×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. augusts, 2015
Drukāt

“Dagavas balsis” šogad skanēs arī Oliņkalnā (2)

Olinkalns_72

Oliņkalns.

Jauniešu kora “Balsis” piektā koncertsērija “Daugavas balsis” skanēs 20.–23.augustā un aizceļos no Krustpils līdz Aizkrauklei, vēsta diriģents Ints Teterovskis.

Koncertsērijas “Daugavas balsis” mērķis ir vairāku gadu laikā izbraukt visu Daugavas baseinu Latvijas teritorijā, sniedzot bezmaksas koncertus tuvākajos dievnamos, kultūras namos, skolās, estrādēs. Līdz šim koris sniedzis jau 28 koncertus abos Daugavas krastos.

Šoreiz koncertsērija sāksies Krustpils Evaņģēliski luteriskajā baznīcā un noslēgsies ar koncertu Aizkraukles Vēstures un mākslas muzejā Kalna ziedi. Koris saviem klausītājiem sagatavojis četras dažādas programmas, kur katra tiks piemērota kādai no deviņām koncertvietām. Skanēs Dziesmu svētku klasika, mūsdienu latviešu autoru sakrālā mūzika, kā arī Raimonda Paula un Ineses Zanderes dziesmu cikls “Dziesmas par Latvijas upēm”.

Ints Teterovskis stāsta, ka īpašs notikums būs koncerts Oliņkalna pilskalnā, uz salas Daugavas viducī: “Tur ir saglabājusies estrāde, kur vēl 1957. gadā svinēja Dziesmu svētkus. Klausītāju ērtībām tiks sagādātas laivas nokļūšanai uz salu no Daugavas labā krasta, Klintaines pagasta Stukmaņiem. Arī uzstāšanās Likteņdārzā pie Kokneses korim ir jau laba tradīcija. Šoreiz, ja būs augsts ūdens līmenis, koncertu koris dziedās no upes. Būs arī iespēja apkopt kora kopīgiem spēkiem iestādīto Jāzepa Vītola pīlādzi. Ieeja dārzā par ziedojumiem.”

“Daugavas balsis” skanēs:

Ceturtdien, 20. augustā
plkst. 11 Krustpils evaņģēliski luteriskajā baznīcā, plkst. 20 Gostiņu evaņģēliski luteriskajā baznīcā

Piektdien, 21. augustā
plkst. 14 pie Pļaviņu novada kultūras centra
plkst. 18 Oliņkalna salas Dziesmu svētku estrādē “Izlaistie Dziesmu svētki”
plkst. 21 Vīgantes dabas parkā pie “Dieva auss”

Sestdien, 22. augustā
plkst. 12 Seces evaņģēliski luteriskajā baznīcā
plkst. 18 Likteņdārza amfiteātrī

Svētdien, 23. augustā
plkst. 11:10 Kokneses evaņģēliski luteriskajā baznīcā
plkst. 16 Aizkraukles Vēstures un mākslas muzejā “Kalna ziedi”

Ieeja koncertos bez maksas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Bet mēs uz Oliņkalnu devāmies ar “Lāčplēsi” no Liepkalnu piestātnes. Pēc brīnišķīgā koncerta sekoja arī iespaidiem bagāts ceļojums pa Daugavu līdz Staburagam un atpakaļ. Paldies kapteinim Mārim.

  2. 1960. gadā Oliņkalnā bija skolēnu dziesmu svētki.

Draugiem Facebook Twitter Google+