Reuters/Scanpix

Daiļslidotājs Vasiļjevs ar personisko rekordu pasaules elitē 0

Daudzsološais Latvijas daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs sestdien izcīnīja augsto sesto vietu Japānas pilsētā Saporo notiekošajā “Grand Prix” kategorijas posmā.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 33

Piektdien šī posma īsajā programmā Vasiļjevs ieguva desmito vietu, tiekot pie 70,50 punktiem. Viņš gan spēja apsteigt vienīgi kritienu piedzīvojušo amerikāni Grantu Hohšteinu, tomēr sestā vieta bija tikai piecu punktu attālumā.
Savukārt izvēles programmā Latvijas pārstāvis startēja lieliski, jo nopelnīja 153,23 punktus, kas viņam šajā disciplīnā ļāva iegūt piekto vietu.
Tik veiksmīgi Vasiļjevs izvēles programmā vēl nebija startējis, sasniedzot jaunu personīgo rekordu.
Līdz ar to summā Vasiļjevs ieguva 223,73 punktus un pakāpās uz augsto sesto vietu.

Tikmēr par sacensību čempionu kļuva olimpiskais čempions Juzuru Hanju, kurš summā iekrāja 301,47 punktu. Otrais ar 268,91 punktu bija ASV pārstāvis Nātans Čens, kamēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās Keiji Tanaka.

Šīs Vasiļjevam bija otrās “Grand Prix” sacensības karjerā – iepriekš šomēnes viņš izcīnīja 11.vietu sacensībās Maskavā. Toreiz Vasiļjevs īsajā programmā tika pie 62,40 punktiem, bet izvēles programmā savāca 141,37 punktus, kas summā deva 203,77 punktus.
Sacensības Maskavā Vasiļjevam bija pirmās šosezon, jo vasarā viņš guva gurna savainojumu.

Tāpat šosezon divos “Grand Prix” posmos piedalījusies arī Angelina Kučvaļska, kura cīņā par augstām vietām nespēja iesaistīties.
Šosezon notiks seši “Grand Prix” posmi. Katrā no posmiem piedalās limitēts dalībnieku skaits.

Par uzvaru posmā individuālajās sacensībās daiļslidotājs nopelna 15 punktus. Līdz sestajai vietai nākamie sportisti saņem par diviem punktiem mazāk nekā pozīciju augstāk esošais, bet par septīto vietu pienākas četri punkti, kamēr par astoto – trīs.
Seši labākie no katras disciplīnas piedalīsies finālā, kas no 8. līdz 11.decembrim norisināsies Marseļā, Francijā.
Daiļslidotāji ir ielūgti un izsēti, balstoties uz viņu sasniegtajiem rezultātiem 2016.gada pasaules čempionātā.

Pagājušajā sezonā Vasiļjevs izcīnīja sudraba medaļu Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs, bija 14.pozīcijā pasaules čempionātā pieaugušajiem un 12.vietā Eiropas čempionātā. Savukārt pasaules junioru meistarsacīkstēs viņš palika astotais.