Mobilā versija
+16.8°C
Rudīte, Everts
Pirmdiena, 21. augusts, 2017
13. augusts, 2014
Drukāt

Dailes teātris divas izrādes vedīs uz Daugavpili

Gunāra Janaiša fotoGunāra Janaiša foto

Skats no izrādes "Primadonnas".

Nākamajā mēnesī, 26. un 27. septembrī, ar izrādēm “Primadonnas” un “Biedre Zariņa” Dailes teātris viesosies Daugavpilī, portālam LA.lv pavēstīja teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Jakovļeva.

Piektdien, 26. septembrī, plkst.18.30 Daugavpils teātrī varēs noskatīties Kena Ludviga komēdiju divos cēlienos “Primadonnas”. Kad divi neveiksminieki aktieri Leo Klarks un Džeks Geibls izlasa avīzē sludinājumu, ka bagāta kundzīte meklē savus mīļotos, sen neredzētos māsasdēlus, viņiem ilgi nav jādomā. Viņi taču ir īsti aktieri – kas par to, ka līdz tam spēlējuši tikai uz provinces skatuvēm. Kas viņiem ko nenospēlēt meklētos māsasdēlus un kļūt par miljonu īpašnieces mantiniekiem? Vienīgā problēma – māsasdēli patiesībā izrādās māsasmeitas… Taču ne velti Šekspīra lugās vīrieši spēlēja sievietes. Režisora Dž.Dž.Džilindžera iestudētajā izrādē spēlē aktieri Lauris Subatnieks, Intars Rešetins, Elīna Dzelme, Ilze Vazdika, Artis Robežnieks, Pēteris Liepiņš, Ieva Segliņa un Gints Andžāns. Biļešu cenas – 5, 6, 8, 10 un 12 eiro, pensionāri var iegādāties biļetes ar 50% atlaidi.

Sestdien, 27. septembrī, plkst.15 Daugavpils teātrī tiks rādīta režisora Dmitrija Petrenko debijas izrāde Dailes teātrī – Rasas Bugavičutes vingrinājumi utopijā 1 daļā “Biedre Zariņa”. Pie bijušās astronomijas skolotājas Ilgas ierodas viņas 20 gadus neredzētais mazdēls Pauls. Garās dzīves laikā ir piedzīvoti daudzi zaudējumi, tādēļ Ilga prātā atgriežas pagātnē – 20. gadsimta 80. gados. Mīļā miera labad un iekārotā vecmāmiņas dzīvokļa dēļ mazdēls ir gatavs pat imitēt dzīvi, kāda tā reiz bijusi. Taču notiek kas neparedzēts – jo tuvāk viņš iepazīst savu vecmāmiņu un padomju laika gaišos ideālus, jo grūtāk viņam pārtraukt spēlēt šo teātri. Izrādē lomas atveido Olga Dreģe, Lidija Pupure, Mārtiņš Počs un Inita Dzelme. Biļešu cena – 10 eiro.

Pievienot komentāru

"Daba viņu bija tik ļoti bagātīgi apdāvinājusi." Vijai Artmanei - 88 (4)21. augustā VIJAI ARTMANEI apritētu 88. Slavas kalngalā 50 gadu vecumā viņa teikusi: – Baidos, ka tad, kad es teātrim vairs nebūšu vajadzīga, mani aizmirsīs, neviens pie manis vairs neatnāks un es par teātri nekā nezināšu... Tomēr aktrise nav aizmirsta, un, lai to vēlreiz apliecinātu, publicējam gadu pēc aktrises nāves tapušu sarunu par Viju Artmani.
Draugiem Facebook Twitter Google+