×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
1. jūnijs, 2015
Drukāt

“Dagamba” “Positivus” festivālā uzstāsiies kopā ar “Juventus” un “Sinfonietta Rīga”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Baltijas mūzikas festivālu vēsturē unikāls notikums – uz “Positivus” festivāla galvenās skatuves satiksies grupa “Dagamba”, Valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” un Latvijas Universitātes jauktais koris “Juventus”, lai sniegtu pārsteidzoši ekspresīvu muzikālo performanci.

Pat pasaules mērogā mūzikas festivālos vien retos gadījumos grupas uznāk uz skatuves orķestra vai kora pavadījumā, līdz ar to “Dagambas” uzstāšanās “Sinfonietta Rīga” un “Juventus” pavadījumā būs ekskluzīva pieredze visiem festivāla apmeklētājiem. Paši “Dagamba” mūziķi ar fascinējošiem skaņu eksperimentiem sola diametrāli mainīt festivāla apmeklētāju priekšstatus par klasisko mūziku un orķestra skanējumu. Nedaudz huligāniska roķīguma no “Dagamba”, spožs instrumentālais pavadījums no starptautiski atzītā Sinfonietta Rīga un sešdesmit Juventus koristu balsis radīs uzstāšanos, kas pavisam noteikti būs notikums.

Programmā tiks iekļauti “Dagamba” oriģinālskaņdarbi, kuru radīšanas procesā mūziķi iedvesmojušies no klasiskās mūzikas grandiem. Aranžējumi ir pārdroši un pārsteidzoši, apvienojot dažādu laiku un mūzikas stilu elementus jaudīgā performancē. Klausītāji atpazīs gan Grīga Solveigas dziesmas motīvus, gan “Led Zeppelin” “Immigrant Song”, tomēr jau tagad klausītāji var būt droši – tik muzikāli piesātinātā karuselī klasiskās un populārās mūzikas hiti vēl nebūs bijuši iesēdināti.

Bahs dosies uz Irānu, Prokofjevs sastaps ceļojošo bruņinieku no filmas “Knight Rider”, Mocarts dalīsies pieredzē ar “Radiohead”, izskanēs populārās mūzikas hiti un klasikas pašas skaistākās melodijas. Neskaitāmas un pārsteidzošas muzikālās satikšanās, kuras jo īpaši eksotiskas padarīs ritma pavēlnieks Hamidreza Rahbaralam, kurš muzicēs uz 8000 gadu veca sitaminstrumenta.

Devītais “Positivus” festivāls, kas no 17. līdz 19. jūlijam norisināsies Salacgrīvas Zvejnieku parkā, kā ierasts, būs notikums visiem augstvērtīgas mūzikas un traku ballīšu cienītājiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+