×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. augusts, 2015
Drukāt

Daiga Petkeviča palutina klausītājus (2)

Foto - Linda RutuleFoto - Linda Rutule

Daiga Petkeviča

Šlāgeraptaujā sava veida debija ir dziedātājai Daigai Petkevičai ar dziesmu “Palutini”. Pirmā dalība aptaujā Daigai bija duetā ar Normundu Jakušonoku, kad tika izpildīta Raimonda Paula dziesma ar Guntara Rača vārdiem “Paldies”. “Brīnišķīga dziesma ar, manuprāt, lielāko dzīves gudrību – teikt paldies par prieku, paldies par bēdām…,” smaidot nosaka Daiga.

Līdz šim plašākai publikai vairāk pazīstams bija Daigas un Normunda duets un viņu un Kaspara Tīmaņa trio, bet pērn Daiga savus cienītājus iepriecināja ar speciāli viņai radītu komponistes Ilzes Kalves un dzejnieces Laimdotas Vištartes-Leimantes dziesmu “Mežaroze”. Daigas jaunā dziesma “Palutini” ir komponista Jāņa Strazda muzikālā kompozīcija ar Lindas Tīmanes vārdiem, un dziesmas autori to īpaši radījuši viņas bagātīgi niansētajai balsij un vienmēr emocionālajam sniegumam. “Šīs kompozīcijas tapšanas process man bija patiess muzikāls baudījums. Domāju, ka dziesmas emocionālais piepildījums sniegs patiesu prieku ikvienam. Es ļoti ceru, ka mūsdienu straujajā laikmetā, kurā tik ļoti pietrūkst sirsnības un patiesa sirds siltuma, šī dziesma liks kaut vai uz mirkli apstāties un ar visu jūtu bagātību palutināt sev mīļos un tuvos cilvēkus, un arī pašiem sevi,” saka Daiga. Tiešām, klausoties Daigas jauno dziesmu, ir tāda sajūta, ka tiek izdziedāts katras sievietes sapnis – mazliet vairāk uzmanības, mīlestības, novērtējuma. Daiga smaidot teic: “Karjera, rūpes un ikdienas steiga it kā nemanot novirza otrajā plānā tik cilvēciskas un pašsaprotamas vērtības kā sirds siltumu un uzmanību vienam pret otru. “Palutini” aicina kaut uz mirkli apstāties, ieskatīties otra cilvēka dvēselē un palutināt viņu ar savu uzmanību un jūtu bagātību. Mums tas prasa tik maz, tomēr mūsu mīļajiem tā ir neatsverama bagātība. Palutinot sev tuvos cilvēkus, mēs patiesībā palutinām arī paši sevi un dāvājam nenovērtējamus mīlestības mirkļus.”

Daiga ir sajūsmā par iespēju atgriezties aptaujā. “Tā ir iespēja elpot, dziedāt un dzīvot vienā ritmā ar savu klausītāju. Dziedot katru reizi dāvinu cilvēkiem daļiņu sevis, tāpēc “Latvijas Šlāgeraptauja” un katrs balsojums man ir ļoti būtisks. Kad manis dziedātā dziesma skar klausītāju dvēseles stīgas, esmu patiešām gandarīta un laimīga,” neslēpj Daiga.

Daudzus gadus Daiga uz skatuves dziedājusi dažādos tandēmos. Ilgstošākais un joprojām pastāvošais ir gan duets ar Normundu, gan trio, kur Daiga un Normunds muzicē kopā ar Kasparu. “Duets ar Normundu un trio kopā ar Kasparu man vienmēr ir bijis un būs mūsu “zelta pūrs”, un manas solodziemas ir lielākoties Noras Bumbieres repertuārs, tomēr pienāca brīdis, kad vēlējos pierādīt sevi kā man rakstīto dziesmu dziedātāju. Kad vēlēšanās ir patiesa, liktenis vienmēr dod iespēju to realizēt,” nosaka Daiga.

Vaicāta par radošajiem plāniem, Daiga smaidot teic: “Turpināšu muzicēt kopā ar Normundu un Kasparu. Ceru arī uz turpmāku sadarbību ar J. Strazdu, L. Tīmani un citiem, kuri jutīs aicinājumu uzrakstīt manai balsij kādu dziesmu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ārkārtīgi skaists tembrs. Balss, kas atmodina starp pelēcību. Autori, mostieties arī Jūs!

  2. Skaista dziesma un samta balss, klausos atkal un atkal!

Draugiem Facebook Twitter Google+