×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2013
Drukāt

Daideriem trešā vieta sezonas atklāšanā

Foto: teamdaiders.lvFoto: teamdaiders.lv

Pasaules čempionāta pirmajā posmā motokrosā ekipāžām Frauenfeldes trasē Šveicē brāļi Jānis un Lauris Daideri divu braucienu summā izcīnīja trešo vietu, Māris Rupeiks un Haralds Kurpnieks – ceturto.

Pasaules čempionāta pirmo posmu Frauenfeldē pamatīgi ietekmēja lietus un slapjš sniegs, kādēļ gan dalībnieku parks, gan trase pārvērtās dubļu jūrā. Tik lielā, ka sestdien tika atcelti paredzētie treniņu un kvalifikācijas braucieni. 47 ekipāžas gaidīja pirmdienu un laika apstākļu uzlabošanos. Pēc saīsinātas programmas – divi kvalifikācijas treniņi ar laika kontroli un divi finālbraucieni – pasaules čempionāta sezonu tomēr izdevās iesākt.

Brāļi Jānis un Lauris Daideri, kuriem pērn sezona beidzās pusratā savainojumu un finansiālu problēmu dēļ, pasaules čempionāta apritē atgriezās ar piekto un otro vietu braucienos, kas posma kopvērtējumā ļāva kāpt uz goda pjedestāla trešā pakāpiena. Nav slikts sākums, jo šoreiz pēc treniņnometnes saulainajā Spānijā nācās pierast pie pavisam citiem apstākļiem.

Par Frauenfeldes sacīkstes iznākumu – sestā un ceturtā vieta braucienos, ceturtie posmā – apmierināti var būt arī Māris Rupeiks un Haralds Kurpnieks, kuriem īstā gatavošanās sezonai tikai sākas. Līdz nākamajam posmam, kas notiks tikai 19. maijā Černovcos (Ukraina), būs iespēja savest kārtībā gan jauno tehniku, gan pašu kondīciju.

Jau pirmā brauciena startā krita un mediķu aprūpē nokļuva desmitkārtējais pasaules čempions Daniels Vilemsens un Robijs Bakss. Viņi ne tikai neturpināja pirmo braucienu, bet nepiedalījās arī otrajā. Pirmajā braucienā trešo vietu izcīnīja Jans Hendriks un Elvijs Mucenieks, otrajā finišs palika nesasniegts.

Par pirmā posma abu braucienu uzvarētājiem kļuva beļģis Bens Adriansens un holandietis Bens van den Bogārts. Otrajā vietā divu braucienu summā (otrie un trešie) Valentīns Žiro un Nikolā Musē no Francijas, trešie Daideri, ceturtie Rupeiks/Kurpnieks.

 

PASAULES ČEMPIONĀTS EKIPĀŽĀM

1.posms Fraudenfeldē (Šveice)

1. Bens Adriansens /Bens van den Bogārts (Beļģija/Nīderlande) 50 (1., 1.)

2. Valentīns Žiro un Nikolā Musē (Francija) 42 (2., 3.)

3. Jānis un Lauris Daideris (Latvija) 38 (5., 2.)

4. Māris Rupeiks un Haralds Kurpnieks (Latvija) 33 (6., 4.)

5. Henriks Sēderkvists un Tims Gustavsons (Zviedrija) 29 (4., 10.)

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+