×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. augusts, 2012
Drukāt

Dailes teātris uz Siguldu ved latviešu dramaturģiju

Foto-Kaspars KviesisFoto-Kaspars Kviesis

Tradicionālās Dailes teātra viesizrādes Siguldā šogad noritēs vasaras otrajā pusē, 18. augustā, Dailes teātra dienā Siguldā, dailēnieši vairākās spēles vietās piedāvās krāsainu teātra mākslas buķeti – pēdējo gadu godalgotākās un skatītāju pieprasītākās izrādes: piecus latviešu dramaturģijas darbus, kā arī Raimonda Paula dziesmu programmu “Miers un Bērziņš!”.

 

“Vēlamies uz Siguldu aizvest jaunākās izrādes, ko varbūt visi skatītāji nav paguvuši redzēt, kā arī tādas, kuras ir vērts noskatīties otrreiz,” norāda Indra Rubene, Dailes teātra dienas producente.

Siguldas kultūras namā divas izrādes: pasaka pieaugušajiem ar baltām beigām – “Dullais”, ko pēc Sudrabu Edžus darbu motīviem veidojis režisoru pāris Mārtiņš Eihe un Krista Burāne. Četri aktieri – Esmeralda Ermale, Lauris Subatnieks, Kristīne Nevarauska un Artūrs Dīcis – te izspēlē stāstu par drosmi nenodot savas ilgas un sapņus, par drosmi nebaidīties jautāt. Savukārt mazliet vēlāk turpat kultūras nama Lielajā zālē būs skatāma viena no Dailes teātra pēdējo gadu vērtīgākajām izrādēm – Regnāra Vaivara iestudētā “Aija pēc Jaunsudrabiņa”. Pazīstamais stāsts par trauksmaino Aiju (Kristīne Nevarauska) un viņas mūža vīriešiem Juri (Artūrs Dīcis) un Jāni (Gints Grāvelis) izvēršas vēstījumā par cilvēka laimes un mīlestības meklējumiem. Izrāde ieguvusi nomināciju “Spēlmaņu nakts 2010/2011” balvai kategorijā “Gada latviešu autora iestudējums”.

Siguldā būs vērojams arī viens no savdabīgākajiem sezonas jauniestudējumiem – Mihaila Gruzdova vadībā tapusī izrāde “12. diena”. Nebijušā telpiskā izkārtojumā koncertzālē “Baltais flīģelis” varēs vērot izrādi, kurā sastapušies četru dažādu vecumu dramaturgi – Lauris Gundars, Jānis Balodis, Ansels Kaugers un Ivo Briedis, pētot četru dažādu paaudžu pārstāvjus, ko skatītājs sastop dienā, kad visus Zemes iedzīvotājus skar Saules aptumsums.

Uz Siguldu ceļos arī aizvadītās sezonas skatītāju pieprasītākā izrāde – Siguldas pils dārza iekšpagalmā tiks spēlēts “Pirmā grēka līcis” – gandrīz kāzu reportāža, ko pēc Ērika Hānberga stāstu motīviem veidojis režisors Kārlis Auškāps. Pievilcīgu skatītājiem izrādi dara ne tikai Hānberga humora izjūta, bet arī teātra vecmeistaru zvaigžņu komanda aktieru sastāvā – Leons Krivāns, Ilze Vazdika, Lidija Pupure, Juris Strenga, Olga Dreģe, Gunārs Placēns, Venta Vecumniece un Aivars Siliņš.

Viesizrāžu diena izskanēs Siguldas pilsdrupu estrādē ar Raimonda Paula dziesmu programmu “Miers un Bērziņš!”, ko piedāvā tautā iemīļotie dziedošie aktieri Andris Bērziņš, Harijs Spanovskis, Jānis Paukštello un Raimonda Paula vārdā nosauktais ceremonijorķestris. “Lūdzam skatītājus nesajaukt mūsu izrādi, ko speciāli veidojis režisors Valdis Liepiņš, ar līdzīga nosaukuma koncertuzvedumu,” uzsver viesizrāžu organizētāji.

Savukārt Siguldas kultūras namā bez maksas varēs skatīt Dailes teātra video hronikas.

 

UZZIŅA

• 12.00 – 18.00 Siguldas kultūras namā Dailes teātra video hronikas.

• 12.00 Siguldas pils dārza iekšpagalmā “Pirmā grēka līcis” (Ls 8, pensionāriem 50% atlaide).

• 14.00 Siguldas kultūras nama Mazajā zālē “Dullais” (Ls 4).

• 17.00 Siguldas koncertzālē “Baltais flīģelis” “12. diena” (Ls 3 – 5).

• 18.00 Siguldas kultūras nama Lielajā zālē “Aija pēc Jaunsudrabiņa” (Ls 5).

• 21.00 Siguldas pilsdrupu estrādē Raimonda Paula dziesmu programma “Miers un Bērziņš!” (Ls 3 – 7).

 

Dailes teātra Skatītāja kartes un abonementu īpašniekiem biļetēm uz visiem pasākumiem 25% atlaide. Grupu biļetes (10 līdz 19 cilvēki) – atlaide 10%, sākot no 20 cilvēkiem – atlaide 20%.

Biļetes – “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+