×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
7. decembris, 2012
Drukāt

Dailes teātrī pirmizrādi piedzīvos Gruzdova izrāde “Vau!!!”

Foto - LETAFoto - LETA

Šovakar plkst.19 Dailes teātra Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos jauniestudējums “Vau!!!”, kas ir čehu kinorežisora un scenārista Petra Zelenkas lugas “Parastais vājprāts ikdienā” versija Mihaila Gruzdova režijā, aģentūru LETA informēja teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Liene Jakovļeva.

Nav svarīgi, kas cilvēkos ir tipisks vai parasts. Tieši otrādi – svarīgi ir tas, kas cilvēku atšķir no citiem, dara to citādu, īpašu, neatkārtojamu, unikālu un varbūt pat nenormālu.

Cilvēki dzīvo kopā gadu desmitiem, bet neko viens par otru nezina. Visu mūžu neko viens par otru nezina. Pasaule ir pilna ar jukušajiem un psihopātiem. Vai arī vienkārši dīvainiem cilvēkiem.

Luga ar nosaukumu “Parastais vājprāts ikdienā” ir 1967.gadā dzimušā Petra Zelenkas debija teātrī. Atsevišķu anekdotisku situāciju montāža rada vienotu mozaīku, un robeža starp smieklīgu komēdiju, grotesku un traģēdiju ir ļoti vaļīga.

Izrādē “Vau!!!”, kas Dailes teātra versijā nodēvēta par parasto vājprātu ikdienā divos cēlienos, spēlēs Ģirts Ķesteris, Pēteris Liepiņš, Olga Dreģe, Vita Vārpiņa, Kaspars Zāle, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Artis Robežnieks, Dārta Daneviča, Kristīne Nevarauska, Inita Dzelme un Uldis Siliņš.

Jauniestudējuma veidošanā režisors Gruzdovs sadarbojas ar scenogrāfu Mārtiņu Vilkārsi, kostīmu mākslinieci Annu Heinrihsoni, horeogrāfi Ingu Raudingu un mūzikas autoru Kristapu Rasimu.

Lugu no čehu valodas tulkojusi Aina Vecsīle.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+