Sports
Ziemas sports

Daiļslidotāja Jubkāne Eiropas čempionāta debijā paliek pirmspēdējā0


Elizabete Jubkāne debitē Eiropas čempionātā.
Elizabete Jubkāne debitē Eiropas čempionātā.
Foto: SPUTNIK/SCANPIX/LETA

Latvijas jaunā daiļslidotāja Elizabete Jubkāne, debitējot Eiropas čempionātā, trešdien Minskā ieņēma 35.vietu 36 dalībnieču konkurencē, nekvalificējoties izvēles programmai.

Elizabete par savu slidojumu saņēma 37,75 punktus, kas ir gana mazāk par viņas pērn novembrī nopelnīto sacensībās Tallinā, kur Jubkāne sasniedza savu personīgo rekordu, tiekot pie 45,41 punkta.

Tiesa, atkārtojot Tallinas sasniegumu 18 gadus vecā Jubkāne vienalga netiktu starp 24 labākajām, kuras sacentīsies arī izvēles slidojumā, jo tad vajadzēja vismaz 46,09 punktus.

Līdere pēc īsās programmas ir pērnā gada olimpisko spēļu čempione un Eiropas čempione Aļina Zagitova no Krievijas, 16 gadus vecajai daiļslidotājai tiekot pie 75,00 punktiem. Otro vietu ar 72,88 punktiem ieņem viņas tautiete un vienaudze Sofija Samodurova, bet trešā ar 65,64 punktiem ir gadu vecākā amerikāņu izcelsmes šveiciete Aleksija Paganīni.

Elizabete Jubkāne ir uzskatāma par valsts trešo spēcīgāko daiļslidotāju, bet līderes Angelīna Kučvaļska un Diāna Ņikitina Eiropas čempionātā nevar piedalīties savainojumu dēļ. Latvijas čempionātā decembrī uzvarēja Kučvaļska, bet vēlāk sajuta sāpes mugurā, un nācās atteikties no sacensībām Polijā un Slovākijā, kur varētu iegūt nepieciešamos tehniskos punktus.

Saistītie raksti

Ceturtdien cīņu par Eiropas čempionāta godalgām sāks Latvijas labākais daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs. Daugavpilietis sacensību vietā ieradies labā sportiskā formā un centīsies vismaz atkārtot pērn izcīnīto panākumu, kad palika ceturtais.

“Deniss jūtas labi. Kopš pēdējām sacensībām novembrī viņš lieliski pastrādājis treniņos un ir progresējis, tāpēc ar pārliecību gaida čempionātu,” “LA” pastāstīja Vasiļjeva menedžeris Kristofers Trevisans. Daugavpilietis šosezon “Grand Prix” posmos Japānā un Francijā ieguva astoto un septīto vietu, bet oktobrī Minskā uzvarēja sacensībās “Ice Star”, kurās gan nebija spēcīga konkurence.

Vīriešiem īsā pro­gramma būs vērojama ceturtdien no pulksten 13.10, izvēles programma – sestdien no 13.00.

LA.lv