×
Mobilā versija
+6°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
24. augusts, 2012
Drukāt

Dagdā atdzīvina jauniešu centru


Dagdā šajās augusta dienās pabeigta projekta “Bērnu un jauniešu dzīves vides uzlabošana – pozitīvas sabiedrības garants” īstenošana ar 100% Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējumu sešu tūkstošu latu apjomā.


 

Naudas, kā plānots, pieticis pilsētas bērnu un jauniešu centra (BJC) telpu kosmētiskā remonta pabeigšanai un atskaņošanas tehnikas iegādei. Šis ELFLA projekts, ko jauniešu biedrība “Dagne” īstenojusi sadarbībā ar “Krāslavas rajona partnerību” un Lauku atbalsta dienestu, ir kopumā trešais Dag-das bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšanai domātais.

“Dagnes” valdes priekšsēdētāja Ruta Daniļeviča neslēpj sajūsmu: “Ar kosmētisko remontu ir paveiktas brīnumainas, reālas pārvērtības telpās, tās izremontētas un nokrāsotas priecīgi sulīgās krāsās. Sporta istaba, piemēram, pārtapusi par zāli ar spoguļu sienu, mazie un lielie dejotāji varēs efektīvāk apgūt jau iecienīto hip-hop un brake dance deju soļus, aktīvie centra apmeklētāji varēs organizēt plašākus svētku koncertus, teātra uzvedumus un dažādus citus pasākumus. Projekta ietvaros esam ieguvuši arī pasaku varoņu kostīmus, muzikālo centru, televizoru un video kameru. Tās ir lietas, kas dara ikdienu gaišāku, jo ir taču tik jauki dejot vai svinēt dzimšanas dienu skaistas mūzikas pavadībā, ir tik interesanti iemūžināt atraktīvus video un pēc tam noskatīties, ko paši esam darījuši. Ir pat ideja filmēt deju nodarbības, kas vēlāk būtu bezmaksas apmācību iespēja riska grupas bērniem un jauniešiem.”  

Runājot par “Dagnes” pieredzi, var teikt, ka šeit iedarbojies pat tāds kā projektu nezūdamības likums. Pirmā sarosīšanās notikusi 2010. gadā, kad atzīts ELFLA projekts “Videi draudzīgs un drošs rotaļu laukums Dagdā”. Toreiz Eiropas atbalsts bijis gandrīz 6,5 tūkstoši latu, bet ziedotāju līdzfinansējums 718 lati, rekonstruēts BJC rotaļu laukums, un pilnībā nožogota visa teritorija.

Pērn par ELFLA vairāk nekā 10 tūkstošiem latu un tūkstoti no Dagdas novada domes realizēts projekts “Inovatīva pakalpojuma radīšana satiksmes drošības apgūšanai bērniem”. Tagad gandrīz katram, kurš to vēlējies, ir CSDD izsniegtas velosipēda vadīšanas tiesības, par kuru iegūšanu nav bijis jāmaksā. Ruta jau prognozēja, ka BJC teritorijā izveidotajā satiksmes drošības pilsētiņā interesentu netrūks arī turpmāk un bērni mācīsies ceļu satiksmes drošības noteikumus gan praksē, gan ar speciālām ieinstalētām satiksmes drošības spēlēm datorā.

“Gaidot nākamo projektu konkursu, arī jau sākam domāt par pieteikšanos,” saka Ruta. “Vajag plašāku līdzekļu klāstu sporta nodarbībām, noteikti vajadzētu sagādāt aprīkojumu skrituļslidošanai, arī BMX daudziem interesē. Ja dienā vienlaikus pie mums atnāk vismaz pussimts jauno Dagdas pilsoņu un reizēm vēl vairāk un mēs spējam strādāt atbilstoši viņu interesēm, tad, iespējams, viņiem arī dzimtā puse šķitīs pievilcīgāka nekā citas vietas Latvijā vai ārvalstīs.”

Arī biedrības “Krāslavas rajona partnerība” padomes priekšsēdētāja Terēze Brazeviča uzsver, ka viss slēpjas cilvēku aktivitātē un izdomas bagātībā: “Ja nav tādu, tad finansējumam vien nav nozīmes, jo nauda ir tikai rīks darba padarīšanai. Un to nu es varu apgalvot: mums visur ir fantastiski projekti un fantastiski cilvēki, kuri iestājas par Latgales attīstību. Ja tam visam pieskaita Eiropas atbalsta programmu naudu, dzīve tiešām iet uz augšu.”

 

Uzziņa

“Krāslavas rajona partnerība” vietējās attīstības stratēģijas īstenošanu sāka 2009. gadā, līdz šā gada sākumam apgūstot gandrīz 327 tūkstošus latu no ELFLA piešķirtā finansējuma un īstenojot 29 projektus Aglonas novada Šķeltovas, Grāveru, Kastuļinas pagastos, Dagdas un Krāslavas novadā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+