Mobilā versija
+3.0°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
26. aprīlis, 2016
Drukāt

Japānas zinātniece radījusi dakšiņu, kas apmāna garšas kārpiņas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Tokijas universitātes Rekimoto laboratorijas zinātniece Hiromi Nakamura par nieka 18 dolāriem izstrādājusi īpašu dakšu, kas, izmantojot elektroimpulsus, simulē sāls garšu mutē. Pētnieces izveidotajam dakšas prototipam ir īpaša baterija, kas nodrošina nepieciešamo elektrību dakšas darbināšanai sešu stundu garumā.

Ēdiena baudītājs ar pogas palīdzību var izvēlēties trīs dažādas sāls “pakāpes” – katra mutē rada spēcīgāku sāls garšu. Tomēr izgudrojumam vēl ir dažas nepilnības, piemēram, paaugstinot elektroimpulsu līmeni, lai garša būtu sāļāka, to pārtrumpo dakšas metāliskā garša. Tāpat pētnieks uzskata, ka līdzīgā veidā nebūs iespējams aizstāt cukuru un citas vielas. Pagaidām gan nav zināms, vai šāda dakša nonāks vairumtirdzniecībā.

Pievienot komentāru

Seši soļi drošai saziņai internetāPērn uzbrukumi digitālajā vidē pasaulē auguši par 38%, un iespējamība tikt apzagtam digitālajā vidē ir 20 reižu lielāka, nekā uz ielas. Lai pasargātu savus privātos un darba datus, Digitālās drošības alianse informatīvajā kampaņā “Mirklis pirms klik” atgādina drošības pamatlietas, ko ieteicams ievērot ikvienam interneta lietotājam.
Draugiem Facebook Twitter Google+