×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
2. augusts, 2012
Drukāt

Dainis Kalns – mani sapņi ir piepildījušies

ReklāmfotoReklāmfoto

No 3. līdz 5. augustam 20. gadskārtu svinēs Siguldas opermūzikas svētki, aicinot opermīļus uz diviem īpašiem notikumiem. Pirmais no tiem – Džuzepes Verdi operas “Traviata” oriģināliestudējums 4. augustā, kur galvenajā lomā vērosim latviešu operzvaigzni Maiju Kovaļevsku. Savukārt 5. augustā klausītāji varēs baudīt “Grand Galā” koncertu, kurā uzstāsies starptautiski atzītais Latvijas dramatiskais tenors Aleksandrs Antoņenko un citi pasaules raudzes operdziedoņi.


 

Uz opermūzikas svētku skatuves atgriežas ne tikai Maija Kovaļevska, kura pērn Siguldā dziedāja Tatjanas lomu P. Čaikovska “Jevgēņija Oņegina” iestudējumā, bet arī pati opera “Traviata”. Svētku rīkotājs ārsts Dainis Kalns atminas – 1995. gada iestudējumam kā “salona operai” daudzi paredzējuši izgāšanos, tomēr toreiz Ineses Galantes, Ingus Pētersona, Aleksandra Poļakova un citu dziedoņu sniegumu kā lielisku novērtējuši seši tūkstoši skatītāju. Tālab arī šajā svētku reizē D. Kalns drošu prātu piekritis Vīnes diriģenta Vladimira Kiradžijeva ieteikumam un Siguldā paša maestro vadībā atkal skanēs “Traviata”. Šoreiz Alfrēda Žermona lomu dziedās pievilcīgais tenors Jevgeņijs Akimovs, bet Žorža Žermona lomā būs itāliešu baritons Vitorio Vitelli. Operas uzvedumu speciāli Siguldas pilsdrupu estrādei iestudē režisors Edmunds Freibergs. Skatuves dekorācijas veido Reinis Suhanovs, bet kostīmus – Ieva Kundziņa. Izrādē piedalīsies pašmāju spožākās zvaigznes – Krišjānis Norvelis, Guntars Ruņģis, Kristīne Zadovska, Antra Bigača un citi, kā arī svētku orķestris un koris.

 

D. Kalns atzīst, opersvētku 20. gadskārtu gaidot ar lielu gandarījumu. “Mani sapņi šogad piepildījās. Tos māksliniekus, ko ļoti vēlējos aicināt, patiešām redzēsim Siguldā. Aleksandru Antoņenko uzrunāju jau septembrī.

 

Negaidīts prieks, ka Maija Kovaļevska piekrita dziedāt Violetas lomu – pirmoreiz savā karjerā. Pēc tam uz šo lomu rindā jau stāv Vīnes valsts opera. Savukārt Alfredo tēva Žermona lomai izdevās uzaicināt kādreizējo “Operalia” konkursa uzvarētāju Vitorio Vitelli. Pasaulē bieži, iestudējot “Traviatu”, “nošauj greizi” ar šā varoņa vecumu, taču mūsu tenors pilnībā atbilst jaunas meitenes tēva vecumam, te nu esam trāpījuši.”

Ne mazāk vērienīgs gaidāms arī tradicionālais svētku galā koncerts, kurā līdzās Aleksandram Antoņenko uzstāsies jaunā itāļu zvaigzne Rafaela Andželeti, pašmāju publikai pazīstamais tenors Filipe Do no Francijas, Marijas teātra solists Jevgeņijs Akimovs, Džons Veigners no Austrālijas, daudzu konkursu laureāte Klementīne Margēna no Francijas, kā arī Latvijas Nacionālās operas solisti Inga Šļubovska, Krišjānis Norvelis un citi. Galā koncertā piedalīsies Rīgas Doma zēnu koris, svētku orķestris un koris maestro Aleksandra Viļumaņa vadībā.

Sestdien, 4. augustā (15.00), ģimenes un pilsētas viesi aicināti uz svētku jubilejas jaunievedumu – bērnu koncertuzvedumu “Brēmenes muzikanti Siguldā”. Svētdien, 5. augustā (13.00), gaidāms Garīgās mūzikas koncerts Siguldas evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Savukārt festivāla ieskaņā 3. augustā (19.00) solokoncertu sniegs pazīstamā latviešu pianiste Liene Circene. Viņa atklāj, ka koncertā skanēšot daļa skaņdarbu, kas bija klausāmi mūziķes solokoncertā Spīķeros, kā arī vēl nedzirdēti opusi un daudz F. Šopēna romantiskās klaviermūzikas.

D. Kalns atzīst – divdesmit gadi ir garš ceļš, opermūzikas svētki esot viņa un dzīvesbiedres Lolitas Caukas garabērns. “Tam augot un attīstoties, pieaug arī vajadzības, katrs nākamais gads uzliek augstāku latiņu, nekas vieglāks netop. “

Svētku rīkotājs priecājas arī par skatītāju atsaucību. Sēdvietas uz operas izrādi un galā koncertu esot tikpat kā pārdotas, taču iespējams iegādāties stāvvietas biļeti – tā pat dodot zināmas priekšrocības atrast tīkamāko skatpunktu nesen rekonstruētajās Siguldas pilsdrupās. D. Kalns aicina ņemt vērā rekonstrukcijas īpatnības un ieejas sašaurinājuma dēļ lūdz skatītājus ierasties pilsdrupās laikus.

Uzziņa

 XX starptautisko Siguldas opermūzikas svētku programma:

• 3. VIII 19.00 Lienes Circenes (klavieres) solokoncerts;

• 4. VIII 15.00 Siguldas pilsdrupu estrādē koncertuzvedums bērniem “Brēmenes muzikanti Siguldā” 
(Ls 3);

• 4. XIII 21.00 Siguldas pilsdrupu estrādē Dž. Verdi, “Traviata” (Ls 10 – 40);

• 5. VIII 13.00 Siguldas evaņģēliski luteriskajā baznīcā Garīgās mūzikas koncerts. Ieeja bez maksas;

• 5. VIII 17.00 Siguldas pilsdrupu estrādē “Grand Galā” koncerts (Ls 10 – 40)

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+