Kultūra
Teātris un kino

Dailes teātris nobalsojis par labākajiem kolēģiem0

Dainas Geidmanes foto

Līdz ar pēdējo koncertu “Spanovska ballīte – 4.sērija” ir noslēgusies Dailes teātra 2017./2018.gada sezona un iekšējā balsojumā noskaidroti aizvadītās sezonas labākie kolēģi, LA.lv uzzināja teātrī.

Darbinieki noteica savus favorītus četrās kategorijās, un rezultāti tika paziņoti svētdienas, 10. jūnija, vakarā pēc noslēguma koncerta.

Par sezonas labāko aktrisi tika atzīta Lilita Ozoliņa par galveno Modas lomu Mazās zāles iestudējumā “Harolds un Moda” un lomu Kamerzāles izrādē “Atzīšanās”. Par labāko aktieri kolēģi atzina Ģirtu Ķesteri, kuram aizvadītā sezona bijusi lomām bagāta – Helge izrādē “Svinības”, Ivans izrādē “ART” Lielajā zālē un lomas izrādēs “Atzīšanās” un “Inde” Kamerzālē. Sezonas labākā izrāde pēc teātra darbinieku domām bijusi Jasmīnas Rezā “ART” Dž.Dž.Džilindžera režijā.

Saistītie raksti

Par labāko aizskatuves darbinieku tika atzīta Dailes teātra trupas vadītāja Indra Laure, bet veicināšanas balva izpalīdzīgākajam kolēģim tika piešķirta ārpusrepertuāra projektu koordinatorei Baibai Muceniecei. Īpaši tika sveikti arī aizvadītās sezonas nodarbinātākie aktieri Lauris Subatnieks un Indra Briķe.

Ar pēdējo koncertu “Spanovska ballīte – 4.sērija” izskanējusi Dailes teātra 2017./2018.gada sezona, kurā skatītājiem piedāvāti 16 jauniestudējumi – piecas izrādes un divi koncerti Lielajā zālē, sešas izrādes Mazajā zālē un trīs – Kamerzālē. Sezonā visvairāk reižu spēlētas izrādes “Mūsējās” (35 izrādes), “ART” (26), “Svinības” (25), “Liec Dievam pasmieties” (25) un “Niķa un Riķa stiķi” (24). Sezonas laikā Dailes teātri apmeklējuši gandrīz 174 tūkstoši skatītāju.

LA.lv