×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
16. aprīlis, 2015
Drukāt

Dainis Liepiņš: Par politisko izrēķināšanos Latvijas gaumē (10)

Foto - LETAFoto - LETA

Dainis Liepiņš

Atgādināšu – lietas būtība ir pavisam vienkārša. Aizpildot amatpersonas deklarācijas par laika posmu no 2009. līdz 2011. gadam, aiz pārskatīšanās un neuzmanības esmu pieļāvis dažas cilvēciskas matemātiskas kļūdas. Šo faktu nekad neesmu noliedzis vai slēpis. Par visām kļūdainajām deklarācijām esmu iesniedzis deklarācijas labojumus, turklāt manu kļūdu rezultātā valstij nav nodarīts nekāds zaudējumus. Man nekad nav bijis nodoma valsts amatpersonu deklarācijās norādīt nepatiesas ziņas.

Tomēr šo situāciju itin veikli savā labā nekavējās izmantot mani personīgie politiskie oponenti un varas partijas. Pret mani tika uzsākts process, kas Jelgavas tiesā tika nodots 2013.gada 1.jūlijā. Savukārt tiesas izmeklēšana tika uzsākta 2014.gada februārī.
Jāuzsver, ka faktu par ierosināto kriminālprocesu nevienam neesmu slēpis. Pirms vēlēšanām par to bija informēti gan mani partijas biedri Latvijas Reģionu apvienībā, gan mani vēlētāji Zemgales vēlēšanu apgabalā. Šis jautājums atkārtoti tika izskatīts arī LRA Saeimas frakcijas sēdē, un, atkārtoti uzklausot manus paskaidrojums, LRA Saeimas frakcija pauda man vienprātīgu un koleģiālu atbalstu.

Gribu atzīmēt, ka, vēlēdamies ātrāku lietas virzību, jau būdams 12. Saeimas deputāts, es ne tikai nemēģināju novilcināt vai kaut kā ietekmēt lietas izskatīšanu, bet gluži pretēji, pats lūdzu un veicināju pret mani vērstās krimināllietas ātrāku iztiesāšanu. Cerībā uz ātru un objektīvu lietas izskatīšanu un, lai nedotu ieganstu politiskajiem oponentiem pārmest man un Latvijas Reģionu apvienībai, ka es kavēju izmeklēšanas procesu, es apzināti distancējos no dalības Saeimas un komisiju sēdēs, turpinot pildīt LRA Saeimas frakcijas vadītāja pienākumus.

Tomēr pēdējā tiesas sēde, kas norisinājās 31.03.2015., pilnībā sagrāva manas ilūzijas par objektīvu un saprātīgu lietas izskatīšanas iespēju un prokuratūras, un tiesu neatkarību. Manas lietas izskatīšana kārtējo reizi netika uzsākta un atlikta nu jau uz 2015. gada 26. jūniju, jo apsūdzības puse nespēja nodrošināt apsūdzības liecinieku piedalīšanos tiesas sēdē, savukārt tiesa neuzskatīja par nepieciešamu beidzot uzsākt lietas izskatīšanu pēc būtības.

Uzskatu, ka nu jau šī lieta kalpo kā bīstams precedents, kas tagad paver iespēju vērsties pret jebkuru politisko oponentu, izmantojot procesuālas darbības un likumu nepilnības, lai ierosinātu kriminālprocesu un paralizētu šīs personas politisko darbību, novilcinot lietas iztiesāšanu uz nezināmi ilgu laiku.

Līdz ar to uzskatu, ka tā ir brutāla un klaja vēršanās pret mani kā Saeimas deputātu un pret manis pārstāvēto politisko spēku – Latvijas Reģionu apvienību, jo, kamēr notiek (vai, pareizāk sakot, nenotiek un apzināti tiek novilcināts tiesas process), es nevaru pilnvērtīgi piedalīties Saeimas un komisiju darbā, kā arī piedalīties svarīgos balsojumos par ģenerālprokurora, Augstākās tiesas priekšsēdētāja un Valsts prezidenta ievēlēšanu. Šis ir politiskais pasūtījums – politiska izrēķināšanās ar mani kā Saeimas deputātu un ar Latvijas Reģionu apvienību – politisko spēku, kas ar savu aktivitāti ir kļuvis neērts oponents varas partijām. Vai lietas izskatīšanas process turpināsies 26. jūnijā? Man tādas pārliecības nav. Visticamāk, atkal tiks meklēts kāds formāls iegansts, lai lietas izskatīšanu novilcinātu.

Vienā brīdī jau likās, ka šī cīņa nebūs uzvarama, un es apsvēru deputāta mandāta nolikšanu, bet tiekoties un konsultējoties ar daudziem saviem vēlētājiem un arī partijas biedriem, kas mani viennozīmīgi atbalsta, es guvu pārliecību, ka nedrīkstu pievilt ne savus vēlētājus, ne partijas biedrus, ne citus LRA atbalstītājus. Un līdz ar to esmu pieņēmis lēmumu šo cīņu turpināt.

Saprotot, ka lietas izskatīšana tiek apzināti novilcināta, jau esmu vērsies pie Saeimas Mandātu un ētikas komisijas un Saeimas Juridiskā biroja ar lūgumu skaidrot un pamatot, kāpēc un ar kādu likumu normām esmu atstādināts no iespējām piedalīties un balsot Saeimas sēdēs un komisijās. Pašreiz vēl esmu pārdomu procesā, vai man vērsties pret Latvijas valsti Eiropas Cilvēktiesību tiesā par manu cilvēktiesību aizskārumu. Esmu Latvijas patriots un tiešām nevēlos mūsu valsti ieraut vēl vienā nejēdzīgā tiesas procesā, kuru valsts, visticamāk, zaudēs.

Turklāt manu pārliecību vairo arī pavisam nesen no tieslietu nozares autoritātes, juridisko zinātņu doktores, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Krimināltiesisko zinātņu katedras vadītājas profesores Valentijas Liholajas saņemtais atzinums, kurā viņa ir izanalizējusi manas lietas materiālus un atzīst, ka manā lietā nav konkrēta noziedzīga nodarījuma sastāva un līdz ar to nav pamata mani saukt pie kriminālatbildības.

Es, Dainis Liepiņš, savu vainu man inkriminētajos nodarījumos neatzīstu, jo nav pamata atzīties noziegumā, kuru neesmu izdarījis. Vēl jo vairāk tāpēc, ka mani vada pārliecība, ka manas lietas iznākums būs man pozitīvs.

Šodien, 16. aprīlī, ar savu frakcijas kolēģu atbalstu, izlēmu būt klāt kārtējā Saeimas plenārsēdē, jo 31. martā pēc kārtējās tiesas sēdes atcelšanas es sapratu, ka manas lietas izskatīšana tiks apzināti novilcināta un vērst uzmanību uz Saeimas pretlikumīgi pieņemto lēmumu, kas man liedz pārstāvēt savus vēlētājus.

Autors Dainis Liepiņš ir Latvijas Reģionu apvienības Saeimas frakcijas vadītājs

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Ko dara cilvēks, kurš nav spējīgs bez kļūdām aizpildīt deklarāciju, valsts augstākajā likumdošanas orgānā? Atnācis kārtējo reizi pakļūdīties un pielaist kārtējos human error?

 2. Mjā, šlesera ķēdes suņiem grūti laiki…

 3. kādu gan kompāniju tas sevi izvirzījušais prezidenta kandidāts ir savācis? Droši vien arī ministru portfeļi jau sadalīti.

 4. Pajoliņš, ne Saeimas deputāts. Paši tādus pamuļķus ievēlējām, bet laikam jau tā vajadzēja, lai saprastu, cik paši esam degradēti un stulbi.

 5. “Tomēr pēdējā tiesas sēde, kas norisinājās 31.03.2015., pilnībā sagrāva manas ilūzijas par objektīvu un saprātīgu lietas izskatīšanas iespēju un prokuratūras, un tiesu neatkarību.”
  ——-

  ;)))))))))

  Labrīt, biedri “tautas priekšstāvi”! Varētu padomāt, ka tev (un taml. “vienlīdzīgĀKajiem” SILES cūklopiem) aumež jau labi un cieši čučējās 25 gadus “ilgtspējīgajā” letarģiskajā krākšanā, ka TIKAI TAGAD esi izrādījies spējīgs knapi pavērt aizpampušos redzokļus un BEIDZOT ieraudzīt, kas / kā / kāpēc PATIESĪBĀ notiek šajā pašreizējā totāli aplamo “vērtību” un klaji pretlikumīgā “ķēķa tiesiskuma” bezjēgā pārkropļotajā “brīvvalstī”? ;)))

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, klaji pretlikumīgas “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” “latv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

 6. Latvija vispar netiek ieverotas cilvektiesibas ,jo ta velas balaganu valdiba.

 7. Super pretīgs nekauņa!

 8. Trīs gadus pēc kārtas pārskatīties, kļūdaini sastādot deklarāciju un, liekas, tomēr sev izdevīgā variantā,
  vai nav tā kā par daudz? Un pēc tam uzvelt vainu citiem, vai tā jau nav nekaunība? Pēc tam ignorēt Saeimas kārtību un demonstratīvi tai nepakļauties, dezorganizējot Saeimas darbu! Tas tikai nozīmē, ka šim cilvēkam ir svešas jebkādas morāles normas. Kādi cilvēki tik nav savēlēti no tās LRA: viens Saeimu uzskata par teātra arēnu, otrs tik bieži “pārskatās”, ka diezin vai viņu var laist pie likumu pieņemšanas – atkal kļūdīsies, trešais atkal nav vēl degunu Saeimā apsildījis, bet tūlīt grib būt prezidents, ceturtais izmeklēs Zolitūdes traģēdiju… ? Jā, bet kas tad strādās un pieņems likumus?

 9. Nevar cīnīties pret netaisnību ar likuma pārkāpšanu.

 10. Nesaprotu, ko šis kungs sagaida, – līdzjūtību? Vai aizpildīji amatpersonas deklarāciju pareizi vai nepareizi?

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Par kuru sarakstu lai balsoju?…

Pagājšnedēļ Centrālā vēlēšanu komisija sarīkoja 13. Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu numuru izlozi. Vēlētājiem izsniedzot vēlēšanu zīmju komplektu, saraksts ar pirmo kārtas numuru ir virspusē. Pēc izlozes katra partija steidza puspajokam, pusnopietni skaidrot un meklēt sakarības savā kārtas skaitlī.

Vai teātra izrādēs var ņirgāties par valsti un amatpersonām?
Draugiem Facebook Twitter Google+