EPA

Daiļslidotājs Vasiļjevs izcīna sudrabu Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs 1

Talantīgais Latvijas daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs pirmdien izcīnīja otro vietu Norvēģijā notiekošajās Pasaules Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs.
Sestdien notikušajā īsajā programmā Vasiļjevs ar 70,16 punktiem sasniedza trešo labāko rezultātu, bet pirmdien izvēles programmā 16 gadus vecais Latvijas sportists uzrādīja labāko rezultātu, kas summā vien pavisam nedaudz lika zaudēt čempionam.
Vasiļjevs summā tika pie 214,43 punktiem, sasniedzot jaunu savas karjeras personisko rekordu. Līdzšinējais bija 208,53 punkti, kas rudenī tika uzrādīts Tallinā.
Par čempionu ar 215,52 punktiem kļuva japānis Sota Jamamoto, bet trešo vietu ar 209,77 punktiem guva krievs Dmitrijs Alijevs, kurš pēc īsās programmas bija tikai piektais.
Pērn Vasiļjevs izcīnīja septīto vietu pasaules junioru čempionātā, bet šogad viņš ar cienījamo 12.vietu debitēja Eiropas čempionātā pieaugušajiem, kad saņēma 204,24 punktus.
Šī Latvijai bija otrā godalga Jaunatnes olimpiskajās spēlēs – svētdien zeltu izcīnīja kamaniņu braucējs Kristers Aparjods.
Kā zināms, daiļslidošanas sacensībās meitenēm trešo vietu pēc izvēles programmas ieņem Latvijas pārstāve Diāna Vasiļjeva. Šeit izvēles programma notiks otrdien.
Latvijas komandas dalībnieku sastāvā iekļauti 16 sportisti. Latvija pārstāvēta septiņos sporta veidos – daiļslidošanā, šorttrekā, distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, kamaniņu sportā, skeletonā un biatlonā.
Lielākā pārstāvniecība ir kamaniņu sportā, kur ir pilna komanda – četri braucēji, skeletonā startēs trīs atlēti, pa diviem pārstāvjiem ir daiļslidošanā, biatlonā, distanču un kalnu slēpošanā, savukārt šorttreka sacensībās sastāvā iekļauts viens Latvijas jaunais sportists.
Latvijas komandā iekļauti: Ernests Loktevs, Nora Viktorija Osīte (biatlons), Patrīcija Eiduka, Raimo Vīgants (distanču slēpošana), Žaks Gedra, Žanete Gedra (kalnu slēpošana), Diāna Ņikitina, Deniss Vasiļjevs (daiļslidošana), Kārlis Krūzbergs (šorttreks), Anda Upīte, Kristers Aparjods, Aksels Tupe, Kaspars Šļahota (kamaniņu sports), Krists Netlaus, Paula Kristiāna Lāce, Dārta Estere Zunte (skeletons).
Kā zināms, pirms četriem gadiem pirmajās Pasaules Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs Latvijas komandas sastāvā arī bija iekļauti 16 sportisti. Zelta godalgu ieguva hokejists Augusts Valdis Vasiļonoks, kurš piedalījās individuālo prasmju pārbaudījumā, sudraba medaļu izcīnīja kamaniņu braucējs Riks Kristens Rozītis, bet bronza tika vēl vienai kamaniņu braucējai Ullai Zirnei. Startēja arī bobsleja pilots Oskars Ķibermanis, kurš kopā ar Elvi Kamšu ierindojās ceturtajā vietā.
Pasaules Jaunatnes ziemas olimpiskās spēles risināsies līdz svētdienai. Kopumā sacensībās piedalīsies vairāk nekā 1100 jauno sportistu no 70 pasaules valstīm vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Olimpisko spēļu sacensību programmā ir iekļauti 15 ziemas sporta veidi, un sacensībās tiks sadalīti 70 medaļu komplekti.