Mobilā versija
+5.3°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
3. decembris, 2013
Drukāt

Dailes teātris decembrī dosies viesizrādēs ar joku lugu “Preilenīte”

Jāņa Deinata fotoJāņa Deinata foto

Šī gada pēdējās viesizrādēs decembrī Dailes teātris ar joku lugu „Preilenīte” viesosies Madonā un Jelgavā.

7. decembrī plkst.19.00 Madonas pilsētas kultūras namā un 15. decembrī plkst.14.00 Jelgavas pilsētas kultūras namā Dailes teātris rādīs Jukuma Paleviča joku lugu „Preilenīte”.

Pirms 10 gadiem Kultūras akadēmiju beidza Dailes teātra 8. studija. Kopš tā laika ir pagājusi desmitgade, un kādreizējie kursabiedri atkal satikušies Kārļa Auškāpa iestudētajā izrādē. Nesmukā, slinkā meita pret smuko, čaklo pameitu, neīstais un īstais precinieks – tas ir sens un jocīgs stāsts par cilvēku vājībām un tikumiem. Skatītāji Madonā un Jelgavā varēs tikties ar aktieriem Lauri Subatnieku, Gintu Grāveli, Sarmīti Rubuli, Aiju Dzērvi, Lauri Dzelzīti, Intaru Rešetinu, Aldi Siliņu un Āri Rozentālu.

Komēdijas tapšanas laiks varētu būt 19. gadsimta 90. gadi, bet pirmo reizi luga iestudēta Jaunajā Latviešu teātrī 1903. gadā. Dailes teātrī „Preilenīti” iestudējis Eduards Smiļģis 1926. gadā.

Pievienot komentāru

Oņegins ar dzīves pieredzes čemodānu. Saruna ar Aināru Rubiķi un Rēziju KalniņuCeturtdien, 8. decembrī Latvijas Nacionālajā operā pirmizrādi piedzīvos P. Čaikovska opera "Jevgeņijs Oņegins". Pie pults stāsies diriģents Ainārs Rubiķis, režisore ir Rēzija Kalniņa, kurai šī būs debija mūsu operā un kura šajā uzvedumā aicina skatītāju "uz romantiku, ilūzijas un realitātes cīņu".
Draugiem Facebook Twitter Google+