×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
29. janvāris, 2016
Drukāt

Daiļslidotājs Vasiļjevs debijas Eiropas čempionātā izcīna 12.vietu

EPAEPA

Latvijas daiļslidošanas talants Deniss Vasiļjevs ceturtdien Slovākijā savu debiju Eiropas čempionātā noslēdza ar izcīnītu 12.vietu, bet par četrkārtēju Vecā kontinenta čempionu kļuva spāņu sportists Havjērs Fernandess.
Daugavpilietis, kuram ir tikai 16 gadi, divu slidojumu summā nopelnīja 204,24 punktus. Vasiļjevs pēc izvēles programmas veikšanas apsteidza divus konkurentus, jo īsajā programmā trešdien viņš ieņēma 14.vietu.
Izvēles slidojumā tiesneši viņa sniegumu novērtēja ar 135,92 punktiem, kas bija desmitais labākais rezultāts starp 24 dalībniekiem, kuri startēja ceturtdien.
Par Eiropas čempionu ceturto gadu pēc kārtas kļuva Fernandess, kurš pērn ieguva arī pasaules čempiona titulu. Spāņu sportists nopelnīja 302,77 punktus, kas viņam ir jauns rekords, izcīnot ļoti pārliecinošu uzvaru.
Pie sudraba godalgas ar 242,56 punktiem tika Aleksejs Bičenko no Izraēlas, kurš pēc īsās programmas bija tikai ceturtais, bet nieka tiesu viņam zaudēja trešo vietu ieguvušais Maksims Kovtuns no Krievijas, kurš nopelnīja 242,21 punktu. Kovtuns pēc īsās programmas bija otrais.
Ceturtdien Latvijas daiļslidotāju duets Olga Jakušina un Andrejs Ņevskis dejās uz ledus īsajā programmā ieņēma 22.vietu, netiekot pie iespējas izpildīt izvēles programmu. Par īsās dejas izpildīšanu viņi nopelnīja 49,49 punktus, kas ir pāra personiskais rekords, taču ar to bija par maz, lai tiktu labāko 20 duetu skaitā, kuri kvalificējās izvēles dejas izpildīšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+