×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
10. septembris, 2015
Drukāt

“DaGamba” – no Glastonberijas līdz Irānai

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Grupa “DaGamba” pašlaik piedzīvo strauju starptautiskas karjeras kāpumu, esot viena no retajām (divām) Latvijas grupām, kam izdevies uzstāties slavenajā Glastonberijas festivālā. Nule klajā nācis “DaGamba” jaunākais albums “Recycled”, kuru grupa prezentēs koncertturnejā “Bach goes to Iran” (Bahs dodas uz Irānu), no 13. septembra līdz 30. oktobrim uzstājoties Cēsīs, Jelgavā, Liepājā, Rēzeknē, Alūksnē, Saldū un Rīgā koncertzālē “Palladium”.

“DaGamba” mūziķi raugās uz čella spēli ar mūsdienīgi populāru skatienu. Grupas sastāvā ir apvienības izveidotāji, čellisti Valters Pūce un Antons Trocjuks, kuriem pievienojies pianists Dainis Tenis un irāņu perkusionists Hamidreza Rahbaralams. Viņi paši saka – tas ir roks, pops, klasika un pasaules mūzika no Bēthovena līdz “Led Zeppelin”. Grupu pasaules mūzikas tirgū šobrīd pārstāv prestižā aģentūra “Charmworks”, kuras paspārnē darbojas arī Šarlote Ginsbūra un Gorans Bregovičs.

Mūziķi drosmīgi dodas vēl neapgūtās mūzikas pasaulē, kas piedod izpildījumam neatkārtojamu dinamiku un vitalitāti. Viņu jaunākajā albumā “Recycled” (“Atkārtoti lietots”), kas nāca klajā augustā, grupas “DaGamba” mūziķi sola diametrāli mainīt klausītāju priekšstatus par klasisko mūziku, piedāvājot fascinējošus skaņu eksperimentus. Oriģinālskaņdarbi, kuru radīšanas procesā mūziķi iedvesmojušies no klasiskās mūzikas grandiem, ir aizraujoši, apvienojot dažādu laiku un mūzikas stilu elementus. Klausītāji atpazīs gan Edvarda Grīga “Solveigas dziesmas” motīvus, gan grupas “Led Zeppelin” dziesmu “Immigrant Song”, ar mūziķu ceļavārdiem Bahs dosies uz Irānu, Prokofjevs sastaps ceļojošo bruņinieku no filmas “Knight Rider”, Mocarts dalīsies pieredzē ar “Radiohead”.

“DaGamba” līderis Valters Pūce grupas koncertos Latvijā sola pilnībā mainīt klausītāju asociācijas par Bahu un vārda “Recycled” nozīmi. Pēc mūziķa teiktā, turnejas noslēguma koncerts Rīgā koncertzālē “Palladium” atšķiršoties no koncertiem pārējās pilsētās, jo Rīgā grupai pievienosies Latvijas Universitātes jauktais koris “Juventus”, ar ko aizvadītajā vasarā aizsākusies muzikāla draudzība, kopīgi ierakstot skaņdarbu “Solveig’s Song” (Solveigas dziesma) un piedaloties festivālā “Positivus”. Tāpat koncertā pievienosies citi viesi, par kuriem mūziķi nolēmuši neizziņot līdz pat koncerta norises dienai.

Septembra sākumā mūziķi publikas vērtējumam nodevuši arī jaunu videoklipu skaņdarbam “Prokofiev the Knight Rider”. Režisores un producentes Daces Pūces radītā klipa sižets ir savdabīga interpretācija par S. Prokofjeva baleta “Romeo un Džuljeta” ģimeņu izrēķināšanos pavisam skaudrās mūsdienu pilsētvides ainavās, kas vairs nepazīst mīlestību un cilvēcību. Videoklipā galvenā varoņa lomā iejuties pazīstamais mūziķis Ralfs Eilands.

“Pēc septiņiem galvu reibinošiem koncertiem pasaules nozīmīgākajā mūzikas festivālā “Glastonbury” tomēr jāatzīst, ka nekur nav tik labi kā mājās. Atgriezušies Latvijā, mēs aizvadījām neaizmirstamu koncertu, kuru apmeklēja ap 15 000 klausītāju festivālā “Positivus” un vēlamies šo unikālo sinerģiju, kas rodas tikai ar pašmāju publiku, turpināt, aizvedot koncertprogrammu gan uz Rīgu, gan uz reģionālajām koncertzālēm,” saka V. Pūce.

VARBŪT NODER!!

Koncerti

13. IX 18.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”

4. X 18.00 Jelgavas kultūras namā

10. X 19.00 Liepājas OC Rožu zālē

17. X 19.00 Latgales vēstniecībā “Gors”

23. X 19.00 Alūksnes izklaides un izaugsmes centrā “Prelūdija”

24. X 18.00 Saldus mūzikas skolā

30. X 19.00 Rīgā koncertzālē “Palladium”

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10 – 25

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+