×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
23. maijs, 2016
Drukāt

Dailes teātrī viesojas Maskavas “Sovremeņņik” (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

30. un 31. maijā uz Dailes teātra skatuves būs redzama izrāde “Divi šūpolēs” – viens no leģendārajiem teātra “Sovremeņņik” agrīnā perioda iestudējumiem, kas atgriezies repertuārā pēc pusgadsimta, LA.lv pavēstīja festivāla “Baltijas Pērle” pārstāvji.

Gaļina Volčeka ir no tiem, kuri tic teātra transcendentālajai un jutekliskajai iedabai, kā arī uzskata, ka pašlaik cilvēkiem ļoti pietrūkst spēcīgu jūtu. Ja jūtas dus, teātra spēkos ir tās atmodināt.

Gibsona luga laika gaitā kļuvusi par īpatnēju kamertoni, repertuāra konstanti teātrim un režisoram, bet vēsturniekiem – par kaut ko līdzīgu dzīvai ierīcei, kas spēj fiksēt sarežģītās skatuves un laika savstarpējās attiecības.

Mākslinieks Pāvels Kaplevičs burtiski no nekā ir iekārtojis divu vakuumu vides, kur tuvu spēka izsīkumam mitinās varoņi. Hitela – dejotāja, kurai trūcis talanta kļūt slavenai. Džerijs – advokāts, kurš aizmucis no pārticības sievastēva paspārnē. Vairāk par visu viņi bīstas no tā, kas abiem visvairāk nepieciešams – no patiesas mīlestības.

Mūsdienu “Divi šūpolēs” noteikti ieguls atmiņā ar neatvairāmo Kirila Safonova vīrišķo magnētismu un pašaizliedzīgo Čulpanas Hamatovas aktierspēli, kas vainagojusies vienā no viņas vislabākajām lomām. Hamatovas un Safonova duets pirmajā brīdī var šķist dīvains un nesaskanīgs. Šī neizpratne gan ilgst vien līdz sekundei, kad saproti, cik precīzi trāpīts pašreizējā pasaules ainā. Trausla, ievainojama sieviete, kas gatava mierināt, uzmundrināt un iedvesmot savu sagumušo izredzēto. Bez jebkādām garantijām, ka netiks pamesta viena, kad viņš būs izstaltojies. Vīrietis no visa spēka cenšas ar alfa-tēviņa gājieniem slēpt savu neprasmi pieņemt lēmumus un atbildēt par to sekām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. padlaikos maskaviešus ielaida tikai krievu dŗāmā…

Draugiem Facebook Twitter Google+