Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Vitolds, Lolita, Letīcija
Otrdiena, 30. maijs, 2017
10. septembris, 2014
Drukāt

Dailes teātrī izstādīs Leo Kokles portretus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 19. septembra Dailes teātra Mākslas telpā “Brīvības 75” varēs apskatīt izstādi “”Atkušņa” romantiķis. Leo Kokle. Portreti”, portālu LA.lv informēja Dailes teātrī.

Leģenda – gleznotājs Leo Kokle (1924-1964). Cīnītājs pret tradīcijām, vienaldzību, varu. Par savu rokrakstu, jauno mākslā, jauno mākslinieku vietu zem saules. Leva jeb “Mazais”, kā viņu sauca laikabiedri, bija enerģijas iemiesojums, kaismīgs rakstītājs un mākslas procesu vērtētājs. Liktenis Levu nav žēlojis, un varbūt tieši tāpēc viņa māksla ir prieks, tikai retumis ieskanas tikko jaušamas skumjas.

Leo Kokle ir strādājis visos žanros, bet sevišķi daudz ir viņa atstāto portretu. Atzīmējot mākslinieka 90. dzimšanas dienu, izstādē “”Atkušņa” romantiķis. Leo Kokle. Portreti” būs apskatāmi tieši tie.

“Leva portretējis galvenokārt draugus, savam garam tuvus cilvēkus, cenšoties atklāt viņu iekšējo pasauli un neaizmirstot arī, kādas profesijas pārstāvji viņi ir. Šie portreti ir nenovērtējama pēckara pirmās atmodas jeb “atkušņa” laika liecība. Liecība talantam, gara spēkam un reizē vaduguns nākamajām mākslinieku paaudzēm,” stāsta izstādes kuratore Sarmīte Sīle.

Pievienot komentāru

Tradicionālajā Brīvdabas muzeja gadatirgū - arī simtgadniece Emīlija TrankaleBrīvdabas muzejs nedēļas nogalē – 3. jūnijā no plkst. 9 līdz 18 un 4. jūnijā no plkst. 9 līdz 17 aicina uz tradicionālo Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgu, kurš risināsies jau 47. reizi un kurā piedalīsies unikāla meistare.
Draugiem Facebook Twitter Google+