×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
17. jūnijs, 2013
Drukāt

Daideri pakāpjas uz otro vietu

Pasaules čempionātā motokrosā ekipāžām Jānis un Lauris Daideri pēc piektā posma Varseveldas trasē Nīderlandē pakāpušies uz otro vietu.

Varseveldas smilšainajā trasē Daideru motociklam nebija pienācīga amortizācija, bija arī citas likstas, tādēļ par izcīnīto trešo vietu brāļi sit plaukstas. Pirmajā braucienā vispirms nācās iestrēgt aiz konkurentu Žiro/Musē ekipāžās, pēc tam putekļos apmest kūleni. Ar šādiem piedzīvojumiem septītā vieta bija labs iznākums, kurai otrajā braucienā tika pievienots veiksmīgs starts un otrā vieta finišā. Turklāt kopvērtējumā izdevās tik garām francūžiem.

Prātam neaptverama ir Kaspara Stupeļa mērķtiecība un izurība. Pirms nedēļas pēc kritiena Čehijā tika ziņots par Kaspara smadzeņu satricinājumu un trīs lauztajām ribām, taču svētdien Stupelis ar pretsāpju tabletēm, ar pamatīgu teipa slāni atkal bija motociklā. Kopā ar Etjēnu Baksu viņi pirmajā braucienā izcīnīja otro vietu, otrajā braucienā tehnikas kaprīzes izrādījās augstākas par cilvēka spēkiem. Iztāšanās, pēc kuras Baksa ekipāzu no pirmās vietas šķir 111 punkti.

Māris Rupeiks un Haralds Kurpnieks šosezon par goda pjedestālu atseviškos braucienos pagaidām nav gatavi cīnīties, toties stabili krāj punktus (Varseveldā 9. un 12. vieta) un kopvērtējumā ir piektie ar iespējām sezonas atlikušajā daļā pakāpties augstāk.

Varseveldā abus braucienus uzvarēja Bens Adriansens un Bens van den Bogārts, kuru līderpozīcijas kļuvušas vēl stabilākas. Ar ceturto un trešo vietu braucienos otrā palika vēl viena pa pusei mūsējā ekipāža Jans Hendriks un Elvijs Mucenieks. Arnolds un Gints Sīļi finālistu skaitā iekļuva ar uzvaru pēdējās cerības braucienā, finālbraucienos izcīnīja 17. un 18. vietu, bet kopvērtējumā ar 19 punktiem pakāpās uz 24. vietu. Turpinājums šonedēļ Genkas trasē Beļģijā.

Pasaules čempionāta posmā solo motociklu klasē Madžiorā (Itālija) MX1 klasē otrs sezonas veiksmīgākais posms izdevās Matīsam Karro, finišējot 12. un 15. vietā. MX2 klasē Robertam Justam līdz ieskaites punktiem pietrūka pavisam nedaudz – 23. un 21. vieta. Tāpat kā dāmu klasē 22. . un 24. vietu ieguvušajai Samantai Jostai.

Lietuvas čempionāta posmā Paokruojas trasē Open klase pirmajā trijniekā Dāvis Līvs, mājinieks Vitauts Bučs un Dāvis Ivanovs. 125 kub.cm klasē uzvarēja Tomss Šileika, MX2 klasē otrais Kārlis Sabulis, kvadru klasē uzvara Ralfam Reinfeldam, ekipāžām pirmie Modris Štelle un Arūrs Linters, trešie Mārtiņš un Kaspars Krievi.

 

PASAULES ČEMPIONĀTA KOPVĒRTĒJUMS

Ekipāžas 

 1. Bens Adriansens/Bens van den Bogārts (Beļģija/Nīderlande) 230,

2. Jānis un Lauris Daideri (Latvija) 181,

3. Valentīns Žiro/Nikola Musē (Francija) 172,

4. Jans Hendriks/Elvijs Mucenieks (Beļģija/Latvija) 151,

5. Māris Rupeiks/Haralds Kurpnieks (Latvija) 122,

6. Etjēns Bakss/Kaspars Stupelis (Nīderlande/Latvija) 119,

24. Arnolds un Gints Sīļi (Latvija) 119.

MX1 klase.

1. Antonio Kairoli (Itālija) 417,

2. Gautjē Pulins (Francija) 366,

3. Klemans Desāls (Beļģija) 334,

18. Matīss Karro 56,

20. Augusts Justs 43.

MX2 klase.

1. Džefrijs Herlings (Nīderlande) 447,

2. Hordi Tiksjē (Francija) 323,

3. Hose Butrons (Spānija) 285,

37. Roberts Justs 5.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+