×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
1. oktobris, 2015
Drukāt

Dailes teātrī kā režisors atgriežas Andrejs Žagars

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ar izrādi “Ziloņa dziesma” Dailes teātrī kā režisors atgriežas kādreizējais Dailes teātra aktieris Andrejs Žagars. Nikolā Bijona lugas iestudējuma pirmizrāde Mazajā zālē notiks 16. oktobrī, LA.lv uzzināja teātrī.

“Ziloņa dziesma” ir kanādiešu dramaturga Nikolā Bijona (dz.1978) pirmā luga, kas pirmizrādi piedzīvojusi 2004. gadā ASV, bet pērn kanādiešu režisors Šarls Binamē tai radīja filmas versiju.

Kino kritiķis Deniss Harvejs “Ziloņa dziesmu” nosaucis par smalku lugu, kurā skatītāju aizrauj psiholoģiskās spriedzes, cilvēciskās gudrības un dabas aicinājuma daudzbalsība. Lugas sižets? No sava darba kabineta slimnīcā ir pazudis ievērojams psihiatrs. Pēdējais, kurš ārstu redzējis, ir viņa pacients Maikls. Mēģinot noskaidrot pazušanas iemeslus, slimnīcas vadītājs dakteris Grīnbergs iztaujā pacientu. Savukārt Maikls, manipulējot ar dakteri Grīnbergu, iesaistās smalkā psiholoģiskā spēlē, kas izvēršas grēksūdzē.

Izrādē “Ziloņa dziesma” Daktera Grīnberga lomā būs Juris Kalniņš, Gints Grāvelis atveidos Maiklu Alīnu, bet Mis Petersones loma uzticēta Esmeraldai Ermalei. Izrādes radošajā komandā strādā arī scenogrāfs Einārs Timma, kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka, mūzikas konsultants Arturs Maskats un video māksliniece Ineta Sipunova. Lugu no angļu valodas tulkojusi Vija Vītola.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+