Kultūra
Literatūra

Daces Judinas maģiskais 4-7-10 16

Karīnas Miezājas foto

Ar neparastu kokteili, detektīvmīklām un rūnu pareģojumiem vaļā vērts Daces Judinas detektīvromāns “Ceturtais kauliņš”.

Neilgi pirms romāna atvēršanas rakstnieces Facebook kontā bija atrodams intriģējošs konkurss, kurš aicināja atrast sakarību starp trim skaitļiem: 4, 7 un 10. Atminējums, protams, saistās ar Daces Judinas radošo darbību: romāna nosaukums ir “Ceturtais kauliņš”, tas ir septītais romāns ciklā “Izmeklē Anna Elizabete” un desmitā iznākusī rakstnieces grāmata.

Detektīvmīklas iespraucās pa vidu arī sveicieniem un ziediem, kurus Dace Judina atvēršanas svētkos gan saņēma, gan dāvināja pateicībā citiem. Bija ne tikai viktorīna Annas Elizabetes detektīvtalanta cienītājiem, bet arī īsts tests ar veseliem 13 jautājumiem visiem detektīvmīļiem un muzikāls pārbaudījums – iespēja uzminēt pazīstamu detektīvseriālu muzikālo ievadmotīvu.

Savukārt septiņiem drosmīgākajiem bija iespēja minēt kokteiļa “Martito mohini” sastāvdaļas. Raksta autore nobijās, bet drosmīgie apgalvo – esot bijis gards. Recepte gan jājautā Dacei Judinai, kura apgalvo: ne ciankālija, ne arsēna, ne citu potenciāli bīstamu vielu tā sastāvā nav.

“Ceturtais kauliņš” ir atvērts. Anna Elizabete ir devusies uz Austriju minēt dzimtas noslēpumus. Bet kaut kur tepat Rīgā liktenis jau izmetis ceturto kauliņu…

Galerijas nosaukums

Saistītie raksti
LA.lv