×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
9. marts, 2018
Drukāt

Dagmāra Beitnere-Le Galla: Saeima mūs bīda Krievijas guberņas virzienā (67)

Foto LETAFoto LETA

Pareizticīgo Ziemassvētkiem veltīts dievkalpojums Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē.

Dagmāra Beitnere-Le Galla, Dr. sc. soc., LU Filozofijas un socioloģijas institūta vadošā pētniece

Šīs pārdomas tapa pirms Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdes februārī, kurā izskatīja Saeimas Saskaņas frakcijas deputātu iesniegtos grozījumus likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”, kas atkal rosināja svētku dienu sarakstam pievienot pareizticīgo saulgriežu svinības 7. janvārī.

Šo jautājumu virza “Saskaņas” deputāti jau daudzus gadus, un šo gadu garumā Saeimas komisijās deputātiem ir bijis gana daudz atbildības šo priekšlikumu noraidīt.
Šeit mani argumenti pareizticīgo svētku iekļaušana jautājumā: 1. Kā pirmais un svarīgākais ar šo svētku iekļaušanu Latvijas svētku kalendārā – mēs mainām kultūrvēsturisko un ģeopolitisko robežu. Vēsturiski, kopš viduslaikiem, Rietumeiropas kultūrvēsturiskā un politiskā robeža ir bijusi un joprojām ir Latvijas upe Zilupe. Tā šodien ir Eiropas Savienības ārējā robeža. Atšķirīgās reliģijas bija viens no faktoriem, kas šo robežu ir iezīmējuši, un to veidoja no 13. gs. piederība Romas katoļu un vēlāk protestantu baznīcām.

Vēlos uzsvērt, ka jautājums par pareizticīgo Ziemassvētku brīvdienu nav tikai lūgums pēc draudzīga un labvēlīga žesta. Augstākā mērā aicinu apzināties, ka tas tā nav.
Latvijas vēsture mums uzskatāmi demonstrē nemainīgus Krievijas tīkojumus izplatīt savu ietekmi. Šodien no jauna tiek izmantota reliģija. Pareizticību Krievijas politikā izmanto kā “krievu pasaules” iespaida un autoritātes turpinājumu. Par to argumentēti un arī ar ironiju norāda arī krievu vēsturnieki, piem., akadēmiķis Jurijs Afanasjevs un vēsturnieks Dmitrijs Panasenkovs. Akadēmiķa J. Afanasjeva redzējumā, Krievijā nomainās politiskās elites, bet nemainīga paliek pasaules pakļaušanas ideja. Krievijas Pareizticīgo baznīca gan vēsturiski, gan šodien darbojas ļoti ciešā sasaistē ar valdošo režīmu un faktiski ir Krievijas valdošā režīma instruments.

Savukārt ekonomists A. Ilarionovs, komentējot Krievijas prezidenta un viņa padomnieku “krievu pasaules” politisko doktrīnu, aicina ne tikai Krievijas kaimiņvalstis, bet visu pasauli nopietni uztvert šos brīdinājumus. Tas ir aicinājums ne tikai sargāt savas teritorijas robežas, bet vispirms tas nozīmē sargāt neredzamās robežas, kuras ir kultūrā, un reliģijā tai skaitā.

Latvijas Pareizticīgo baznīca 1940. gadā pēc Latvijas okupācijas tika varmācīgi pievienota Maskavas patriarhātam. Metropolīts Augustīns Pētersons tika atstādināts no amata (pēc kara viņš vadīja Latvijas Pareizticīgo baznīcu trimdā), viņa vietā Maskavas patriarhs iecēla jaunu metropolītu. Pirms okupācijas tā bija autonoma (autokefāla) baznīca Konstantinopoles patriarhāta jurisdikcijā. Patlaban Satversmes tiesā ir lieta par sākotnējās Latvijas Autonomās Pareizticīgo baznīcas atjaunošanu.

Sabiedrībā darbojas redzamā un netieši redzamā komunikācija. Rodas iespaids, ka Latvija lēni un nemanāmi vēlas atgriezties Krievijas ietekmes zonā, vēl vairāk atdodot mediju telpu, kuras proporcijas jau šobrīd ir uz kritiskas robežlīnijas. Vēlos atgādināt, ka Krievijas patriarha vizīte Latvijā ir korekti atlikta, apzinoties jautājuma politizācijas pakāpi.

Tāpēc valsts valodas, vēsturiskās kultūrtelpas robežu sargāšana un vienota izglītības sistēma latviešu valodā ir augstākā mērā svarīga Latvijas nākotnei. Tā ir norma, kas Eiropā ir pašsaprotama, bet Latvijā par to jāpārliecina ne tikai sabiedrība, bet arī politiķi.

Domāju, ir laiks atmest politisko un psiholoģisko Krievijas koloniālās politikas ietekmi!

2. Priekšlikumu par pareizticīgo Ziemassvētku brīvdienu gadu no gada izvirza Saeimas deputāti no partijas “Saskaņa”, tāpēc vēlos jautāt: kāpēc “Saskaņas” deputāti turpina šķelt sabiedrību? Kāpēc mēs Latvijā svinam vienus un tos pašus kristīgos svētkus dažādos datumos? “Saskaņas” deputātiem kā lojāliem pavalstniekiem būtu vairāk jārūpējas un jāveicina Latvijas pareizticīgās baznīcas dziļāka integrēšanās Rietumeiropas reliģiskajā kultūrā – tas dotu visiem vienlaikus un kopā svinēt svētkus.

Svarīgi ir atzīmēt, ka pareizticīgo baznīcas Eiropas Savienībā, arī tur, kur pareizticīgie ir vairākumā (Grieķijā, Rumānijā, Bulgārijā) Ziemassvētkus svin tajā pašā datumā, kad luterāņi un katoļi. To būtu svarīgi atcerēties visiem Latvijas Saeimas deputātiem.

Un visbeidzot – vai “Saskaņas” deputāti savas dzimšanas dienas atzīmē pēc baznīcas kalendāra?

3. Latvijas Darba devēju konfederācija ne reizi vien ir uzsvērusi, ka Latvijā ir daudz brīvdienu. Esmu dzirdējusi, ka pret ir pat krievu biznesa pārstāvji, kuri izjūt garo Ziemassvētku brīvdienu iespaidu.

Nobeigumā vēlos uzsvērt – ja Saeimas deputāti grasās mainīt likumu šajā jautājumā, kas varētu būt interpretēts tikai kā draudzīgs žests, vēlos brīdināt, ka tās ir daudz lielākas politiskas konsekvences. Šādu jautājumu varētu izlemt vienīgi referendums.

Pievienot komentāru

Komentāri (67)

 1. Perfekts raksts!PALDIES !!Mēs jau esam pārkrievoti atkal.Rīga,Daugavpils,Rēzekne u.c.,kur pie varas SC.Vakar “Preses klubā”A.Bērziņš/ bij.premjers/ stāstīja,ka iegājis Rīgā kafejnicā ,palūdzis tasi kafijas jaunai pārdevējai.Nu un? Viņa skatījusies kā auns uz mēnesi.Sapratušies TIKAI angliski.Pārliecināta,ka Andris nesūdzējās VVC.Tapēc Šadurski un Co var murgot,ka krievu bērni pārsvarā LABI??pārvalda valsts val.Kungi,jūs NEZINĀT īsto valsts val.UN vēstures pasniegšanas situāciju krievu skolās!!
  KAPĒC mums MASKAVAS ticīgajiem jādod brīvdienas? Vai nepietiek,ka maksājam nu jau cik gadus viņiem pensijas no sava soc.budžeta pēc Auguļa līguma un smuki vizinam par velti 8-us gadus ātrāk kā SAVUS pensionārus.KO vēl mēs no Krievijas barosim un uzturēsim?Viņi nelietīgi ņem KF pilsonību,neatsakoties no LV un saņemDIVAS pensijas utt.
  L.A.,CERU,ka pietiks prāta beigt mani cenzēt.Nesen bija starptaut.žurnālistu saiets tieši pret cenzūru.Jums tas neko neizsaka?

 2. Mēs varam noskatīties no malas, kā viņi lien kādam tur, kur saule neiespīd un viss ko varam darīt, ir ignorēt mums uzspiestās svešvalodas un uzspiestos svešos svētkus. Labs papildinājums šim likumam būtu, ja tiem, kuri grib brīvu vienos saulgriežos, citos būtu jāstrādā. Nevar dzimšanas dienu svinēt divreiz gadā!!!

 3. Saeimas deputāti, atjēdzieties !!! Mēs – LATVIJA – taču ESAM EIROPĀ – ar VISU LAIKA SKAITĪŠANU !

 4. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  kas arī bija jāpierāda.

 5. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 6. Soņa ukrainiete Atbildēt

  Saskaņa, ZZS un NA bīda Latviju uz okupācijas tendenču atjaunošanu un/vai saglabāšanu. Man brīnums, cik ilgi Latvija klanīsies Kremļa politikai.

  Raksts ir izcili pragmātisks un juridiski korekts. DABMĀRA, paldies par šādu atzinumu. Slava Latvijas draudzībai ar Ukrainu.

 7. Iesaku izlasīt Veidemanes rakstu ”Kā utis ar palagu” NRA portālā.

  • Эту старую блядь не дают комментировать, так зачем читать её бред?! Atbildēt

   Staraja bljadj!

 8. Un uz kuru pusi tu mūs bīdi? Varbūt uz džihāda pusi?! Spriežot pēc uzvārda – sen jau pārdevusies ārzemniekiem, “patriote” atradusies!!!

 9. Pilnīgi piekrītu pētniecei visos punktos, pareizticīgajiem Ziemassvētki ir dažādos datumos, plus mediju telpas kritiskā masas robeža – precīzi!

 10. Svētmocekļa darbs

 11. jautājums "Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva"" rakstītājam Atbildēt

  Labdien, es jums vēlos jautāt, kas jums liek rakstīt šos nevienam nevajadzīgos “palagus” ? Protams, tie ir laikam svarīgi priekš jums (ceru, ka jūs neesat algots trollis). Vai jūs pie datora pavadāt visu laiku, jo jums nav nekā ko cita darīt? Es jautāju ar patiesu zinātkāri. Varbūt jums ir veselības problēmas, jūs nevarat satikt cilvēku un daors, iespējams, jums ir vienīgā iespēja izteikt savu sāpi. Pasakiet lūdzu! To jautāju, jo nemācēšana precīzi un īsi izteikties ir diagnoze slimībai. Nedusmojieties uz mani, noteikti rakstiet, tikai gribās zināt, kas ir iemesls jūsu nespējai īsi un skaidri izteikties. Visu labu jums!

  • CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

   kas arī bija jāpierāda — MUĻĶU zeme eurolatvānija rullē, kā pa SILES cūklopu sagānītiem šķidriem hūtsmēsliem. ;)))

  • Ontūns Mazpusāns© (lit.pseid.) Atbildēt

   ;)))))))))

   “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām? ;)))

   “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
   / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

   =======

   Ir sacīts: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

   Un, arī: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

   Savukārt, kā zināms: “PIRMS meklēt skabargas CITU acīs (t.sk. atļauties CITIEM “stādīt diagnozes” un taml. nožēlojami infantili izpildīties) – būtu pat ļoti lietderīgi, ja ne gluži pašsaprotami obligāti, pacensties tikt jēgā ar baļķiem SAVĀ privātajā redzoklī!” 😉

   =======

   Mediju ziņa: “Cilvēku, kurš mēģina parādīt ačgārno lietu kārtību Latvijā, šajā “valstī” ir ērti un parocīgi, savus mazvērtības kompleksus veldzējoši apvainot visos nāves grēkos. Inkriminēt viņam patriotisma trūkumu vai korupciju, piedēvēt atkarību no oligarhu, no krievu, no žīdu naudas. Apvainot klajā cinismā un vulgārumā, apzinātos mēģinājumos iedzīt tautu depresijā un bezcerībā. Uzstādīt gara kaišu vai delīrija diagnozi. Vai vienkārši publiski prasti nogānīt, publicistiski ignorēt, klaji PRETLIKUMĪGI CENZĒT, falsificēti “tiesiski sankcionēt” un tamlīdzīgos veidos “audzināt”. Vai, visvēlamāk – vispār “apklusināt” šos “bezatbildīgos bezkauņas”: lai netraucē “plaukt un zelt” šai pašreizējai Muļķu Zemes SILES “valstij”, varas SISTĒMAI un tās zombijfanu vājprātam… Jābrīnās vienīgi, kādēļ joprojām labticīgie, valstiski lojālie tautieši – “patrEJotiski orientētie bāleliņi” – gan “tekošajā momentā” aktuālajās “dižķibeles” likstās un pēckonsekvencēs, gan arī šīs “valsts” nu jau “ilgtspējīgās” agonijas krampjainajās konvulsijās nevaino šos “ciniskos klaigātājus” – kā “disidentiski orientētus tipus”, kuru “pārdrošā spītībā” NEpakļāvīgi NEnoklusētais Patiesības vārds tomēr, kā izrādās, pat vēl līdz šim nav spējis nomaitāt visu šo mūsvalsts labiešu, gudro galvu, cūkģīmju etc. gaišos un paliekošos tēlus “vaukšķu un reņģēdāju pūļa” ilgstoši un mērķtiecīgi ZOMBĒTAJĀ “masu apziņā”?…” (aptuvena citāta autors: žurnālists un publicists Aivars Tarvids, publikācija “Veltā Patiesība.”, 31.07.2009.)
   —–

   Es es’u (MZ vidū).
   ( Iz “O.M.© arChīva”, ANNO ~ 2005. )
   .
   Es es’u MUĻĶU zemes vidū ~
   Kur “prominences” ‘uzmet’ Tautu,
   Kur “skotiem” vajag “bauru” ‘fidu’,
   Bet “seGsam” – divus pārus ‘pau#u’.
   .
   Kur ‘iet pa lēto’ “politika”,
   Bet PATIESĪBA – sanāk “dārga”,
   Kur vairākumam = ‘di#sa’ plika,
   Jo – mazākumam ‘fiška’ vārga.
   .
   Kur sola to, ko ‘HUĻI’ darīt,
   Jo – (sa)solīts jau “nekrīt makā”,
   Kur Leiputrijā trekni ‘parīt’,
   Var tie, kas SILĒ “stāvus kakā”.
   .
   Kur putraimus dod (kilogramu),
   No ‘Jevropas’ (ja paliek pāri) ~
   Lai dzīvsvaram klāt dažu gramu,
   Var pieēst “reņģēdāji”, kāri.
   .
   Kur “miljonāri” aug kā sēnes,
   Un ‘briest’ kā gurķi siltumnīcās,
   Kur zirnekļi auž …(“ķēķī”) plēnes,
   Tiem, kuri Godprātībā ‘mīcās’.
   .
   Kur Brīvībai liek apkārt sētu ~
   Lai nelien tuvu “prastais pūlis”,
   Kad “etiķetes” FARSU, lētu,
   Pie “Mildas” ‘atlaiž SILES mūlis’.
   .
   Kur Likteņupei “noslēdz” krastu ~
   Lai “kontrolēt” var “bauru masas”,
   Kad “parādēs” ‘laiž muļķi’, prastu,
   Bars “elites”, kam ‘bietē prasās’.
   .
   Kur ordeņus un “grantus” dala,
   Par to, ka Tautu ‘drāž’ un “valsti”,
   Kur “svētku” rautiem nebūs gala,
   Līdz ‘nodropēsies’ varas balsti.
   .
   Kur “tautas kalpos” ākstās klauni,
   Jo – viņiem par to maksā labi,
   Kur “valstij” limuzīni – jauni,
   Bet tanki – “šrotā” ņemti (abi).
   .
   Kur ZOMBĒ “hibrīdpropagandu”,
   Caur “masmēdekļiem” SILES balsti,
   Kas (p)ielūdz “sabiedroto” bandu,
   Lai OKUPANTI piesmej “valsti”.
   .
   Kur troļļi gārdz, ka “krievi nākšot!!!”,
   Jau desmitgadēm “ilgtspējīgi”,
   Un cer, ka “buferzōnā” sākšot,
   Drīz BRĀĻU KARU, “sadraudzīgi”.
   .
   Kur SVEŠA nauda, ‘nepareiza’,
   Pērk “ķēķa godības” BEZ Goda.
   Kur “taisnā tiesa”, šķībi greiza,
   Triec “aklo” Temīdu ‘uz poda’.
   .
   Kur SILES “tiesībsargu” ‘mentiem’,
   Tiek “eurogranti” ‘iedalīti’,
   Kur “baurus” notiesāt (par ‘centiem’),
   Var angažēti ‘soģi’, “glīti”.
   .
   Kur ZOMBĒTIE nīst “disidentus”,
   Kas “kūda” DOMĀT “glupo Tautu”,
   Kur uzrīda tiem “ķēdes mentus”,
   Lai “NElojālos” plosot kautu.
   .
   Kur gļēvi ‘STUKAČI’ “plūc laurus”,
   Kad (mīžot) “lien no skapja laukā”,
   Kur “gods un cieņa” – ‘stučīt’ “b(ļ)aurus”,
   Un “morālētiskums” – kā ‘ma(č)kām’.
   .
   Kur melns ir balts (vai – ‘zili rozā’),
   Kur ‘nožmiegt’ var par ‘spaisa’ smēķi,
   Kur “LUMPEŅUS” likt “vēža pozā”,
   Drīkst tie, kas ‘tolerē caur ķēķi’.
   .
   Kur “bauriem” pieriebusies vara,
   Kur “valsts” ir lamuvārds, joprojām,
   Dēļ tam, ka – ‘dajebko’ šī dara,
   Lai Tauta no tās muktu projām…

   Es es’u. Un – par spīti būšu,
   (Pr)iekš MUĻĶU zemes, nolādētas,
   Lai, kaut vai, ‘apsit šķērmu dūšu’,
   Šai “valstij” O.M.© “rīmes lētas”.
   .
   Es Pliekšāns ‘nau’ (i – ne uz pusi!),
   Vai Bokša (pat – ne tuvu blakām!)
   BET – muti turēt, smilkstot klusi,
   ‘Nau’ (arī) prātā man, ‘ne trakam’! 😉

   =====

   oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
   [ CENZĒTS ]
   u.c.

   MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

   P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 12. Latvija nepieciesama izglitota jauna paaudze, kas ar jaunu skatienu tam lietam pieietu un aktivi iestatos par to un palidzetu veidot Latvijas austrumdala televizijas raidijumus latviesu valoda, ko (ja kadam tulkojums vajadzigs ) varetu tad krieviski piedavat. Ipasi kulturas un izglitojosi raidijumi par Latviju butu vertigi.

 13. Paldies par rakstu! .. Bet, .. Atbildēt

  Dagmāra paldies par rakstu, bet manuprāt būtu pamatīgāk jāapskata tas, kam jūs garāmejot tikai pieskārāties. Proti, ka “Krievijas Pareizticīgo baznīca gan vēsturiski, gan šodien darbojas ļoti ciešā sasaistē ar valdošo režīmu un faktiski ir Krievijas valdošā režīma instruments.” Tautieši, kuri diendienā dzīvo ideju pasaulē (zinātne), manuprāt neprot izskaidrot vienkāršiem vardiem saviem brāliem un māsām sevis saprasto. … Tā ir liela nelaime, jo ne jau visi var atļauties stundām ilgi domāšanai. Tie kuri nevar to atļauties laika aizņemtības dēļ – pateicoties sociālajām institūcijām un konstrukcijām, kuras kristietības civilizācija esam radījusi – ir atkarīgi no uzticama, zinoša informācijas avota (es šaubos vai Latvijas Avīzi var pieskaitīt pie šāda avota)…. Kāpēc jūs nepaskaidrojāt padziļināti Krievijas Pareizticīgās baznīcas būtību, proti, ka tā vēsturiski ir valdības ministrija. Pareizticīgā Baznīca līdz pat šai dienai īrē dievnamus no valsts (bezmaksas īre)! Vajadzēja tu pastāstīt par šo tradīciju, kura aizsākās ar Pētera pirmā baznīcu reformu,kad baznīca kļuva par vlasts departamentu. Būtu jāpastāsta cilvēkiem par okupācijas laika padomju režīma totālo kontroli pār PAreizticīgo baznīcu. Par Krievu ārzemju pareizticīgās baznīcas pārņemšanu un baznīcas saziņas, ietekmes izmantošanu politikā. Tautas brāļiem un māsām būtu jāiesaka izlasīt Konstantīna Preobraženska grāmatu”KGB krievu emigrācijā” (diemžēl pieejama tīmeklī krievu valodā), kura ir veltīta mūsdienu krievijas drošībnieku politikai Krievijas pareizticīgajā baznīcā (Maskavas patriarhāts). Ja zinātnieki dotu pamatotu informāciju (LA ir jāsāk publicēt akadēmiski raksti! t.i. daudz garāki, ar atsaucēm), tad tauta sāktu uzticēties zinātniekiem, proti, notiktu patiesa tautas dzīve, kur mēs dzīvotu viens priekš otra … jo zinātnieks nav tirgonis vai lauksaimnieks un tirgonis vai lauksaimnieks nav zinātnieks.

 14. Jautājums LA redakcijai Atbildēt

  Sakiet, vai ir iespējams neielaist viedokļu apmaiņā idiotus, aptrakušus un citādi prātā vājos? Proti, es jautāju par “Iz “Ontūna Mazpusāna” palagiem t.i, plānprātiņa murgiem. Vai jūs esat lasījuši šos murgus? Vai jums nav radusies pārliecība, ka šim “Mazpusānaam” ir vieta Tvaika ielā? Vai Latvijas Avīzes politika ir kļūt par mēslu bedri visu pshiski nelīdzsvarotu cilvēku murgiem? Lūdzu izņemiet no viedokļu ampaiņas šī Ontūna Mazpusāna idiotismus.

  • Tā slimība saucas grafomānija.Kāpēc to LA nedzēš,nav skaidrs.Varbūt grafomāns ir kādam Radinieks.

   • izēd ateju, “psihiski nelīdzsvarotus idiotismus murgojošā” biogaļas izstrādājumu samazga, kārtējo reizi.

  • izēd ateju, “psihiski nelīdzsvarotus idiotismus murgojošā” biogaļas izstrādājumu samazga, kārtējo reizi.

 15. jautājums "Latvijas Avīze" redakcijai Atbildēt

  Sakiet, vai ir iespējams neielaist viedokļu apmaiņā idiotus, aptrakušus un citādi prātā vājos? Proti, es jautāju par “Iz “Ontūna Mazpusāna” palagiem t.i, plānprātiņa murgiem. Vai jūs esat lasījuši šos murgus? Vai jums nav radusies pārliecība, ka šim “Mazpusānaam” ir vieta Tvaika ielā? Vai Latvijas Avīzes politika ir kļūt par mēslu bedri visu pshiski nelīdzsvarotu cilvēku murgiem? Lūdzu izņemiet no viedokļu ampaiņas šī Ontūna Mazpusāna idiotismus.

  • izēd ateju, “psihiski nelīdzsvarotus idiotismus murgojošā” biogaļas izstrādājumu samazga, kārtējo reizi.

 16. ĻOTI PAMĀCOŠS RAKSTS!!! Bet- vai Saeimas deputāti,tai skaitā no Saskaņas LASA LATVIJAS AVĪZI???
  Šo rakstu vajadzētu pārpublicēt VISOS IESPĒJAMOS LAIKRAKSTOS,PORTĀLOS , PAŖTULKOTU KRIEVU VALODĀ TAI SKAITĀ UN ARĪ KRIEVISKI RAKSTOŠAJOS MĒDIJOS.

  • Tieši tā!
   Nebūtu slikti arī nosūtīt deputātiem. Kaut gan tie, kuri spēj domāt, to zina tāpat. To zina arī kremļa satelītpartija un tai piebalsojošie Lemberga stipendiāti un viņiem pielīdzināmie. Tāpēc jau viņi to tik ļoti centās panākt.

 17. Latvijas Pareizticīgo baznīcai būtu jāpāriet Griķijas patriarhātā, jo saikne ar Moskoviju , lai ko nerakstītu un nerunātu, Latvijai nekā laba nav devusi. Tā ir rusifikācija un zemes izlaupīšana. Pavērojiet kādi ļaudis netieši valda Krievijā…

 18. Par garajām brīvdienām ir jautājums. Kā gan tiek gala tās Eiropas valstis .kas Ziemassvētkos atpūšas divas nedēļas. Un vēl vasarā pamanās nosvinēt Kristus debesskāpšanas svētkus?

 19. Par garajām brīvdienām ir jautājums. Kā gan tiek gala tās Eiropas valstis .kas Ziemassvētkos atpūšas divas nedēļas. Un vēl vadarā pamanās nosvinēt Kristus debesskāpšanas svētkus?

 20. Vispār vajag aizliegt reliģiju. Lai tak cilvēki strādā arī “svētkos”. IKP uzreiz kāps augšā. Mums taču skaidro gudras galvas, ka PT ZS paslidināšana par brīvdienām izpaudīsies IKP kritumā. Nu tad aizliedziet tumsonību vispār, un miers. Pirmais solis tak jau ir, baznīca atdalīta no valsts jau pēc Satversmes.

 21. Lai šī Dagmara vispirms iepazīstas ar jaunākaām Eiropas norādēm Latvijai, kurai turpmāk obligātā kārtā jāievēro: viesstrādniekiem no trešajam valstīm nedrīkst pieprasīt Latviešu valodas zināšanas vispār, nekāda integrācija nav nepieciešama unjānodrošinā iebraukšanas procedūras vienkāršošana,pēc darba zaudēšanas viņam nav Latviju jāpamet, bet Latvijai jānodrošina šos trešo valstu darba meklētājus obligāti jāmaksā bezdarbnieku pabalstus un jāuzņem darbā iekārtošanās rindā …..Tad šīm dagmarām akritīs vēlme tik klaji melot, jo tieši Eiropa ir tā, kura neprasa latviešu valodas pielietošanu iebraucējiem, kam tagad ,,visas durvis vaļā kā laidarā. Tāpēc censties ieblilst pret to Latvijas iedzīvotāju, kuri te ir dzīvo kopš dzimšanas, visu mūžu maksā nodokļus un vēlas VIENU VIENĪGU papildus brīvdienas svētkos, ir visdziļākā necieņa no tādu dagmāru puses.

  • Avotus, lūdzu, Z. Citādi tāda prasta melošana (kā jau dažkārt krievu aizstāvjiem sanāk). Regulas/ direktīivas/pamatnostādņu vai kāda cita ES tiesību akta gadu, numuru, lūdzu. Izmantojat to, ka cilvēki ikdienā šos dokumentus nelasa. Diezgan nekrietni.

  • Jautājums viedoklim "Z" Atbildēt

   Es pievienojos šeit jau izteiktajam pārmetumam jums, ka jūsu viedoklis izskatās pēc apmaksātas troļļošanas. Lūdzu nosauciet dokumenta virsrakstu, datumu un nummuru. Vai tiešām mani brāļi un māsas ir pārvērsti psihopātos, kuri dzīvo tikai savās emociju kastēs?

 22. Viens no ieganstiem šādai “brīvdienas bīdīšanai” ir tāds, ka katru reizi, kad kādi baznīcas svētki un
  tiek translēti tv, tad ekrānā redzamas augstas valsts amatpersonas piedalāmies, tātad ticības lietas
  mūsu valstī ir “augstā” līmenī . . kur paliek definētā valsts nošķiršana no baznīcas!?
  Es sevi nedēvēju par ateistu, bet nu ticīgais es noteikti neesmu! Un mani principā aizskar valsts
  amatpersonu piedalīšanās publiskā dievkalpojumā! Ja tik ļoti vajag tos dieva vārdus, tad, lai brauc
  kur kādā klusā nomaļā baznīciņā, kaut tup ceļos vai bučo krustu . . .

 23. Jau daudzkārt dzirdēts Atbildēt

  Krievi nāk! Mūs mušī nost!

 24. Parex krīze latviju aplaupīja pa miljardu – visiem vienalga… Maxima sabruka – bojā gāja cilvēki – visiem vienalga. Domājat ka šis kādam rūp?!?!?!

 25. D.B.Le-Galla vēl nespēj apjēgt savu rakstīto (nošpikoto-?) pirms 8 gadiem?!”….globalizācijas lielākais nopelns ir tas, ka tā ļāvusi cilvēkiem skaidri saskatīt – mēs visi esam neredzamām saitēm savienoti, turklāt vairāk un ciešāk nekā vispār mūsu prāts to spēj saprast…”
  “Kabinets”2010.g. oktobra numurā (Nr.86) / Paldies globalizācijai (delfi)

 26. Saturs un tēzes priekš “Dr. sc. soc., LU Filozofijas un socioloģijas institūta vadošā pētniece” diezgan apkaunojošs. Par kādiem saulgriežiem viņa gvelž? Pareizticigie svin Kristus dzimšanu ne saulgriežus. Visnotaļ nekompetents raksts par lietām no kurām acīmredzami autorei nav nekāda sajēga. Ja nezin ko kristieši svin, tad nevajag rakstīt “analītiskus”rakstus. Un Kontuzorova zilo sektu nodēvēt par Latvijas Autonomo Pareizticīgo Baznīcu vispār ir idiotisma kalnagals. Un pareizticīgajiem latviešiem ar to nav nekāds sakars. Lai ari cik nepamatots un diskutējams ir brīvdienu idejas zemteksts, Beitnere-Le Galla neko no tā nesaprot. Pilnīga nekompetence datumos, kalendāros un tradīcijās. Un kalendāru atšķiribas jautajums nav tikai tradīcijas par paradumu jautajums,tas ir kas vairāk ko nesaprast ne šī blabla teksta autorei, ne ari prasās paskaidrot šī viņas murga sakarā.

 27. Es,kā Latvijai lojāls grafists ,pilnībā atbalstu rakstā pausto viedo domu!

  • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!

  • Ещё раз по буквам. Прекрати воровать чужие ники, сука! Atbildēt

   Nu i durak!

 28. Saskaņa veido nesaskaņas.

 29. Kāpēc nevar ievietot komentāru, bet bastards var lietot lamu vārdus

 30. Kas tas par bastardu te mokās citā valodā, veči smadzenes nodzēruši komunismu celdami

 31. kas tas par bastardu, kas te mokās citā valodā, veči smadzenes nodzēruši komunismu celdami?

 32. Es visam te pilniba piekritu, bet ko darit ?!Tas kas te notiek ir liekas , ka ir vel launaks murgs neka padomju laikos. Kapec Pareizticigie Griekijaa, Bulgarijaa, Gruzijaa var svinet visus svetkus kopa, viena laika ar katoliem un protestantiem? Kapec tieshi Krievu pareizticigajiem vajag savuslaikus? Vienkarshi, lai okupetu ne tikai teritorijas, bet ari cilveku pratus?

 33. Tie, kas kādreiz ar pirkstu bakstija tantiņām, kas uz baznīcu gāja, tagad varen ticīgi palikuši…

  • īpaši ticīgie saskaņieši ar sarkano /bijušo/Urbanoviču priekšgalā,kurš tagad tēlo katoli un interfrontieti Cilēviču,kuram vispār vajadzētu apmeklēt sinagogu.Kurā valstī vēl divreiz gadā svin Ziemassvēkus?varen bagāta valsts esam….

 34. Nav jau tā baznīca svarīga – svarīgs ir fakts, ka Latvijas Saeima atzīst Krievijas tiesības šeit Latvijā kā piemērs tam būtu arī Pareizticīgā baznīca ar jau Saeimas atzīto = kā Krievijas sastāvdaļa…

  • Нет, факт – это то, что в Латвии нет никакой интеллигенции, не отравленной ядом национализма!!! Atbildēt

   !!!

   • Par to jau tas satraukums – slēptā doma publiskota un gaida Saeimas balsojumu – ies vai neies…

   • Nav nekaadas inetligences. Luk, labs piemers- cilveks pat valsts valodu neuzskatu par svariigu iemacities, bet savu kulturu uzspiest nav problemas!

    • А мой язык ничем не хуже вашего! Я пишу на нём специально, из принципа! Atbildēt

     I can read your comments! Es varu izlasīt jūsu komentārus.

   • Kas tu ar galvu slims?

 35. Skaisle Jātaļniece Atbildēt

  ne par velti es šo saeimu lamāju kā saka deviņos stāvos –
  viņi – varas elite – visa politmafija, oligarhi, radošā inteliģence – viņi nevis cīnās pret Putinu Latvijā, nevis aizstāv Latvijas kā nacionālas valsts intereses , bet tieši otrādi – ar likumiem nostiprina Putina Krievijas varu Latvijā. Pamatoju savu viedokli, ja kļūdos – atspēkojiet: – pirms apmēram 5 gadiem 1.x publiski tika runāts ka lielākajā Astrumlatvijas
  teritorijas daļā nav ne Latvijas radio, ne Latvijas tv tīkla pārklājuma, tā vietā cilvēki klausās tikai Putina Krievijas informācijas kanālus –
  Mūsu varas elite vienojās par tādu risinājumu, ka sabiedriskaos medijos atvēra vairākus kanālus tikai !! krievu valodā, bet latviskajos medijos kā saka ar likuma spēku iekļāva vairākus raidījumus tikai krieviski – ja tā – nava lūdzu konkrēti – nepaslinkošu – iekopēšu no lsm.lv …
  Ar to vien Putinam bija par maz, tieši tāpēc valsts a/s Lattelecom uztaisīja tādas maksas tv paketes, kurās dažādās proporcijās ir Putina Krievijas tv kanāli, es reiz mēģināu atrast tādu LATTELEKOM tv paketi bez kanāliem krievu valodā – es neatradu – nevaru apgalvot, ka tādu nav, bet ka neatradu – tas ir droši.

  Man dzīvo grupas un studiju biedri – (maz gan viņu palicis – aizbēguši )- Latgales dažādās mazpilsētās – intereses pēc piezavnīju un papļāpāju ar viņiem – nu neesot nekāda Latvijas tv programmu apraides uzlabošanās. Jā – svēta patiesība – to var nosaukt par 2 tantes teica – bet nu lūdzu – kungi un dāmas – uzrakstiet, ka tā nav patiesība, ko šīs 2 tantes saka

  Vai tā pati TUA tirgošana un tagad krievvalodīgā darbaspēka ievešana Latvijā, kad latvieši no šejienes ir padzīti – nu – kā interesēs ir tāda valsts politika – latviešu nācijas? Tiešām?

  Vai iesim tālāk – nosauciet man vēl kādu tādu valsti uz pasaules, kur citas valsts pensionāriem par budžeta līdzekļiem, nevis ziedojumiem , vai kāda privāta fonda līdzekļiem tiek nodrošināts bezmaksas transports. Nu izstāstiet man – cik dziļi apmierinātiem un laimīgiem ir jābūt Krievijas pensionāriem Latvjā – ja es aiziejot pensijā pārcelšos uz dzīvi uz Pēterburgu – bagātāko Krievijas pilsētu – man arī tur būs bezmaksas labumi? Jeb tā baudīt dzīvi ir tikai Krievijas krievu privilēģija ..

  Tāpēc Pareizticīgo Ziemassvētku padarīšana par Latvijas vasts svētkiem ir tikai loģiska un secīga Putina varas nostiprināšana Latvijā.
  Pie tam – kas ir svarīgi – to nedara Saskaņas Centrs – to dara latviskās partijas – ZZS, NA un attiecīgi pusdzīvā vienotība un laimīgā sc … tā kā tā biedri – esam izmetuši apli pa Eiropu un nokusuši , bet laimīgi atgriežamies Matuškas Krievijas apskāvienos ….ar to arī jūs u mūs apsveicu

  • jūs šeit minat NA?Viņi vienīgie pret to visu cīnās,bet viņiem jau nav balsu,lai ko panāktu.Arī tagad viņi cīnās pret to pašu citu valstu pilsoņu vizināšanos par brīvu.Ja grib komentēt,jābūt godīgai.

  • Aizmirsi pateikt,ka mums arī krievu filmas netiek ierunātas latviski….vispār jebkas,ja arī kādu krievu intervē ir apakšā jālasa latviski…it kā dod ziņu,ka mums ir jādzird,jāpierod pie krievu valodas….

 36. Paldies autorei par viedokli!
  Tiešām nožēlojami, ka Saeimas deputāti nesaprot, ar ko viņi spēlējas.
  Vai tiešām viņi iedomājas, ka 400.000 personas, kuras pamatā veido okupanti, masveida rusifikācijas rezultātā iebraukušie un viņu pēcteči, šādu demaršu novērtētu kā draudzīgu žestu un pārskatītu arī savu attieksmi pret mūsu valsti.
  Gluži otrādi, viņi to uzskatīs par vājuma pazīmi (atvainojos tiem nedaudzajiem, kuri tā nedomā) un attiecīgi arī rīkosies. Turklāt deputāti arī izliekas nesaprotam, ka vēl viena brīvdiena nenāk par labu Latvijas ekonomikai.
  Vai šie deputāti tik ļoti vēlas piedzīvot to, ka šeit ieradīsies Krievijas galvenais pops- patriarhs- un uzvedīsies tikpat necienīgi kā viņš to darīja Bulgārijā. Un ja tie būtu tikai vārdi….
  Cilēvičs metas aizstāvēt 400.000 krievu, no kuriem lielākā daļa ir iepriekš minētās kategorijas ļaudis un pretēji mītiem par viņu milzīgo ieguldījumu Latvijas attīstībā, neko labu Latvijai nav darījuši. Rūpnīcas, kuras tika celtas tikai rusifikācijas mērķiem un kuru produkcija noderēja tikai padomijas iekšienē, nu vēl Kubā vai Alžīrijā. Vēl varētu viņiem “pateikties”par krievu darba kultūras ievazāšanu, kas izpaužas tostarp arī brūkošās mājās un tiltos. Plus vēl geto, kuros līdz šim nav pārāk droši uzturēties.

  • А давайте, устройте новую варфоломевскую ночь! Чего стесняетесь?! Atbildēt

   Avtor prosto napishennaja dura!!!

 37. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 38. Ukraina ta preizticigo dala ,kura ir paklauta kremla baznicai un kgb ir piekta kolona ,kura pretojas valsts tieksanos uz EU un NATO.

 39. Pareizticība ir Putina Krievijas ideoloģija un tā izriet viss pārējais.
  Ne ticība kā tāda, bet ideoloģija, kas apvieno valsti.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+