Foto – Juris Kalniņš

Dairis Bertāns: Bilbao ir prieks spēlēt 0

Latviešu basketbolists Dairis Bertāns uzskata, ka šosezon Spānijas augstākajā līgā (ACB) visus pārsteigs viņa jaunākā brāļa Dāvja pārstāvētā Vitorijas “Laboral Kutxa” vienība.
Svētdien ACB 25.kārtas spēlē Daira Bertāna pārstāvētā Bilbao “Dominion” komanda ar 77:82 izbraukumā piekāpās Malagas “Unicaja” vienībai, kaut lielu daļu mača bija vadībā.
“Gandrīz visās spēlēs ilgstoši darbojamies labi un esam vadībā, bet svarīgākajos brīžos kaut kas notiek. Ja mums paveicas un pārsvars ir lielāks, uzvaru noturam, bet šoreiz viņi mājās dabūja enerģijas lādiņu no skatītājiem un pēdējās pāris minūtēs pārbrauca mums pāri,” pēc spēles sarunā ar aģentūru LETA stāstīja vecākais no brāļiem Bertāniem. “Kaut pēdējā minūtē viņi iemeta, mums vēl bija iespējas atspēlēties, tomēr pazaudējām bumbu, viņi atkal iemeta. Šādas beigas kādu laiku nebiju redzējis.”
Aizvadītajā duelī Bilbao basketbolistiem ilgstoši bija aptuveni desmit punktu pārsvars, tomēr jau visu ceturto ceturtdaļu viņiem bija problēmas pārvarēt pretinieku aizsardzību. Pēdējās minūtes ievadā pēc tālmetiena mājinieki atguva vadību ar 76:75, bet pēc tam Bilbao divreiz ļoti īsā laikā zaudēja bumbu, pretinieki ātrajos uzbrukumos nekļūdījās un dueļa liktenis bija izšķirts.
Pats Bertāns ar tālmetienu atklāja spēles rezultātu, bet vēlāk pirmajā ceturtdaļā guva vēl divus punktus. Šie pieci punkti viņam bija vienīgie mačā, turklāt nedēļu pirms tam iepriekšējā kārtā latvietis 14 no saviem 18 punktiem sameta pirmajā ceturtdaļā.
“Spēlē ar “Unicaja” īsti netiku pie iespējas uzmest pa grozu, turklāt arī ceturtajā ceturtdaļā spēlēju maz. Jābūt agresīvākam,” secināja Bertāns. “Ir brīži, kad aiziet metiens, tad komanda mani arī meklē un sanāk īsā brīdī visu samest.”
Ja pirms pagājušās kārtas uzreiz četru Latvijas basketbolistu pārstāvētās komandas bija Spānijas līgas kopvērtējuma pirmajā astotniekā, tagad “Dominion” komanda izkritusi no “play-off” zonas.
“ACB līgā katra spēle ir ļoti svarīga. Ar “Unicaja” pirms šī mača mums uzvaru un zaudējumu bilance bija vienāda, bet nākamajā mačā jātiekas ar netālu esošo Fuenlavradas vienību – tā spēle noteikti jāuzvar,” stāstīja basketbolists. “Labi, ka atlikušajā sezonas daļā ar visiem tiešajiem kopvērtējuma konkurentiem mums jāspēlē savā laukumā. ACB līgā gūtas uzvaras izbraukumā ir ļoti liels panākums.”
Pašlaik ACB kopvērtējumā pirmās trīs vietas ieņem Barselonas “Lassa”, “Valencia Basket” un Madrides “Real” komandas, kas 25 kārtās guvušas attiecīgi 23, 22 un 20 panākumus. Ceturtā ar 18 uzvarām ir Dāvja Bertāna pārstāvētā “Laboral Kutxa”, tai ar 16 panākumiem seko Anžeja Pasečņika pārstāvētā Grankanārijas “Herbalife” vienība, bet vēl viens latvietis Rolands Šmits un viņa pārstāvētā Fuenlavradas “Montakit” komanda ar 14 uzvarām ir sestā.
Tikmēr “Dominion” komanda 25 spēlēs guvusi 12 uzvaras un deviņas kārtas pirms regulārās sezonas beigām kopvērtējumā atkāpusies uz desmito pozīciju.
“Uzskatu, ka šosezon vieni no galvenajiem favorītiem uz zeltu ir “Laboral Kutxa”, kas arī ULEB Eirolīgā ļoti labi spēlē. Domāju, ka viņi beigās visus pārsteigs,” sava brāļa komandu uzslavēja Dairis Bertāns, paužot prieku par spēlēšanu Bilbao. “Tā ir superīga pilsēta, cilvēki uz ielām atpazīst basketbolistus, nāk uz spēlēm, un katrā mačā ir 10 000 skatītāju. Prieks iet uz spēlēm.”
Šī Bertānam ir trešā sezona Bilbao komandā, un iepriekšējās divās vasarās allaž bijušas skaļas spekulācijas par to, ka viņš varētu mainīt vienību. Šādas baumas ne reizi nav realizējušās, bet tagad latvietis pauž lielu prieku, ka tomēr palicis “Dominion” sastāvā.
Pirmajā no sezonām Bilbao vienībai bija finansiālas problēmas, Dairis Bertāns jau tās laikā bija tuvu pārejai uz Belgradas “Partizan”, ko tobrīd pārstāvēja viņa jaunākais brālis. Savukārt pērn tika uzskatīts, ka latvietis ir ļoti tuvu pārejai uz Krievijas vienību Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ” un abas puses pat esot parakstījušas vienošanos, tomēr viņa potenciālais jaunais klubs nevarēja uzreiz Bilbao komandai pārskaitīt visu izpirkuma summu.
“Šis man ir līguma pēdējais gads, un vasarā būs jāskatās,” secināja Bertāns.
Šajā sezonā Dairis Bertāns ACB turnīrā 24 spēlēs vidēji guvis 11,7 punktus un ticis pie 9,7 efektivitātes punktiem, kas ir ceturtais augstākais rādītājs komandā.
Eiropas kausā “Dominion” nepārvarēja otro posmu, bet Bertāns 16 spēlēs vidēji izcēlās ar 15,5 punktiem, 2,1 atlēkušo bumbu un 1,9 rezultatīvām piespēlēm