×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
6. februāris, 2012
Drukāt

Daideri sezonai gatavojas neziņā

daideri_jk_14

Pēdējo nedēļu laikā bijuši vairāki trauksmes zvani no ekipāžu motokrosa pasaules vicečempionu Jāņa un Laura Daideru mītnes. Finansiālā situācija ir tik neskaidra, ka brāļi nav pārliecināti, vai šogad pasaules čempionātā spēs piedalīties līdz sezonas beigām.

 

Prom no distances?
Janvāra beigās Daideru komandas mājas lapā parādījās ieraksts: “Uz Daideru krekliem paliks “Latvijas valsts mežu” (LVM) zīme, lai gan šosezon atbalsta no LVM komandai vairs nav.” Jau pērn jūlijā bija zināms, ka visa LVM atbalsta nauda sportam tiks virzīta caur Latvijas Olimpisko komiteju, un brāļu uzvārdi jaunajos sarakstos neparādījās arī pēc tam, kad viņi kļuva par pasaules vicečempioniem. Daideri atceras un novērtē to, ka tieši ar LVM atbalstu viņi savulaik iebrauca pasaules trasēs un ieguva gan bronzas, gan sudraba medaļas pasaules čempionātā, tāpēc par spīti pašreizējai ituācijai šis uzņēmums netiks aizmirsts.
Daideriem ir privāti atbalstītāji ne tikai Latvijā, bet arī Vācijā, Nīderlandē un Beļģijā. Naudas pietiks, lai Vācijas atklātajā čempionātā startētu visos posmos un iesāktu asaules čempionātu, nobraucot pirmos divus vai trīs posmus. Taču pašreiz neviens nezina, kas notiks pēc tam. “Iespējams, nāksies nevis spēkoties par zelta medaļām, bet gan vispār noiet no distances pasaules čempionātā. Tāda pašreiz ir situācija,” ziņoja Daideru komandas mājas lapa.

 

Krāso mājas
Šobrīd komanda jau ir Vācijā, kur gan gatavojas sezonai, gan arī piestrādā, palīdzot kādam no saviem atbalstītājiem. “Darām visādus darbus – mazgājam un krāsojam mājas un konteinerus, pulējam mašīnas. Darāmā pietiek, un paldies mūsu atbalstītājiem Vācijā, kuri mums dod iespēju šādi piepelnīties. Protams,
sezonas gaitā apvienot pilna laika darbu, treniņus un startus pasaules čempionātā nebūs iespējams. Patlaban izdodas izbrīvēt arī laiku, lai individuāli gatavotos sezonai. Mums ir programma fiziskās bāzes izveidei, un šīs vai nākamās nedēļas beigās jau kāpsim uz motocikla. Pagaidām gan Eiropā visur ir ziema, un vēl nezinām, kur varēsim braukt. Pašlaik atvērtas trases ir tikai Spānijā. Ceram, ka tik tālu nebūs jābrauc,” vakar man stāstīja Lauris Daiders.
Par finansiālo pusi joprojām jautājumu esot vairāk nekā atbilžu. “Tik daudz, lai vienkārši aizbrauktu un piedalītos visos pasaules čempionāta posmos, mums naudas varbūt arī pietiktu. Lai cīnītos un mēģinātu spert to vēl vienu soli, kas palicis līdz čempionu titulam, – tam gan pašlaik nepietiek. Iepriekšējā sezonā LVM atbalsts veidoja pusi vai pat mazliet vairāk no mūsu komandas kopējā budžeta. Tagad šī otra puse jāatrod pašiem. Pateicoties visiem atbalstītājiem gan Latvijā, gan Vācijā un Nīderlandē, budžeta robi tiek pildīti, tomēr neziņa paliek,” atklāj Lauris. “Tad jau redzēsim, kā būs. Tomēr lai kāda mums pienāks vasara, pamati tai jāieliek tik un tā, un šajā ziņā nekādas atlaides sev nedodam. Trenējamies, gaidām jaunā motocikla rāmi, pielabojam veco tehniku un sāksim treniņus trasēs. Marta vidū būs pirmais starts Nīderlandes čempionātā, un pēc tam sezona ies vaļā pilniem apgriezieniem. Par sliktāko variantu nemaz negribu domāt. Ceru,
pat esmu pārliecināts, ka visam jāizdodas labi.”

 

Vai palīdzēsim?
Jānis un Lauris Daideri, pirmo reizi kļuvuši par pasaules vicečempioniem, pērn tika atzīti par mūsu izcilākajiem tehniskajos sporta veidos un saņēma Latvijas gada
balvu sportā. Tādēļ būtu pavisam netaisni, ja Daideru ekipāžai nāktos savilkt jostas vai pat aiziet no motokrosa distances. Viņi strādā ne tikai treniņos, bet arī aktīvi kontaktējas ar iespējamajiem atbalstītājiem un gaida jaunus. Komandas mājas lapā internetā teamdaiders.lv atrodams ziedojumu konta numurs, ko izmantot var motokrosa un brāļu Daideru talanta cienītāji, lai kaut vai nedaudz viņiem palīdzētu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+