Mobilā versija
+1.6°C
Ziedonis
Pirmdiena, 1. maijs, 2017
3. marts, 2017
Drukāt

Daces Judinas maģiskais 4-7-10

Karīnas Miezājas fotoKarīnas Miezājas foto

Ar neparastu kokteili, detektīvmīklām un rūnu pareģojumiem vaļā vērts Daces Judinas detektīvromāns “Ceturtais kauliņš”.

Neilgi pirms romāna atvēršanas rakstnieces Facebook kontā bija atrodams intriģējošs konkurss, kurš aicināja atrast sakarību starp trim skaitļiem: 4, 7 un 10. Atminējums, protams, saistās ar Daces Judinas radošo darbību: romāna nosaukums ir “Ceturtais kauliņš”, tas ir septītais romāns ciklā “Izmeklē Anna Elizabete” un desmitā iznākusī rakstnieces grāmata.

Detektīvmīklas iespraucās pa vidu arī sveicieniem un ziediem, kurus Dace Judina atvēršanas svētkos gan saņēma, gan dāvināja pateicībā citiem. Bija ne tikai viktorīna Annas Elizabetes detektīvtalanta cienītājiem, bet arī īsts tests ar veseliem 13 jautājumiem visiem detektīvmīļiem un muzikāls pārbaudījums – iespēja uzminēt pazīstamu detektīvseriālu muzikālo ievadmotīvu.

Savukārt septiņiem drosmīgākajiem bija iespēja minēt kokteiļa “Martito mohini” sastāvdaļas. Raksta autore nobijās, bet drosmīgie apgalvo – esot bijis gards. Recepte gan jājautā Dacei Judinai, kura apgalvo: ne ciankālija, ne arsēna, ne citu potenciāli bīstamu vielu tā sastāvā nav.

“Ceturtais kauliņš” ir atvērts. Anna Elizabete ir devusies uz Austriju minēt dzimtas noslēpumus. Bet kaut kur tepat Rīgā liktenis jau izmetis ceturto kauliņu…

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+