Kultūra
Literatūra

Dainu tēva dzimšanas dienā aicina uz dziesmu rītu0

Foto: Nauris Dainis

31. oktobrī, folklorista, rakstnieka un publicista, jaunlatviešu kustības aktīva dalībnieka, Krišjāņa Barona dzimšanas dienā, Turaidas muzejrezervāts aicina ikvienu uz dziesmu rītu “Tu dziesmiņu daudz zināji”, LA.lv uzzināja muzejā.

Dziesmu rīti Dainu tēva dzimšanas dienā Siguldā kļuvuši par tradīciju, kurā satiekas visas paaudzes, dziedot un runājot tautasdziesmas un atgādinot dainās ierakstītās vērtības.

“Arī šogad visi laipni aicināti kopā būt, aizdegt svecītes pie pieminekļa un dalīties ar sev tuvām tautasdziesmām. Pasākumā piedalīties Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne un muzeja speciālisti, Siguldas folkloras kopa “Senleja”, ansambļi “Melodija” un “Saltavots”, kā arī skolēni no Siguldas novada skolām,” stāsta Turaidas muzejrezervāta direktores vietniece komunikācijas darbā.

Krišjāņa Barona (1835–1923) mūža darbs folkloristikā ir akadēmiskais tautasdziesmu krājums “Latvju dainas” sešos sējumos ar 217 996 dziesmām un plašu ievadu.

Tautasdziesmas sakārtotas kā vienota sistēma, kuras pamatā ir cilvēka mūža ritējums, viņa darbs un sadzīves attiecības.

Saistītie raksti

1880. gadā pēc paša veidota zīmējuma izgatavota tautasdziesmu krātuve – Dainu skapis, kas no 2001. gada 4. septembra iekļauts UNESCO Pasaules atmiņas (Memory of the Word) sarakstā un šobrīd glabājas Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Sarīkojums “Tu dziesmiņu daudz zināji” notiks 31. oktobrī plkst. 8.15 no rīta laukumā pie Krišjāņa Barona pieminekļa Siguldā.

LA.lv