Mobilā versija
Brīdinājums -2.0°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
26. aprīlis, 2016
Drukāt

Japānas zinātniece radījusi dakšiņu, kas apmāna garšas kārpiņas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Tokijas universitātes Rekimoto laboratorijas zinātniece Hiromi Nakamura par nieka 18 dolāriem izstrādājusi īpašu dakšu, kas, izmantojot elektroimpulsus, simulē sāls garšu mutē. Pētnieces izveidotajam dakšas prototipam ir īpaša baterija, kas nodrošina nepieciešamo elektrību dakšas darbināšanai sešu stundu garumā.

Ēdiena baudītājs ar pogas palīdzību var izvēlēties trīs dažādas sāls “pakāpes” – katra mutē rada spēcīgāku sāls garšu. Tomēr izgudrojumam vēl ir dažas nepilnības, piemēram, paaugstinot elektroimpulsu līmeni, lai garša būtu sāļāka, to pārtrumpo dakšas metāliskā garša. Tāpat pētnieks uzskata, ka līdzīgā veidā nebūs iespējams aizstāt cukuru un citas vielas. Pagaidām gan nav zināms, vai šāda dakša nonāks vairumtirdzniecībā.

Pievienot komentāru

"Samsung" attālināti atslēgs "Galaxy Note 7"Dienvidkorejas elektronikas firma "Samsung" piektdien paziņoja, ka ASV atslēgs viedtālruņus "Galaxy Note 7", lai piespiestu atlikušos īpašniekus pārtraukt lietot drošības dēļ atsauktās ierīces.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+