×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. februāris, 2013
Drukāt

Dailes teātris sāk biļešu iepriekšpārdošanu uz visām izrādēm

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Šodien sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz visām Dailes teātra aprīļa, maija un jūnija izrādēm, informēja Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Liene Jakovļeva.

Šajā laikā teātrī būs gaidāmas arī vairākas pirmizrādes, jo pie skatītājiem nomāks drāma “Vējiem līdzi”, traģēdija “Antigone” un joku lugas iestudējums “Preilenīte”, kā arī koncerts “Ziedonis. Lācis. Sievietes” un izrāde “Džons Neilands”.

16. aprīlī Kamerzālē notiks režisora Mihaila Gruzdova iestudētās Sofokla traģēdijas “Antigone” pirmizrāde. Laiks, kad sengrieķu traģēdijas klasiķis rakstīja savus darbus, bija trauksmains. Tāds tas ir arī tagad. Pēc režisora ieceres, izrādes darbība notiek 2033. gadā pēc kārtējiem lokālajiem kariem. No senlaikiem līdz mūsu dienām saglabājies Sofokla izteikums – savās lugās viņš parāda ļaudis tādus, kādiem tiem būtu jābūt. Sofokla tēli ir monumentāli un viengabalaini, bet dievi ir allaž taisnīgi. Antigones un Kreonta konflikts, Antigones ētiskais spēks un Kreonta pārstāvēto principu pretspēks, sadursme starp rakstīto un nerakstīto likumu – traģēdijas mitoloģiskais ietērps ir plīvurs, zem kura slēpjas mūsu bailes, ciešanas, negods un sapņi.

Titullomu šajā izrādē atveidos Ilze Ķuzule-Skrastiņa, pārējās lomās iejutīsies Ieva Segliņa, Juris Žagars, Vita Vārpiņa, Artūrs Dīcis un Jānis Paukštello. Jauniestudējuma scenogrāfs un kostīmu mākslinieks būs Leonards Laganovskis.

Savukārt 19. aprīlī paredzēta drāmas “Vējiem līdzi” pirmizrāde, ko iestudēs Jans Villems van den Boss, kurš Dailes teātra skatītājiem pazīstams kā izrāžu “Spilvencilvēks” un “Amadejs” režisors.

Kad Margareta Mičela, pārvarot savas šaubas, 1935. gada pavasarī iesniedza romāna manuskriptu izdevniecībā “Macmillan”, viņa nevarēja iedomāties, ka “Vējiem līdzi” kļūs par vienu no visu laiku lasītākajiem romāniem. Tāda pati slava gaida 1939. gadā uzņemto filmu. Mīts par Dienvidu štatiem un to bojāeju iemieso ASV garīgo vēsturi. Šis ir stāsts ar īsteni episku vērienu, kas piedāvā skatītājam patiesas vizuālas dzīres un aktierspēles mirdzumu.

Šajā jauniestudējumā lomas atveidos Kristīne Nevarauska, Artūrs Skrastiņš, Lauris Subatnieks, Aldis Siliņš, Artis Robežnieks, Indra Briķe, Ilze Vazdika, Lilita Ozoliņa, Ivars Auziņš, Elīna Dzelme, Esmeralda Ermale, Juris Bartkevičs, Pēteris Liepiņš, Aija Dzērve, Dainis Grūbe, Dainis Gaidelis, Juris Strenga, Pēteris Gaudiņš, Mirdza Martinsone, Ērika Eglija, Inita Dzelme, Dārta Daneviča, Intars Rešetins, Gints Andžāns, Gints Grāvelis un Mārtiņš Počs. Iestudējuma scenogrāfs būs Aigars Ozoliņš, bet kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa.

Dailes teātra Mazajā zālē 4. jūnijā notiks Jukuma Paleviča joku lugas “Preilenīte” pirmizrāde. Pirms desmit gadiem Kultūras akadēmiju beidza Dailes teātra 8. studija, kurus skoloja kursa vadītājs Kārlis Auškāps, kā arī pedagogi Mihails Gruzdovs, Lidija Pupure, Juris Strenga, Indra Burkovska un citi. Dailes teātrī viņi ienāca jau studiju laikā Raimonda Paula un Guntara Rača mūziklā “Leģenda par Zaļo Jumpravu”. Sekoja diplomdarbu izrādes “Ar savu sirdi delnā” ar Aleksandra Čaka dzeju, Tenesija Viljamsa “Orfejs nokāpj pazemē” un Antona Čehova “Mežainis”. Kopš tā laika ir pagājusi desmitgade, un kādreizējie kursabiedri atkal satiksies Kārļa Auškāpa iestudētajā izrādē.

Nesmukā, slinkā meita pret smuko, čaklo pameitu, neīstais un īstais precinieks – tas ir sens un jocīgs stāsts par cilvēku vājībām un tikumiem. Komēdijas tapšanas laiks varētu būt 19. gadsimta 90. gadi, bet pirmo reizi luga iestudēta Jaunajā Latviešu teātrī 1903. gadā. Dailes teātrī “Preilenīti” iestudējis Eduards Smiļģis 1926. gadā. Jauniestudējumā spēlēs Lauris Subatnieks, Intars Rešetins, Ieva Pļavniece, Aija Dzērve, Lauris Dzelzītis, Gints Grāvelis, Aldis Siliņš un Sarmīte Rubule.

Šajā laikā vairākas izrādes tiks spēlētas pēdējo reizi – 26. aprīlī pēdējo reizi tiks spēlēta izrāde “Mēdeja. Teātris”, 28. aprīlī – ”12. diena”, 22. maijā – “Trilleris”, bet 28. maijā – “Ābels un Olga”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+