×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
24. aprīlis, 2014
Drukāt

Dailes teātra sezonas pēdējā pirmizrāde notiks Vidzemes koncertzālē

Foto: LETAFoto: LETA

Galvenajās lomās jaunajā izrādē "Skudru sprints" būs Ģirts Ķesteris un Kristīne Nevarauska.

Dailes teātra sezonas pēdējā pirmizrāde – Kaspara Rogas dramatiskā komēdija “Skudru sprints” – notiks jaunajā Vidzemes koncertzālē “Cēsis” 7. jūnijā, pavēstīja teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Jakovļeva.

Reiz dzīvoja divi brāļi. Kādā saulainā rītā vecākais brālis Marks Parīzes krāmu tirgū iegādājas kārtējo džeza plati. Pārdevēja piespiests, komplektā nopērk arī piezīmju blociņu, uz kura rakstīts “Sapņu grāmata”. Brāļa Sida rīkotās ballītes laikā Marks ar Aleksandru – kādu no brāļa daudzajām mīļākajām – saraksta blociņā dažādas piezīmes… Jau nākamajā rītā ar Marku sāk notikt dīvainas lietas. Situāciju vēl vairāk sarežģī fakts, ka jauno piedzīvojumu virpulī Marks blociņu jau ir pazaudējis… Bet varbūt dīvainajos notikumos bez vainas nav arī Sids?

Jauniestudējuma režisors ir Mihails Gruzdovs. Lomas atveidos Ģirts Ķesteris (Marks), Lauris Dzelzītis (Sids, Marka brālis), Kristīne Nevarauska (Aleksandra), Inita Dzelme (Sibille), Juris Bartkevičs (Gregorijs), Pēteris Gaudiņš (Jazz Trio menedžeris), Gints Grāvelis (Markuss, Aleksandras vīrs), Ērika Eglija (Izabella) un Jānis Paukštello (Lompars, nama apsaimniekotājs). Radošajā komandā strādā scenogrāfs Leonards Laganovskis, kostīmu māksliniece Ieva Kauliņa, muzikālais konsultants Juris Vaivods un horeogrāfe Inga Raudinga. Dramatizējuma autors ir Artūrs Dīcis.

Izrādē Rūdolfa Macata oriģinālmūziku spēlēs pats komponists (taustiņinstrumenti), Artis Orubs (sitaminstrumenti) un Reinis Ozoliņš (bass).

Izrādes “Skudru sprints” pirmizrāde īpaši pielāgota jaunajai Vidzemes koncertzālei “Cēsis”. Pateicoties koncertzāles lieliskajai akustikai, džeza trio radīto mūziku būs iespējams dzirdēt bez apskaņošanas, bet aktierspēli varēs baudīt intīmā un dzīvā teātra izpildījumā. Izrāde iecerēta kā galvenais teātra mākslas žanra pasākums Vidzemes koncertzāles atklāšanas mēnesī, lai nodemonstrētu visas iespējas, ko var sniegt ēkas daudzfunkcionālā zāle.

Kaspars Roga stāsta: “Darbs radies, iedvesmojoties no kino operatora Jāņa Skulmes idejas, kā rezultātā radās kinoscenārijs, kas, pateicoties Mihailam Gruzdovam un Artūram Dīcim, ir pārtapis lugā. Man ir liels gods, ka darbu uzņēmies iestudēt režisors Mihails Gruzdovs, kā arī prieks, ka pirmizrāde notiks jaunajā Vidzemes koncertzālē Cēsīs un tajā līdzās Dailes teātra aktieriem spēlēs talantīgi jaunie mūziķi – Rūdolfs Macats, Artis Orubs un Reinis Ozoliņš.”

Pēc pirmizrādes Cēsīs nākamajā sezonā izrāde “Skudru sprints” tiks iekļauta Dailes teātra Mazās zāles repertuārā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+