×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
16. aprīlis, 2014
Drukāt

Dailes teātrī svinēs Šekspīra dzimšanas dienu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

23. aprīlī, kad pasaule svin izcilā angļu renesanses dramaturga un dzejnieka Viljama Šekspīra 450. dzimšanas dienu, Dailes teātrī notiks “Sarunas Šekspīra dzimšanas dienā”, kas turpināsies Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) teātra mājā Zirgu pasts ar izrādi “Perikls” un ar žurnāla “Veto Magazine” multimediālas izstādes “Šahspīrs” atklāšanu kultūrbārā “Vieta”, portālam LA.lv pavēstīja Dailes teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Jakovļeva.

Plkst.15.00 Dailes teātra 2. stāva foajē Dailes teātra literārā padomniece Evita Mamaja stāstīs par to, kāpēc angļu ģēnijs savā daiļradē tik daudz pievērsās varas problēmai un vēstures interpretācijai, topošās Dailes teātra izrādes “Ričards III” režisors Viesturs Meikšāns, Šekspīra festivāla producente Leonarda Ķestere, LKA profesors Jānis Siliņš, Latvijas Universitātes Botāniskā dārza direktore Anta Sparinska un interneta žurnāla satori.lv galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins.

Sarunās būs iespēja plašāk uzzināt par Šekspīra traģēdijas “Ričards III” tapšanas procesu un iecerēm, to īstenojot, par Britu padomes organizēto video konkursu jauniešiem, LKA izrādi “Perikls”, literāro leģendu konkursu “Šekspīrs bija latvietis”, kas risinās interneta žurnālā satori.lv un aktualitātēm “Shakespeare’s Globe” teātra pasaules turnejā “Globe to Globe”, kas sāksies tieši Šekspīra dzimšanas dienā.

Tāpat 23. aprīlī plkst.20.00 kultūrbārā “Vieta” tiks atklāta “Veto Magazine” organizēta multimediāla izstāde “Šahspīrs”, kurā varēs aplūkot vairākus audiovizuālus objektus, kuros tiks meklēta Šekspīra dramaturģijas saistība ar šaha spēli. Apmeklētājin varēs izaicināt uz šaha partiju Šekspīru vai vienam otru, kā arī vērot dzejnieku Marta Pujāta un Jāņa Elsberga šaha spēles-performances videodokumentāciju.

No 16. līdz 20. maijam ar NORVIK bankas atbalstu Latvijā notiks Šekspīra festivāls. Tā laikā paredzēta Šekspīra traģēdijas “Ričards III” pirmizrāde 16. maijā Dailes teātrī (režisors – Viesturs Meikšāns, titullomā – Artūrs Skrastiņš).

17. maijā plānots Šekspīra laika tirgus Rīgā, Kalnciema kvartālā, kas ietvers iepirkšanos Šekspīra laika garā, muzikālus priekšnesumus, LKA topošo aktieru, laikmetīgās dejas horeogrāfu, LKA Latvijas Kultūras koledžas studentu, Rīgas Doma kora skolas audzēkņu uzstāšanos Šekspīra lugu fragmentos un izrādē “Perikls” (režisore – asociētā profesore Anna Eižvertiņa).

19. maijā “Shakespeare’s Globe” teātra (Londona) pasaules turnejas “Globe to Globe” ietvaros Dailes teātrī notiks traģēdijas “Hamlets” viesizrāde. 20.maijā Dailes teātra Mazajā zālē paredzēta starptautiska konference “Šekspīrs: autentiskais un mūsdienīgais” (“Shakespeare: Authentic and Contemporary”). Tajā piedalīsies Latvijas un Lielbritānijas Šekspīra pētnieki, teātra režisori, izglītības programmu un mārketinga eksperti. Savukārt V.Šekspīra lugas “Divi džentlmeņi no Veronas” (režisors Igors Koņajevs) versiju 31. maijā M.Čehova Rīgas Krievu teātrī izrādīs LKA 4.kursa topošie aktieri.

Šekspīra jubilejas gadā vairākas organizācijas – festivāla patrons NORVIK banka, Britu padome Latvijā, Latvijas Kultūras akadēmija, Dailes teātris, “Veto Magazine”, satori.lv un Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs – apvienojušās, lai ar dažādiem pasākumiem un kultūras notikumiem atzīmētu Šekspīra jubileju Latvijā. Jubilejas gada programma “Šekspīram 450” aptver video konkursu jauniešiem, multimediālu izstādi, lekcijas un diskusijas, teātra izrādes, filmas un citas aktivitātes.

Vairāk informācijas par Šekspīra jubilejas gada programmu “Šekspīram 450”: shekspiram450.lv.

Uz “Sarunām Šekspīra dzimšanas dienā” aicināti visi interesenti, bezmaksas ielūgumus var rezervēt elektroniski, nosūtot savu vārdu, uzvārdu un nepieciešamo vietu skaitu uz e-pastu pasakumi@dailesteatris.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+