×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
8. aprīlis, 2015
Drukāt

Dailes teātris aprīļa vidū rīkos pirmo izrāžu skati

Foto - Gunārs JanaitisFoto - Gunārs Janaitis

Skats no Dailes teātra iestudējuma "Bovarī kundze".

Dailes teātris, kas šogad svinēs 95 gadu jubileju, uzsācis jaunu virzienu starptautisko attiecību attīstīšanā – Dailes teātra izrāžu skati, kas notiks no 14. līdz 19. aprīlim, sešās dienās piedāvājot noskatīties 17 profesionāļu un skatītāju atzinīgi novērtētas izrādes, informē teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Jakovļeva.

“Dailes teātra izrāžu skates galvenais mērķis ir gūt novērtējumu, rast padomus un ierosmes tālākai darbībai, kā arī veidot dažādu valstu teātra profesionāļu auglīgu dialogu par aktuālām teātra tēmām,” skaidro Jakovļeva.

Lai īstenotu skati, tiek veidoti izrāžu koncepcijas un satura tulkojumi angļu un krievu valodās, izrāžu portfolio ar plašu informāciju, kas atvieglotu izrāžu iekļaušanu arī festivālos vai viesizrādēs ārvalstu auditorijām. Taču galvenais uzdevums ir veidot teātra atpazīstamību arī ārvalstu teātra profesionāļu vidū.

Dailes teātra izrāžu skatē iekļautas izrādes “Saules bērni”, “M.Butterfly”, “Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu”, “Finita la comedia!”, “Bovarī kundze”un “Izraidītie” (19. aprīļa izrāde ar sinhrono tulkojumu krievu valodā) Lielajā zālē, “Ugunsgrēki”, “Vecpuiši un vecmeitas”, “Apglabājiet mani zem grīdas”, “Divi kapteiņi”un “Slazdā” Mazajā zālē, “Pusslepkava”, “Čuhņas jociņi”, “Visas viņas grāmatas”, “Aija pēc Jaunsudrabiņa”, “Lēnprātīgā” un “Nakts vēl nav galā” Kamerzālē.

Dailes teātra izrāžu skates īpašais notikums būs tikšanās ar teātra zinātnieci, profesori Silviju Radzobi ceturtdien, 16. aprīlī, plkst. 16.30 Dailes teātra Mākslas telpā “Brīvības 75”. uz tikšanos jāpiesakās pa e-pastu pasakumi@dailesteatris.lv. Ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+