Sports
Ziemas sports

Dainis Dukurs: Medaļām būs mazāka vērtība, bet prieks par taisnības uzvaru 7


Dainis Dukurs
Dainis Dukurs
foto: LETA

“Prieks, ka uzvarēja taisnība un ka Starptautiskā olimpiskā komiteja (IOC) parādīja savu spēku zinot, kāda valsts stāv pretī,” tā IOC lēmumu diskvalificēt Aleksandru Tretjakovu “LA” trešdien komentēja Latvijas skeletona izlases galvenais treneris Dainis Dukurs.

Tādējādi Martins Dukurs saņems 2014. gada Soču olimpisko spēļu zelta medaļu, bet brālis Tomass no ceturtās vietas pacēlies uz trešo.

“No otras puses – medaļas izcīna trasē, tas sportā ir interesantais. Sportisti četrus gadus trenējas un sacensībās nestartē ar domu, ka otram pēc tam kaut ko atņems,” norādīja Dainis Dukurs. “Kad šī putra sāka vārīties, ik pa brīdim pasekojām līdzi, kas notiek – brīžiem jau šķita, ka nekas tur nebūs, bija redzama Krievijas agresija. Man pēc tam, kad Krievijas skeletonistus atstādināja un pēc vieniem mačiem atkal atļāva startēt, bija pusstundu ilga gara saruna ar Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas prezidentu Ivo Feriani, teicu, ka neticu viņa vadības stilam un taisnības uzvarai. Tāpēc šobrīd ir gandarījums, ka taisnība tomēr uzvarēja.

Saistītie raksti

Šādā veidā saņemta medaļa tomēr mazina tās vērtību – ir pagājis laiks, gandrīz pilns olimpiskais cikls. Biju uz abu iepriekšējo spēļu apbalvošanas ceremonijām, labi atceros emocijas. Vistlerā valdīja īpaša gaisotne, bet Sočos bija noplacināti, jo līdzjutējiem interesēja tikai savējie sportisti.

Iespējams, šis zelts noņems slogu no Martina pleciem – ka tagad viņš Korejā var izcīnīt otro zeltu, nevis trešo reizi palikt bez tā. Vieglāk pieiet tam visam. Šī sezona mums iesākusies pozitīvi. Martins savu labāko skeletonu atstājis mājās, pietaupa Korejai, arī citas slidas izmanto, ne tās, kas labi gāja treniņu nedēļā Phjončhanā. Arī Tomasam ir labas tendences, viņam vēl jādabū starts atpakaļ. Šķiet, ka esam uz pareizā ceļa.”

Šonedēļ Latvijas sportisti sacentīsies Pasaules kausa trešajā posmā Vistleras trasē Kanādā.

LA.lv
LE
LETA
Sports
Latvijas U-19 futbolisti izšķirošajā mačā zaudē Kiprai
8 stundas
LE
LETA
Sports
Tie laiki ir pagājuši, kad Andorā ierodas pēc vieglām uzvarām
9 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
“Spurs” bez Bertāna uzvar neveiksmju joslā nonākušo “Warriors”
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Dāvana Latvijai – 1000 kilometri. Māris Baltais sāka skriet, aizejot pensijā 1
5 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Imants Lancmanis: Guvis piepildījumu karjerā un ģimenē, cilvēks var sākt domāt par valsti 2
6 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Latvijas vēsture pirms valsts dibināšanas 18 jautājumi un atbildes
1 diena
LE
LETA
Latvijā
Politiķi faktiski vienojušies par Saeimas komisiju vadību
2 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Ģimenē klusēšana nav zelts! Atziņas no pāriem, kas gredzenus mijuši 18. novembrī
6 stundas