēm pat dziedu līdzi.

Zaļi pērļoto rotu man atveda draudzene Līga no Kanāriju salām. Aizkustinoši, ka viņa, būdama tālumā, padomājusi par mani. Man tikai vēl nav tāda tērpa, pie kura to pieskaņot, tāpēc rota ir kā jaunas kleitas apsolījums.

Spilventiņu ar suņuku, kas lepojas ar ordeņa lenti, atvedu no Briseles mūsu sunītim Brendijam, jo viņi abi tik līdzīgi.

Pirms laika mūsu Brendijs aizpeldēja uz citiem medību laukiem, palicis vien spilventiņš ar viņa līdzinieku.

Stils2_CroppedAkcenti

Daces matu griezums netika mainīts, vienīgi nedaudz aplīdzināts, lai piešķirtu formu. Mati ieguva piesātinātu šokolādes brūnu toni un ieveidoti. Lai izceltu Daces brūnās acis, meikapā izmantoja oranžīgas, brūnas un violetas acu ēnas.

Stiliste Dacei ieteica tamborētu taisna silueta kleitu ar košām krāsu joslām, kas izceļ nēsātājas auguma aprises. Kājās – baložpelēkas kurpes ar dekoratīvu pērlīti.

Koraļļkrāsas zīmuļveida silueta kleita ar krēmkrāsas puķi un kaklarotu paredzēta svinīgākiem gadījumiem.

Taisna silueta zīda kleita ar ornamenta rakstu piemērota ikdienai.

Ieteikumi

Stiliste atzina, ka Dacei ļoti piestāv kleitas, kas izceļ viņas sievišķību. Apģērbam jāizvēlas silto toņu palete, kas piestāv viņas izteiksmīgajām, silti brūnajām acīm, un nav jāvairās no spilgtiem aksesuāriem.

Ieguvums

Dace: – Guvu apstiprinājumu tam, ka meikapa uzlikšana ir smalka lieta, ko nevar izdarīt, ja nav zināšanu un prasmes. Profesionāli veikts meikaps jebkuru var padarīt par zvaigzni, vismaz uz mirkli. Man līdz šim pat neienāca prātā, ka acu ēnām varu izmantot oranžo un violeto krāsu sajaukumu. Apstiprinājās arī tas, ka esmu kleitu cilvēks. Lai dzīvo kleitas!

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+