Mobilā versija
+3.9°C
Eleonora, Ariadne
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
25. oktobris, 2013
Drukāt

Dailes teātrī atklāj ceļojošo “Eiro izstādi”

Foto: LETAFoto: LETA

Ceļojošā "Eiro izstāde" Dailes teātrī. (Publicitātes foto)

Šodien svinīgā ceremonijā Dailes teātrī Rīgā atklāta ceļojošā “Eiro izstāde”, kas ievada plašu Latvijas sabiedrības informēšanu par eiro banknotēm un monētām, to izskatu un pretviltošanas elementiem, portālu “LA.lv” informēja Latvijas Bankā (LB).

Latvija par 18. eirozonas dalībvalsti kļūs 2014. gada 1. janvārī. Gatavojoties šim nozīmīgajam notikumam, Eiropas Centrālā banka (ECB) un LB īstenos plašas sabiedrības informēšanas aktivitātes, kuru mērķis – dot iespēju ikvienam Latvijas iedzīvotājam gūt pilnīgu informāciju par eiro, to izskatu un drošību.

LB norāda, ka ceļojošā “Eiro izstāde” uzskatāma par vienu no būtiskākajiem elementiem iedzīvotāju iepazīstināšanā ar eiro. Dailes teātrī izvietotajā ekspozīcijā vienkopus varēs iegūt visu nepieciešamo informāciju par jauno naudu – uzzināt par tās vēsturi, banknošu un monētu dizainu un drošību, otrās jeb Eiropas sērijas banknotēm.

Izstādes atklāšanas pasākumā ECB Banknošu direktorāta direktors Tons Ross norādījis, ka eiro banknotes un monētas ir vistaustāmākais Eiropas integrācijas simbols, kuru Latvijas iedzīvotāji jau pavisam drīz sāks lietot savā ikdienā.

Ceļojošā “Eiro izstāde” domāta ikvienam – jaunāka un vecāka gadagājuma cilvēkiem, profesionāliem naudas lietotājiem un citiem. Izstādes elementi veidoti, lai būtu interesanti ikvienam – ar izglītojošām spēlēm, interaktīviem ekrāniem un speciāli bērniem piemērotu informāciju.

LB Kases un naudas apgrozības pārvaldes vadītājs Jānis Blūms uzsvēris – lai arī gandrīz visa sabiedrība jau zina, kā izskatīsies Latvijas eiro monētas, un atzinīgi tās vērtē, eiro banknošu tēli un drošības pazīmes lielākajai daļai vēl ir sveši. Eiro, tāpat kā lats, ir droša nauda, tomēr, lai katrs no mums justos droši, tā ir jāpazīst, uzsvēris Blūms.

Ceļojošā “Eiro izstāde” atklāta 2008. gada 1. jūnijā ECB telpās Vācijā, Frankfurtē. Kopš tā laika izrāde viesojusies daudzās Eiropas pilsētās – Bratislavā, Barselonā, Romā, Berlīnē, Luksemburgā, Varšavā, Tallinā, Bukarestē, Parīzē, Sofijā, Madridē. To kopumā apskatījuši vairāk nekā 250 000 cilvēku.

Izstādē izvietoti vairāki multimediāli stendi, tostarp par eiro vēsturi, pirmās un otrās sērijas banknotēm, drošības pazīmēm, monētām. Tāpat padomāts par jaunākajiem apmeklētājiem, kuriem atvēlētas aktivitātes Bērnu stūrītī. Vēl “Eiro izstādes” laikā plānoti vairāki speciāli pasākumi ģimenēm – sestdienu Ģimeņu rīti.

“Eiro izstāde” Dailes teātra ēkā Rīgā, Brīvības ielā 75 , pieejama līdz 13. decembrim. Izstādi var aplūkot gan teātra izrāžu apmeklētāji, gan ikviens cits interesents. Ieeja izstādē visiem apmeklētājiem ir bez maksas. Sīkāka informācija atrodama interneta vietnēs www.eiroizstade.lv un www.jaunas-euro-banknotes.eu.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+