×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
23. aprīlis, 2015
Drukāt

Dailes teātrim pērn 13 200 eiro lieli zaudējumi (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Dailes teātris.

Dailes teātra ieņēmumi pērn bija 3,6 miljoni eiro, bet gads noslēgts ar 13,2 tūkstošiem eiro lieliem zaudējumiem, liecina teātra 2014. gada pārskats.

Dailes teātris no valsts budžeta pērn saņēma 1,5 miljonus eiro, bet pašu ieņēmumi no biļešu pārdošanas un pārējās saimnieciskās darbības veido 2,16 miljonus eiro.

Dotācija veido 41% Dailes teātra ieņēmumu, kas ir pieaugums par 31%, salīdzinot ar 2013. gadu. Šo pieaugumu teātris skaidro ne tikai ar dotācijas tiešu pieaugumu, bet arī ar biļešu ienākumu samazinājumu, kas daļēji saistīts ar Rīgas kā kultūras galvaspilsētas pasākumiem teātra telpās, kā arī ar teātra jauniestudējumu neveiksmēm.

Izrāžu izmaksas pērn Dailes teātrī veidoja 492 tūkstošus eiro, bet personāla izmaksas 2,54 miljonus, kas ietver arī ar jauniestudējumiem saistīto autoru kolektīvu honorāru izmaksas un autoratlīdzības par izmaksātajām izrādēm.

Vidējā biļešu cena pērn teātrī bija 9,86 eiro, bet vidējā alga teātrī – 624 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. S.Radzobe aicināja tikšanās reizē, lai jaunajiem režisoriem ļaujot vairāk iztrakoties, uz ko teātra direktors iebilda, ka pēc tam, kad pāris gadījumos jauniestudējumi nepiedzīvojuši pirmizrādes, DT kļuvis piesardzīgāks ar to iztrakošanos.
  Tāpat S.Radzobe aicināja vairāk pievērsties mūsdienu sociālajai dzīvei, kā šajā pasaulē saglabāt savu seju… Tad iedomājos, varbūt teātrim iestudēt kādu darbu veltītu slavenākajam pagastvecim, jo kritiķe patiesībā nav slēpusi, ka ir NRA dedzīga lasītāja. Arī twitter komunikācijās kritiķe reižu reizēm kaismīgi iesaistījusies vārdu kaujās un nepārprotami viņas simpātijas nosvērušās A.Lemberga pusē, jo A.Lemberga apsmiešana viņai sākot izskatīties pēc kādas slimiības…
  Nav jau brīnums, ka A.Lembergs arī kādu no Ventspils domes deputātiem neuzskata par psihiski veselu.
  Kā šajā pasaulē saglabāt savu seju. Interesanti katrā ziņā.

 2. Pēdējais laiks padomāt par repertuāru,nu neder tikai drūmi šausmu gabali un super-duper modernizēti izcūkāta klasika!Tie iestudējumi,kuri rod atsaucību un pilda zāles-labi ja reizi mēnesī,kā Oņegins.

 3. Ja rādīs tikai pasaules drazu, būs jānobanrotē.
  Yo tie ēzeli nesaprot.
  Ieskaitot visus tos maskaļu ūkstu laižas.

Draugiem Facebook Twitter Google+