×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
7. februāris, 2013
Drukāt

“Daimler” kukuļošanas lietā septiņi apsūdzētie

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis prokuratūrai Vācijas autobūves koncerna “Daimler” kukuļošanas lietu, lūdzot saukt pie kriminālatbildības septiņas personas.

Kā aģentūrai LETA apstiprināja prokuratūrā, 4.februārī šī lieta ir saņemta. Tā esot ļoti apjomīga, tāpēc apsūdzības vēl nevienai personai nav celtas.

Septiņas personas KNAB izmeklētāji lūdz saukt pie kriminālatbildības par kukuļošanas noziegumiem un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā.

Kā šodien preses konferencē pastāstīja KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks, turpinot 2010.gadā sākto izmeklēšanu par iespējamo amatpersonu kukuļošanu no 2002. līdz 2006.gadam par autobusu “Mercedes Benz” iegādes organizēšanu Rīgas pašvaldības vajadzībām, ir iegūti pietiekami pierādījumi, lai procesa virzītājs uzskatītu, ka vairāku gadu garumā kopumā četru ārvalstu uzņēmumu interesēs no to pārstāvjiem pieprasīti un izspiesti kukuļi saistībā ar transportlīdzekļu piegādi sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanai Rīgā.

Izmeklēšanā noskaidrojies, ka nozieguma rezultātā no 2002. līdz 2007.gadam nodošanai amatpersonām kukuļos saņemti vairāk nekā 5,26 miljoni eiro (3,68 miljoni latu). Turklāt papildus konstatēts, ka no 2002. līdz 2010.gadam saistībā ar kādas valsts institūcijas veikto publisko iepirkumu nodoti kukuļi ārvalstu uzņēmuma interesēs dažādās ārvalstu valūtās par kopējo summu viens miljons latu, pastāstīja Streļčenoks.

“Daimler” kukuļošanas lieta ir viens no apjomīgākajiem KNAB sāktajiem kriminālprocesiem. Izmeklējot to, tika nosūtīti 25 tiesiskās palīdzības lūgumi 13 ārvalstīm. Turklāt saistībā ar KNAB atklātajiem noziegumiem tika sākti kriminālprocesi arī vairākās ārvalstīs, šodien preses konferencē atzīmēja Streļčenoks.

Kā ziņots, “Daimler” starptautiskās kukuļošanas lietā ASV izmeklētāji 2010.gada sākumā publiskoja materiālus, kas liecināja, ka Rīgas amatpersonas savulaik piekukuļotas, lai pašvaldības sabiedriskā transporta uzņēmi iegādātos “Daimler” ražotos “Mercedes Benz” autobusus, kurus pasažieru pārvadāšanai “Rīgas satiksme” izmanto joprojām.

Latvijas gadījumā kriminālprocess tika sākts uz aizdomu pamata par to, ka autoražotāja “Daimler” meitasuzņēmuma “Evo Bus” amatpersonas laikā no 2002.gada jūlija līdz 2006.gada decembrim par 117 “Mercedes Benz” autobusu iegādes nodrošināšanu, izmantojot personu un firmu starpniecību, nepamatoti paaugstinājušas iepirkuma cenu un nelikumīgi ieguvušas līdzekļus kukuļu došanai valsts amatpersonām.

Sākotnēji tika lēsts, ka kukuļošanas starpnieki šim mērķim saņēmuši vairāk nekā 4,3 miljonus eiro (3,01 miljonu latu).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+