×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
10. septembris, 2014
Drukāt

Dailes teātrī izstādīs Leo Kokles portretus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 19. septembra Dailes teātra Mākslas telpā “Brīvības 75” varēs apskatīt izstādi “”Atkušņa” romantiķis. Leo Kokle. Portreti”, portālu LA.lv informēja Dailes teātrī.

Leģenda – gleznotājs Leo Kokle (1924-1964). Cīnītājs pret tradīcijām, vienaldzību, varu. Par savu rokrakstu, jauno mākslā, jauno mākslinieku vietu zem saules. Leva jeb “Mazais”, kā viņu sauca laikabiedri, bija enerģijas iemiesojums, kaismīgs rakstītājs un mākslas procesu vērtētājs. Liktenis Levu nav žēlojis, un varbūt tieši tāpēc viņa māksla ir prieks, tikai retumis ieskanas tikko jaušamas skumjas.

Leo Kokle ir strādājis visos žanros, bet sevišķi daudz ir viņa atstāto portretu. Atzīmējot mākslinieka 90. dzimšanas dienu, izstādē “”Atkušņa” romantiķis. Leo Kokle. Portreti” būs apskatāmi tieši tie.

“Leva portretējis galvenokārt draugus, savam garam tuvus cilvēkus, cenšoties atklāt viņu iekšējo pasauli un neaizmirstot arī, kādas profesijas pārstāvji viņi ir. Šie portreti ir nenovērtējama pēckara pirmās atmodas jeb “atkušņa” laika liecība. Liecība talantam, gara spēkam un reizē vaduguns nākamajām mākslinieku paaudzēm,” stāsta izstādes kuratore Sarmīte Sīle.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+